Європа примушує США постачати зброю в Україну

 

/data/blog/70305/33756f9614390921ee201b1ae9a1a7f1.jpg

 

Відверте продовження російської агресії в Україні, а також позиція Європи, котра, схоже, не планує прийняття нових масштабних економічних санкцій проти Росії, таки примусять Обаму прийняти рішення, якого він відверто не хоче і побоюється

Заява держсекретаря США Джона Керрі за результатами суботньої зустрічі з керівником британського МЗС Філіпом Хаммондом не вразила публіку зайвим оптимізмом. Американський посадовець визнав очевидне – Путін продовжує дотримуватись в Україні "тактики салямі", відкушуючи шматок за шматком чужу землю, і відмовлятись від цієї тактики при теперішньому рівні санкційного тиску на Росію, схоже, не збирається.

При тому держсекретар США констатував, що підтримувані Росією сепаратисти накопичують військову техніку і, ймовірно, готуються до штурму "стратегічно важливого порту" – міста Маріуполь. І вся ситуація вимагає "значних додаткових зусиль і додаткових санкцій" проти Росії.

Проте з "додатковими санкціями" та участю в них ЄС виникнуть сподівані і очевидні проблеми. Про що не пропустив нагоди сказати керівник британського МЗС Філіпом Хаммонд – а Керрі заперечувати думку колеги не став.

Звичайно, Франсуа Олланд і Ангела Меркель ще чотири дні тому пообіцяли розглянути нові санкції проти Росії у разі порушення Мінських угод. Але зважаючи як на внутрішньополітичну ситуацію в ЄС, розділеному російськими лобістами і національними інтересами, так і на відверту нерішучість буцімто настроєних на розширення санкцій Німеччини і Франції, нові санкції, якщо й будуть прийняті, масштабом і ефективністю навряд чи відрізнятимуться від попередніх.

Звичайно, візові обмеження проти чергового десятка-третього росіян і сепаратистів (з яких більше половини, здається, і не збирались нікуди їхати) до певної міри виконують роль моральної підтримки, трохи дратують Володимира Путіна, але вкрай мало допомагають на передовій.

При тому одностороннє введення санкцій з боку США було б як неефективним, так і відверто шкідливим для американського бізнесу.

Тому політика "підвищення ціни агресії", на яку покладав надії американський президент, зазнала краху. Бо способу підвищувати ціну далі немає, а агресія за наявних санкцій продовжується. В довгостроковій перспективі російська економіка колапсує і при наявному рівні обмежень, проте до того чудесного довгострокового майбутнього Україна – принаймні, при наявному рівні мобілізації як держави, так і населення, наявній якості військового керівництва і т.д. може і не дожити. Принаймні, в сьогоднішніх кордонах.

Про "заморозку" конфлікту шляхом введення миротворчих сил поки теж не йдеться. Для традиційної миротворчої місії необхідне ослаблення, якщо не припинення вогню – що на фоні підготовки до штурму Маріуполя видається неможливим. А на місію по "примушуванню до миру" проти Росії ніхто не піде.

Таким чином, єдиний спосіб для американської адміністрації іще "підвищити ціну" конфлікту для Путіна – це почати поставки зброї. До цього його закликають не тільки республіканські яструби в яскравих і патетичних промовах, але й однопартійці-демократи.

З одного боку, подібні поставки реально можуть ускладнити подальше просування російсько-сепаратистських військ. З іншого боку, початок реального використання американської зброї на передовій трапиться не раніше ніж за чотири-шість місяців (і це в найкращому випадку), а страх Обами стосовно того, що навіть підготовка до поставок спровокує ескалацію конфлікту, підштовхне Росію до масованого використання авіації чи тактичних ракет – теж цілком виправданий. Рівно як реальним і неоднозначним є питання про те, чи втримається впродовж півроку українська армія під таким посиленням тиску.

Проте іншого виходу, схоже, і справді немає. З цим доведеться змиритись і у Вашингтоні, і в Брюсселі, і, найголовніше, в Києві. Зі звичних і навіть банальних шматочків міжнародно-політичної мозаїки складається одне-єдине словосполучення – "велика війна".

І проглядають за цим словосполученням не тільки важкі й охайні ящики з американськими протитанковими ракетами, які, схоже, таки вирушать до України. Проглядають ще й задимлені руїни Маріуполя, колони біженців у весняній багнюці, і довгі списки тих, хто не повернеться додому, щоб потішитись з майбутньої перемоги. Прикро, але всі інші перспективи з дня на день стають дедалі примарнішими.

 


23.02.2015 334 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1279
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2572
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2138
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2203
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6619 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2481 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

374

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1187

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1312

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1445
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

310
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

181
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

609
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

84
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26547
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

574
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10490 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

84
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

114
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

428
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

574
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

645