Якою була б Україна, якби не Революція Гідності? (оновлюється)

 

 

Річниця трагічних подій на Майдані...

 

Фіртка запитала у місцевих політиків та громадських діячів чи змінила Україну Небесна сотня? І якою б була Україна зараз, якби не Революція Гідності?

Олександр Шевченко

народний депутат України
Рік тому агонізуючий маріонетковий режим Януковича, керований ляльководами Кремля вчинив на Майдані кривавий злочин. Сотня з найкращих синів віддали свої життя за Україну, за нас, за наше майбутнє…
Кожна річниця є приводом згадати про події та підвести підсумки…
Власне, у горнилі вогненних подій 18-20 лютого минулого року й народилась сучасна Україна. Зі всіма її досягненнями (переважно у сфері духу, патріотизму, співвідповідальності та Соборності) та зі всіма її недоліками (які стосуються здебільшого неадекватності влади рівню завдань та викликів для України, її невміння використати велетенський потенціал народної самовідданості). Але всі ми вчимося, стаємо іншими…
Весь цей рік ми відчували небувале піднесення духу вільної нації, яка (нарешті!) може планувати і нести відповідальність за власне майбутнє.
З іншого боку, в нас кипіла ненависть як до відвертих ворогів, так і до тих "нібито своїх", які продовжували, попри пролиту кров Небесної Сотні, красти, отримувати «відкати», брати хабарі, брехати...
Ми дорослішали. Під тиском громади влада змушена розпочати радикальні реформи, боротьбу з корупцією.
Рік тому в нас не було армії. Армія, яка свідомо руйнувалася практично всі роки Незалежності, тоді могла здійснювати хіба що поліцейські функції. Сьогодні наша армія навчилася перемагати. Військові фахівці і експерти, політики світу в захопленні від мужності, стійкості, відваги та жертовності наших військових.
Наша дипломатія також дорослішає, її голос чути на світовій арені. Наша дипломатія також перемагає, маючи в своєму арсеналі найвагоміший інструмент – Правду.
Зрозуміло, що і мені і більшості українців рік тому бачились зовсім інші темпи реформування нашого життя, поступу. Але на долю українців цинічний ворог підготував жорстокі випробування…
Проте, ми тримаємо удар і, попри галас панікерів і п’ятої колони, не дозволили самовпевненому, аморальному і цинічному ворогові здобути очікуваної легкої перемоги та реалізувати свої імперські проекти «Руського міру» та «Новоросії».
Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав сказав: «У розстрілах на Майдані християни повинні побачити пасхальну жертву Небесної сотні… Свята кров Героїв Небесної Сотні окропила волю України. Вона є нашим скарбом. Є моментом звільнення. Моментом переходу від рабства до свободи. Тому ця жертва є початком життя…»
Мусимо пам’ятати, що першими, хто пролив кров задля міцності Храму Українського Духу, були бійці Небесної Сотні. І жодний Пантеон з граніту і мармуру не замінить загиблим того, за що вони боролись, за що йшли під кулі снайперів - вільної сучасної модерної чесної та відкритої до цивілізованого світу Незалежної Соборної України.
Не маємо права змарнувати їхніх надій.

Юрій Романюк

екс-депутат Івано-Франківської облради
“Революція гідності” та “Небесна сотня” відбулася лише щавдяки Українській Нації, і наперекор її продажним та недальновидним політиканам, які бездарно витанцьовували і виспівували на сцені Майдану текст ганебної угодованської угоди з Януковичем, якому давали карт-бланш добути на посаді ще рік і провести нові президентські вибори не пізніше 1 грудня 2014 року і т.п. “Вожді” абсолютно НЕ розуміли народ, який вони намагалися представляти, а за цей час народ трансформувався у Націю! Саме в ніч з 18 на 19 лютого, коли палав Будинок профспілок, а на Майдані залишалося не більше 2 - 3 тисяч стареньких бабусь, людей похилого віку, трохи молоді та студенства, а навколо їх оточили “черепахами” з десять тисяч БЕРКУТу та інших плазунів зі спецназу Яничари, рішалася доля Майдану. На якому НЕ виявилося у ніч та під ранок сотні різношерстних “вождів”, “вождиків” та народних депутатів, які щоп”ятниці “вєщали” Україні з різних ток-шоу про свій патріотизм та винятковість, які перші повтікали по хатах і дачах, подалі від призначеної режимом остаточної силової “зачистки” Майдану!
Висновок один: Український Народ перетворився у Націю, а “слуги народу” залишилися у своєму корумпованому “Міжегір”ї”! Істина полягає в тому, що над золотим унітазом після Майдану змінилася лише задниця на іншу, а суть та сама!
Якби не жертовність “Небесної сотні”, то ми сьогодні продовжували б жити вже у російському концтаборі “СРСР-2”, з комендантом Путіним. Саме такий сценарій вони нам з яничарою виношували і впроваджували! Сьогоднішня Росія — це прямий аутентичний образ майбутнього ярма, в яке нас хотіли остаточно впрягнути!
Лише самовідданість, жертовність, небачений героїзм та відвага народу України, тих відчайдушних хлопців та мужів, які зранку 20-го піднялися на верх Інститутської, і звідти відійшли у вічність, врятували нас, наших дітей, наше майбутнє, Україну!
Роль, місце і велич “Небесної сотні” важко навіть переоцінити її сучасникам!

