Ірина Мосорук: На змаганнях ніхто не питає, скільки тобі років

 

/data/blog/70263/27360ebd89a7124421d2b9430e3add70.jpg

 

Гірськолижниці Ірині Мосорук з міста Верховина ще нема сімнадцяти, а вона вже виступає на дорослому рівні. На початку лютого спортсменка взяла свій перший "дорослий" Кубок України, а вже в березні планує увійти до трійки найсильніших у чемпіонаті.

   – Ірино, як ти прийшла до гірських лиж?

   – Я навіть точно не згадаю, була дуже маленька. Тато поставив мене на лижі, коли мені було, напевно, роки три. При цьому батько не є лижником, катається для задоволення. Пам’ятаю також, що на перших своїх дитячих стартах змагалась із хлопцями, бо дівчата ще не займались.

   – А де почала займатись?

   – Спочатку у Верховині, на гірськолижній базі. У 7-8 класі зрозуміла, що це для мене більше, ніж хобі. Стала займатись у дитячо-юнацькій школі "Буковель". Там хороші умови й дуже сильні тренери.

   – Кому з тренерів найбільше завдячуєш успіхами?

   – Складно виділити одного. Мій перший тренер, Василь Моречняк, можна сказати, навчив мене кататися – поставив на лижі, показав техніку. Потім уже цю базу вдосконалювали інші наставники. Я дуже вдячна теперішнім тренерам – Михайлові та Володимиру Ренжиним. Вони нам дуже багато дають.

   – Як виглядають твої тренування?

   – Щодня по 4-5 годин. Влітку фізпідготовка також на "Буковелі" – бігаємо, стрибаємо, плаваємо, їздимо на роликах, займаємось сухим слаломом. Минулого року місяць була на тренувальному зборі в Австрії. Від України туди поїхали лише дві спортсменки.

   – У гірськолижному спорті дуже недешеві інвентар та амуніція. Хтось тобі допомагає?

   – Аби повністю "вдягтися", на сезон потрібно приблизно 30 тис. грн. Наполовину мене забезпечує ДЮСШ "Буковель", а половину оплачують батьки.

   – Що для тебе найскладніше в спорті?

   – Правильно налаштуватись перед стартом, бо це дуже важливо. Треба опанувати страх перед першим кроком.

   – Які змагання найбільше запам’ятались?

   – Кожен старт надає досвід, вдосконалює, робить у чомусь кращою. Важливими для мене стали виступи минулого року в італійському Абетоне. Там я дійс­но зрозуміла, що гірськолижний спорт – це те, чому я хочу себе присвятити.

   – У січні ти виступала на Європейському олімпійському фестивалі, фактично на міні-Олімпіаді…

   – Це був найсерйозніший мій старт. Виступила я там, відверто кажучи, невдало, бо не фінішувала – у перший день впала, а у другий в мене розстібнулася лижа. Але досвіду набралась, побачила, як виглядають змагання такого рівня.

   – А потім ти перемогла на Кубку України. Які враження звідти?

   – Серед дорослих я виступаю перший рік, і більшість суперниць були старші за мене. Але на змаганнях ніхто не питає, скільки тобі років. Якщо вийшов – мусиш боротись. Це перша моя перемога на всеукраїнському рівні в цій віковій категорії.

   – Які дисципліни подобаються найбільше?

   – Я виступаю у слаломі та слаломі-гіганті. Не можу сказати, що надаю перевагу якомусь одному виду. Тиждень потренуюсь на гіганті та хочеться вже на слалом, і навпаки.

   – Вчитися встигаєш?

   – Хоч я навчаюсь у коледжі фізвиховання, все одно мені не так просто. Після тривалих зборів треба відпрацьовувати пропуски, писати контрольні…

   – А як батьки ставляться до твого спорту?

   – Тато – завжди за. Мама певний час була проти, але зараз, коли бачить мої результати, також підтримує.

   – Що у найближчих планах?

   – Готуюся стартувати на чемпіонаті України, який відбудеться в середині березня. Хочу ввійти в трійку. А далі вже буде видно. Серед головних конкуренток – Богдана Мацьоцька, Тетяна Тікун, Роксана Тимченко, Ольга Книш. Сильні й досвідчені спортсменки. Але всі виступатимуть у рівних умовах, тож треба буде правильно налаштуватись.

 

за матеріалами сайту Верховина


23.02.2015 735 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1239
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2544
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2122
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2176
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6569 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2461 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

352

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1155

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1295

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1416
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

290
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

592
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2073
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26523
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

560
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10473 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8020
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

547
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

412
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

553
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

629
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1593