Івано-Франківськ – «Місто без роялю». Наразі (фото)

 

 

 

Власне інформація про зібрання 28 січня 2015 року Опікунської ради Івано-Франківської обласної Філармонії та про проект «Подаруй місту рояль» - це інсайд «Фіртки», оскільки офіційне представлення проекту планується на спеціальній прес-конференції в лютому 2015 року…

 

Щоби місто було саме містом, а не населеним пунктом, потрібно виконати певні стандарти. Серед них наявність публічних бібліотек, закладів вищої школи, театру, стадіону, відповідних «середовищ»...

 

А ще у справжньому європейському місті має бути концертний зал. А в ньому – добротний рояль. Інакше не варто сподіватись, що до міста приїде музикант світового рівня. Серед музикантів інших міст, кажуть, навіть у випадку розмови чи згадки про Івано-Франківськ, про наше місто кажуть: «Франківськ? Це місто в якому немає роялю?...» Саме про це серед іншого говорили учасники зібрання Опікунської ради Івано-Франківської обласної Філармонії на своєму зібранні 28 січня.

 

«Дійсно в Івано-Франківську немає поважного солідного концертного роялю і його не вистачає місту. Про це говорять усі артисти та музиканти, які приїжджають у Філармонію з концертами», - розповіла зібранню Опікунської ради представник обласної Філармонії Людмила Лінник-Савка.

 

Тому Громадська Опікунська рада Івано-Франківської обласної Філармонії підтримала акцію збору коштів «Подаруй місту рояль». Акція приурочена до 75-річчя філармонії. Ініціаторами акції стали директор Обласної філармонії Андрій Савка, підприємець і відомий меценат, президент Культурологічної Фундації "Цинамоновий Хрущ" Володимир Швадчак, директор Інституту розвитку міста «Новий Івано-Франківськ» Олег Головенський, ініціатор «Теплого міста» та «Урбан Спейсу» Юрій Филюк. Збори ради відбулись 28 січня у Круглій залі Філармонії.

 

На збори Опікунської ради прийшли постійні відвідувачі та глядачі Філармонії, ті, кому небайдужа доля міста. Серед них ректори франківських вишів Микола Рожко та Євстахій Крижанівський (Ігор Цепенда перебував у відрядженні, але передав свої вітання та підтримку обговорюваним проектам), науковці Володимир Качкан, Володимир Великочий, Ганна Карась, письменники Володимир Єшкілєв, Ольга Деркачова, поет Богдан Томенчук, підприємці Віктор Вінтоняк, Ігор Фріс, юрист Володимир Ковальчук, журналісти Оксана Лісовська, Володимир Гарматюк, Олена Третяк, громадський активіст Віталій Перевізник та інші.

 

…Отже, так сталось, що в Івано-Франківську немає роялю. Тобто, «якісь» роялі є, а от Роялю, концертного інструмента високого рівня немає. Кажуть, що цю проблему намагались вирішити ще з 80-х років минулого століття. Але кожного разу у місцевої влади знаходились більш актуальні проблеми.

 

Зрозуміло, якісний інструмент – річ коштовна. Вартість навіть «укорочених» версій роялю від фірм зі світовим ім’ям починається від ста тисяч євро. Якщо в благополучні роки на рояль не знайшлось коштів, то тепер не варто й сподіватись, що з місцевих бюджетів хтось викрає два або три мільйони гривень на музичний інструмент. Єдина надія – на благодійників.

 

Хоч і в непростий час, колектив Філармонії, підтриманий Опікунською радою, вирішив не йти легким шляхом та запланував придбати найкраще, що можна було вибрати - рояль світового класу, виробництва компанії «Steinway & Sons».

 

На зібранні Опікунської ради керівництво Філармонії розповіло про свої плани, метою яких є «наповнити місто мистецтвом». Придбання роялю є одним з принципових кроків такого наповнення, своєрідною «вершиною піраміди» в царині музичного мистецтва.

 

«Наша основна мета та мотивація – вийти за рамки Філармонії. Ми прагнемо наповнити мистецтвом все місто. Віримо в те, що мешканці нашого міста хочуть розвивати духовність та культурно-мистецький рівень Івано-Франківська та готові підтримати ініціативу. Рояль потрібен не Філармонії, а саме місту. Адже якісний рояль це річ, яка служитиме місту сто-двісті і більше років. Нас вже не буде, а рояль буде радувати івано-франківців та гостей міста», - переконаний директор Філармонії Андрій Савка.

 

Присутні говорили про те, що Івано-Франківськ стоїть на культурному роздоріжжі. Якщо місту негайно не дати потужного культурного імпульсу, казали члени ради, воно може перетворитись на місто-базар, на переповненим трешем та жлобською «культуркою» населений пункт. Отже мова йде не просто про Рояль, й навіть не про якісне забезпечення концертного залу філармонії. Мова йде про черговий шанс, який місто може втратити.

 

«Ідея про те, що потрібно наповнювати місто мистецтвом – це не просто красива фраза, а й концепція розвитку міста», - зазначив письменник Володимир Єшкілєв.

 

Це тим більш важливо, казали «радники», що Івано-Франківськ намагається позиціонувати себе як місто культурно-рекреаційного туризму, як місто для інноваторів та молоді. Така «спеціалізація» вимагає від влади, бізнесу та культурної громадськості єднати зусилля для наповнення міста мистецтвом. Інакше його наповнять цивілізаційним сміттям та перетворять на транзитну помийку.

 

Також в рамках ідеї проекту вникла думка про створення пам’ятника роялю, який являтиме собою невелику композицію. Ідейні ініціатори мають надію, що розміщення пам’ятника в центральній частині міста, приваблюватиме туристів. Крім цього в планах є створення та продаж сувенірної продукції, виручені кошти підуть на закупівлю інструменту.

 

В рамках проекту проведуть ряд заходів та фестивалів. Організатори таким чином надіються зібрати необхідну суму. На бюджетні кошти міста не розраховують у зв’язку із важкою ситуацією в країні.

 

«Слухаючи музику в Філармонії я очищаюсь. Кілька років тому я прийшов в Філармонію, це був концерт Симфонічного оркестру, і так трапилось, що на жаль в концертній залі було менше людей, ніж на сцені. І це було образливо. Адже ці люди заслуговують на неймовірну увагу, пошану та нашу любов, оскільки вони віддаються мистецтву. Зараз ситуація в Філармонії змінилася, вона стала осередком спілкування і мистецтва. Але я хотів би дочекатись того часу, коли потрапити у філармонію було б неймовірним досягненням і задля цього перекуповували квитки. А відтак навколо ідеї наповнення міста мистецтвом ми маємо об’єднатись. Рояль – це не мета, а засіб. Засіб зробити наше місто кращим», - переконаний Володимир Швадчак.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


28.01.2015 2359 0
Коментарі (0)

20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

333
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2234
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1658
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1940
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5553 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4076

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1056

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1064

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1583

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1064
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

812
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

682
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14489
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10336
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

5999
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

554
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5274 8
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28394 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

439
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

561
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

396
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

586