Олександр Солонтай

Керівник програми практичної політики Інституту Політичної Освіти, громадський діяч та політолог
Тоді політики довели ситуацію до того, що Євромайдан перейшов у неконтрольоване стихійне повстання. Вбивства людей почалися взимку, а репресії з перших днів протестів. Розстріл Небесної сотні став останньою крапкою. Режим Януковича оголосив АТО проти власного народу, але суспільство зрозуміло, що так бути не може. Небесна сотня - це злочин Януковича та його команди проти людства, а тому вкрай необхідно ратифікувати Римський статут та судити в Гаазі Януковича, Захарченка, Якименка та інших виконавців.
Якби не Революція Гідності, то Янукович був би президентом до 2020-го року, Україна не підписала б Асоціацію з ЄС, діяла б досі узурпована в 2010 році Конституція, а з країни масово б тікали люди, економічна криза була би ще більша, тюрми були переповнені в'язнями, свобода слова та інтернет були б обмежені. Формально Україна була б незалежна, але реально стала б колонією Москви. Тому у нас не було виходу. Ми вийшли на Євромайдан стихійно, несплановано, це був крайній засіб. Інших способів змінити хід подій в країні у нас не було.
Я більше таких Майданів не хочу. Потрібно реформувати нашу країну, щоб люди не були змушені раз на 10 років нагадувати владі, хто в нас головний!
От таблиця виконаних та невиконаних завдань Євромайдану:

Віталій Перевізник

громадський діяч
Події на Майдані були трагічними і світлими водночас. Маємо собі сказати гірку правду, що на Майдан ми вийшли не тільки змінювати владу і декларувати європейський вибір, але й виправляти свої недоліки і помилки... Треба навчитися без зайвого пафосу творити нову країну. Сподіваюся, що Революція Гідності на київському Майдані лише розпочалася, а Небесна сотня, що заступила на вічну варту, не дасть нам звернути з обраного шляху, яким би тернистим він не був. Ставаймо відповідальними і сильними.

Дмитро Романюк

директор Департаменту євроінтерграції та розвитку туризму Івано-Франківської облдержадміністрації
До перший смертей під час ЄвроРеволюції, Україна була унікальною державою у тому сенсі, що соціальні протести та катаклізми не приводили до людських жертв: і «Революція на граніті», і розпад Радянського Союзу, і «Помаранчева революція» – були тому унікальними прикладами.
Небесна Сотня є уособленням героїзму українців у боротьбі за ідеї свободи, рівності та гідності. Тільки дуже жаль, що ця ціна стала такою високою.
Всі, хто був на Майдані та на Грушевського в ті часи, усвідомлює, що вбитим чи покаліченим міг бути кожен. А це означає що на політиках, громадському середовищі, бізнесі та кожному громадянину, а точніше кожному з нас, лежить ще більша відповідальність за майбутнє України та наших дітей. І ми не маємо права на помилку.
Якби Революція Гідності не відбулася, то Росія вже би найближчим часом, непомітно, завоювала нас економічно, ментально, культурно і духовно. Саме це і є ключовою причиною чому Путін веде сьогодні війну проти України.

