В Івано-Франківську презентували перший графічний роман "Герой поневолі" (фото)

 

 

 

Сьогодні у виставковому залі книгарні "Є" іванофранківцям презентували перший в Україні графічний роман за повістю Івана Франка "Герой поневолі".

 

Роман дає змогу подорожувати в часі та відкривати для себе Львів за часів Австрійської імперії очима Івана Франка і сучасних авторів, передає кореспондент Фіртки.

 

Авторами концепції стали румунський ілюстратор Міхай Тимошенко, який також виступив художником цього проекту та Кирило Горішний, який адаптував текст. Роботу над твором розпочали ще 3 роки тому.

 

Співавтори зазначають, що візуальний зміст графічного роману призначений для всіх поколінь, частин країни та іноземців, яких, крім Івана Франка, вабить місто Львів, Україна, Польща, історія, мистецтв або й усе разом. На малюнках читач може зустріти знакові для Львова місця та будівлі, які частково збереглися донині.

 

"Герой поневолі"  це двотомна графічна адаптація історичної повісті Івана Франка. Сюжет роману залишили без змін - мова йде про Степана Калиновича, простого канцеляриста, який потрапляє у вихор революційних подій 1848 року.

 

Головний герой – українець, Степан Калинович, канцелярист при львівській державній бухгалтерії, який не звик до самостійних дій. Його доля кардинально змінюється, коли він, поневолі, опиняється у вуличних боях між поляками та автрійцями. Він поринає у вихор пригод на львівських барикадах революції "Весна народів" у 1848 р. В ті часи, Львів розквітав як столиця Галичини – найбільшої провінції на східному краї Австрійської імперії.

 

Ілюстратор Міхай Тимошенко зізнається, що почав малювати ще з дитинства.  "Герой поневолі" - це перша об'ємна робота, яка орієнтована на дорослого читача.

 

«Цей комікс  досить цензурований, в ньому все показано м'яко, але не напряму.  Тут описана революція, яку буде легко сприйняти для дорослим, так і дітям. Скоро вийде продовження, тобто другий том цієї повісті. Вмістити все в одну книгу було б довго й дорого - а такий формат, розділення твору на кілька томів, нині є дуже популярним в Європі», - розповів  Міхай Тимошенко.

 

Видавництво авторів "Леополь" є досить молодим, головною метою створення якого, було бажання підкреслити вартість української культури. Автори хоч і імігранти з Румунії та Франції, зауважують, що їх єднає їхнє українське походження. А також в них обох дружини - зі Львова.

 

Як підкреслив співавтор роману  та автор адаптації тексту Кирило Горішній, коли він занурився у твори Франка, то відкрив для себе геніального письменника та став майже «Франкознавцем».

 

«В мене давно з'явилась ідея подібного твору. Оскільки я виріс у Франції, навколо мене постійно були комікси та графічні романи. Це цікавий спосіб подання літератури та історії. А в Україні я сумував за цим жанром, який тут асоціюється з дитячою та несерйозною літературою. Тому в нас виникла ідея показати, що це може бути дуже серйозний жанр», - розповів Кирило Горішний.

 

У творі яскраво проілюстровані універсальні цінності людей. Йдеться про свободу, солідарність та демократію.

 

«Роман ілюструє цінності, які актуальні для України зараз. Це цінності поза часом», - зазначив Горішний.

 

 

 

 

 

 

 

Міхай Тимошенко та Кирило Горішний

 

Румун Міхай Тимошенко


19.02.2015 1942 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1057
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2442
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2068
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2108
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6410 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2404 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

271

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1091

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1131

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1336
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

215
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

549
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2009
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26451
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

510
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10413 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7951
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

494
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

354
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

509
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

581
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1526