За підтримки Проекту USAID влада і бізнес Прикарпаття беруться усунути регуляторні бар’єри

 

 

16 лютого в Івано-Франківську Меморандуми про співпрацю уклали бізнес-об’єднання (МСБ), міська та обласна влада й Центр міжнародного приватного підприємництва СІРЕ – виконавець Проекту USAID «Впевнений бізнес — заможна громада».

 

Мета співпраці — усунути регуляторні бар’єри для ведення бізнесу та вдосконалити обласні програми з підтримки малого й середнього підприємництва, пише Фіртка з посиланням на МВК.

 

Про це сьогодні повідомили під час круглого столу «Регіональні ініціативи з підтримки розвитку малого й середнього підприємництва в Івано-Франківській області». Участь у заході взяли представники діючих місцевих та регіональних об’єднань МСБ, Івано-Франківської обласної державної адміністрації та виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, підприємці з числа активних учасників місцевих об’єднань МСБ й представники Проекту USAID «Впевнений бізнес — заможна громада».

 

Зі слів Лесі Аронець, Голови правління молодіжного громадського центру «Еталон» – регіонального партнера Проекту USAID «Впевнений бізнес – заможна громада», об’єднання МСБ проведуть інвентаризацію регуляторних актів Івано-Франківської міської ради та проаналізують їх на предмет корупційної складової. За результатами аналізу міській раді буде запропоновано до скасування або перегляду регуляторні акти, які не відповідають вимогам чинного законодавства або створюють додаткові бар’єри для провадження підприємницької діяльності. Також МСБ ініціює перегляд обласних програм підтримки розвитку малого та середнього підприємництва.

 

Ініціативу з антикорупційної експертизи місцевих регуляторних актів та перегляду обласних програм регіональні партнери Проекту планують реалізувати в трьох містах – Івано-Франківську, Вінниці й Сумах, зазначила під час виступу Оксана Олійникова, керівник Проекту USAID «Впевнений бізнес – заможна громада». Найбільшу увагу буде приділено вдосконаленню адміністративних процедур з питань землевідведення та землекористування, містобудування, архітектури та благоустрою, розміщення та використання зовнішньої реклами, оренди й користування майном, що перебуває в комунальній власності.

 

Передуватиме цій процедурі спеціальне навчання експертів, які увійдуть до складу робочої групи й будуть задіяні в процесі аналізу місцевих регуляторних актів. Результати їхньої роботи будуть представлені під час проведення публічних заходів, а опрацьовані зразки регуляторних актів – поширені через веб-ресурс  Національної платформи МСБ, розповів Любомир Чорній, технічний радник Проекту USAID «Впевнений бізнес – заможна громада».

 

Учасники круглого столу також обговорили питання можливих механізмів підтримки сектору МСБ на Прикарпатті, зокрема розробки обласної програми підтримки розвитку малого та середнього підприємництва. Обласна влада готова до активної співпраці з представниками об’єднань МСБ для покращення умов бізнес – середовища в регіоні, зазначив директор Департаменту економіки Івано-Франківської облдержадміністрації Володимир Попович.

 

До слова, проект USAID «Впевнений бізнес – заможна громада» (Підтримка невідкладних реформ для покращення бізнес-середовища в Україні) спрямований на сприяння здійсненню невідкладних реформ у сфері боротьби з корупцією та для покращення бізнес-середовища в Україні. Виконавець Проекту – Центр міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ).

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років.  В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор.  Починаючи з 1992 року, Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічної та гуманітарної допомоги на суму 1,7 мільярда доларів. За додатковою інформацією про програми USAID в Україні, будь ласка, звертайтеся до Бюро USAID із законодавчих та освітніх питань за телефоном +38 (044) 521-5741. Інформація також є доступною на сайті http://ukraine.usaid.govабо на сторінці USAID у Facebook: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.


16.02.2015 346 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1800
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1789
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1773
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5274 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2075 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1455

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

609

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

706

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

902

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

934
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1669
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3599
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10180
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26054
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10086 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7653
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

840
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1342
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

315
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1203
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

791
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1017