Ігор Ткач

інформаційний аналітик та спеціальний кореспондент газети "Вікна" vikna.if.ua
Взагалі я не люблю вживати образних понять "Небесна сотня", "герої не вмирають", "кіборги" і таке інше, оскільки вважаю це смертельно-трупним маркетингом. Є полеглі і живі (слава Богу) за свою Україну. І ці люди, без сумніву змінили нас. Ми утвердилися в тому, що вважали правильним, дехто хто мав ілюзії то тепер їх не має і це на краще. Але ми стали черстві, ми звикли до небіжчиків, до поганих новин, до смертельної статистики, ми ненавидимо інших, ми стали дуже швидкі на розправу і прокльони. Загалом усі втомлені і знервовані, і ті що в тилу мабуть більше від тих, хто в окопах. Революція Гідності ще навіть не почалася. Історики майбутнього події 2013-2015 років будуть описувати як передумови революції гідності. Ця революція ще попереду. Коли повернуться з фронтів наші герої, коли врешті настане питання про минулі криваві битви, про спонсорів війни, пособників війни, мародерів війни, адвокатів війни, ідеологів війни, лицемірів і перешиванців війни - коли основним питання постане гідність, коли нація знатиме, що гідність вище за життя, а свобода не має ціни. Може це не дуже пафосно звучить, але ми - перегній історії - в прямому і переносному значенні, закони історії невідворотні - на цьому чорноземі українська гідність буде квітнути. Дай Бог дожити до перемоги Революції Гідності.

Василь Кедик

політолог
Революція гідності стала точкою біфуркації для України. Символічною у цьому плані виявилась загибель патріотів- Небесної сотні. Пожертва цих
життів не минула даремно. Ми зрозуміли в якій країні точно не хочемо жити. Янукович та його поплічники були не здатні побудувати авторитарну модель путінського зразка. Однак мавпування цієї моделі мало б ще гірші наслідки на фоні прогресуючого економічного занепаду та російського ярма. Невдовзі було б соромно мати український паспорт... Не думаю, що суттєво знизилась корупція на первинному рівні, так само як й патерналізм, кумівство. Революція в головах тривалий процес,
але нічого іншого нам не залишається.

Тарас Случик

громадський активіст, експерт Інституту політичної освіти
Смерті людей на майдані змінили цінності українців. Слова свобода, гідність та самостійність тепер мають вартість яка вимірюється життям людей. Якби не відбулось революції гідності минулого року то вона б відбулась цього, адже режим Януковича лише б підсилювався. Не зважаючи на складний час в Україні зараз є підтвердженням того що революція була потрібна, адже небезпека втратити суверенітет без революції гідності могла втілитись у життя.

Андрій Корнієнко

громадський активіст
Однозначно змінила. В сучасній історії України немає видатніших Героїв, ніж Воїни Небесної Сотні. Хтось із них свідомо був готовий віддати життя за Вільну Україну, хтось зробив це неочікувано як для себе, так і для своїх близьких – але вони це зробили!!! Вони віддали життя за свою державу, за її волю, за незалежність. Не кожен це може зробити, а ці змогли! І за це їм низький уклін і Вічна Пам’ять. Особисто для мене Небесна Сотня – це є початок відліку становлення України, як дійсно незалежної країни. Незалежність просто так не дається нікому – вона здобувається, виключно, у важкій, кривавій і, як правило, несправедливій боротьбі. Небесна Сотня першою прийняла цей бій, далі в боротьбу вступили військовослужбовці, добровольчі батальйони, волонтери, але саме Сергій Нігоян, Юрій Добровольський, Михайло Жизнєвський, Роман Гурик і десятки інших Героїв були тією рушійною силою, що змінила всіх нас зокрема і державу в цілому. Якби не Революція Гідності, то ми б зараз вже провели чергові вибори Президента України, на яких би повторно переміг Віктор Янукович, в результаті масових фальсифікацій та зловживань. І як би ми всі не розуміли, що нас обманули і кинули – результат був би встановлений ручними судами і визнаний дружньою до влади Центральною виборчою комісією. Революція Гідності – то не є панацея для народу України від усіх бід та напастей. Попросту, Революція Гідності – то є шанс для кожного громадянина, шанс для держави стати трохи іншою, правдивішою, правильнішою. А от чи зможе наше держава скористатися тим шансом, то залежить, виключно, від кожного з нас. Пам’ятаймо, що відкривають тільки тому, хто стукає!

Мирослав Кошик

історик
Важко повірити що минув уже рік з часу тих трагічних подій. В моїй пам'яті це усе відбувалось, ніби вчора. То були страшні дні, але ми, чомусь, були впевнені що переможемо. Подвиг "Небесної сотні" ніколи не буде знівельований та забутий. Чи змінила Україну вона? Так, і назавжди, бо не дивлячись на усі біди, які переживає наша Вітчизна, образ героїв, які беззбройними ішли в наступ, не зважаючи на кулі знавіснілого ворога, закарбувався в серцях тих, які зараз дають відсіч агресору на Донбасі. Саме приклад "Небесної сотні" організував перший супротив проти ворога і зупинив розповзання сепаратизму по Україні. Ми можемо нарікати, про повільні зміни, про нерішучість військового командування, про непокараність, поки що, вбивць наших героїв, але мільйони людей вірять в перемогу, бо те що зробили герої "Небесної сотні" називається можливістю неможливого. Якою би була Україна, якби не Майдан? Ніякою, колонією Росії, де поволі стерлось би усе світле та добре і ідеї "рускаво міра" панували би усюди. Революція, яка ще не закінчилась, фактично вписала Україну на карту світу, як самодостатню національно-політичну одиницю, а не туалет Московії. Це дійсно була революція гідності, а нація з новоповерненим почуттям власної гідності уже ніколи не дозволить ставитись до себе, як до біомаси. Швидше б це зрозуміли ті політики, які на хвилі революції вилізли на найвищі щаблі влади, бо як не зрозуміють, то щезнуть назавжди.

Лідія Анушкевичус

підприємець, волонтер
Дуже провокативне питання.....Україна , однозначно, змінилась. Громадянське суспільство достойно пройшло випробовування . Волонтерський рух набув небачених до цього в Україні масштабів. На жаль, керівництво держави значно відстає. Старі обличчя показують нездатність рішуче змінювати країну. Ми боремося як зовнішнім, так і з внутрішнім ворогом, з байдужістю і захланністю. Якби не Революція Гідності, була б інша подія. Історія - це колесо і всі події постійно повторюються в тому чи іншому контексті, проблема у тому , що мало людей робить висновки дивлячись на пройдений шлях.

Кількість переглядів - 17048
19.02.2015 08:25
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (4)
Wasyl Ryba | 15.03.2015 17:44не слідкую за плітками, але на сайті ґазети "Експрес" канд. у ПУ мера Садового вчера ввечір ввидів, крім повідомленя про смерть генерала ВВ РФ Віктор Золотов,якого ВВП захотів поставити на ФСБ, інтервю груз-ТБ з мусульманський діяч Гейдар Джемаль, який каже що се не шутки, бо Росія капітулювала перед Америкою, а незгідного Путіна ізолювали силовики десь 11.03. Нині рано виджу як пару сайтів розмножили сей запис. Там він говорит багато цікавого. Для нас: ІД введе сили на Кавказ і в Таджикистан. Армія РФ піде з Даунбасу туда. ДОН-Кампанія УА скінчиласі. А чи се реально ввидим завтра, бо 16 БЕРЕЗНЮ РЕФЕР-М у Кримі і треба буде натовп привітати. Се зробит Вова чи Мєдвєд, чи Патрушев і що повідают масам. Тома Володько | 11.03.2015 08:06Нема нiякоi гiдностi, одна гидота. Нехай далi вас дурять, вам це довподоби! Роман Брудр | 24.02.2015 10:28от що у нас добре вміоть це багато говорити. а віз і далі там. Wasyl Ryba | 20.02.2015 20:57ЧЕСНА ВІДПОВІДЬ ПРО МИНУЛЕ ДАЄ ПРВИЛЬНУ ОЦІНКУ СУЧАСНОСТИ І РЕАЛЬНИЙ ПРОГНОЗ. Отже: ще з 2012р. була змова Вови і Меркель про розподіл України між собов. І тому вони самі і підливали олію у вогонь Майдану. Се мала бути підстава для виїзду Яника у Харків і проголошеня нового уряду, який мав провести референдум про вступ у ЄС. Потім у Харкові проголошуют Новоросію для тих, що не хотіли в НАТО, а в Києві Презом ВРУ обирає Клічка, агента німців. Але Турчинова зашвидко обрали, а Яник з Харкова втік далі.
Тому канлєрін і тисне разом з Вовов на ПУ шоб зробив мир за любу ціну, аби ми стали іграшков у їх руках. Тільки тиск з боку США і озброєні наци не дає ПУ п.Петрови то зробити. Обома =друг ЄС тому зброю не дає. Але ё більшість Сенату, якої він боїтсі. Тому ПАТ на Дону.
Прогноз: зброї вже троха ё, ше дадут, і Вова як Гітлєр у 1941 відвернесі в другий бік – на Латвію і Естонію, т.є. на ЄС і НАТО. Яценюк стане ПУ, а Наливайченко –ПМУ. Восени до віборів на Дону не дійде, бо без підтримки Кремля кацапи втечут домів. Далі –цікавіще, але про се пізніще.

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги