Преса про податкове ярмо, кандидатів на посаду міського голови Івано-Франківська, чи хочуть письменники в політику і де ховається окупант

 

 

Огля прикарпатської преси за період 16 - 22 січня 2015 року.

 

Західний кур'єр

З ніг - на голову... Хто стане настпуним міським головою Івано-Франківська розмірковували журналісти "ЗК". У топ-темі анеаліз потенційних кандидатів, імена яких крутяться в експертноум середовищі. Серед них Віктор Анушкевичус, Олександр Бубен, Олександр Шевченко, Руслан Мацрінків, Зінвоій Фітель та інші.. Про шанси кандидатів - стоірнка 4-6 видання.

 

Пастка для літератури, або Чи хочуть письменники до влади? ЗК поцікавився у прикарпатських письменників чи залежить сьогодні література від політики, чи не пробували їх втягнути у політичне болото і чи не хчоуть вони бути депутатами. Деталі - сторінка 16.

 

Мацьоцька перемагає в Австралії, Кубкові сюрпризи від футзалістів та Гостьові "бублики" ведмедів - це і не тільки на традиційній спортивній сторінці "ЗК".

 

 

Галицький кореспондент

Зіпсовані квартирним питанням. Щоб відібрати квартиру у сусіда, шахраї заживо "поховали" його сина, а самого власника помістили в інтернат для одиноких та інвалідів. Деталі  - у топ-темі ГК.

 

Юрій Пітчук: У творчості намагаюся поєднувати красиве з огидним. Юрій Пітчук - художник, ілюстратор. Народився 1988 року в Івано-Франківську. Основні напрямки його творчості - графіка й ілюстрація. "Соцвіінгрет" - це вже друга виставка майстра, яка відкрилася 20 січня. Він також автор робіт стріт-арту на вулицях Мельника та Миколайчука. Із митцем розмовляв "ГК" сторінка 16.

 

Андріан Волгін: На війні треба тримати себе гідно. За історією цього чоловіка можна знімати фільм. У серпні 2014 він сім годин самотужки вибирався з Іловайського котла, у жовтні втік з госпіталю, щоб визволити з полону побратимів, а в листопаді і сам потрапив у полон.

 

 

Репортер

Де ховається окупант. Одне слово Росія багатьох уже дратує. Франківці не лише волонтерствують. Найпростіше бойкотувати усе російське — товари, банки, заправки. Але підприємці не готові нести збитки, а люди часто просто байдужі. Деталі у топ-темі номера. Сторінка 7.

 

Лікарі за викликом. Є люди, яким на свята якраз дістається найбільше роботи. Репортер вирішив спробувати на собі, що таке насправді швидка допомога. Читайте в газеті.

 

Одна з роду Каменяра. У Калуші мешкає правнучка Івана Франка. Піаністка, пише вірші, радо показує батьківську хату, а нині музей. Олеся Франко гордо носить прізвище відомого предка, але вважає, що то не головне — у Репортері.

 

 

Вікна

Полювання на браконьєрів відкрито: поблизу Цвітови спіймали двох львів’ян.  Поблизу села Цвітова Калуського району, у мисливських угіддях громадської організації «Мисливський клуб «Галичани» днями виявили вбитими дві туші самок кабанів, біля яких були затримані два мешканці Львівської області. Подробиці ситуації вивчали журналісти «Вікон».

 

Податкове ярмо. Верховна Рада України прийняла зміни до Податкового кодексу України, якими передбачено скорочення кількості податків та зборів з 22 до 9. Однак, легше дихати від цього не стало. Малий та середній бізнес говорить про податковий зашморг, а влада планує наповнення бюджету. Скільки надійде до бюджету від нових податків, на місцях можуть лише прогнозувати. Адже, як місцева влада, так і податкова, скидається на те, наразі бредуть наосліп.

 

750 гривень і жінка звели одного калушанина в могилу, а з іншого — зробили вбивцю.  Калуський міськрайонний суд виніс вирок по справі, корені якої сягають ще грудня 2011 року. Злочин, проте, стався дещо пізніше — у лютому 2012 року. Події розгорнулися в одній із квартир Калуша, де після тривалої п’янки господарі побили чоловіка. Побили так, що вже наступного дня його забрали в реанімаційне відділення Калуської ЦРЛ. Потерпілий переніс трепанацію черепа, але через 9 днів таки помер. "Вікна" вивчали подробиці цієї кримінальної справи.

 

Об’ємна вишивка Алли Коваль — для калуських модниць. Що потрібно, щоб почуватися справжнім українцем? Звичайно, це українська вишиванка. Однак більшість українців уже не задовольняється наявністю вишиванки у гардеробі. Потрібно, щоб твоя вишиванка відрізнялася чимось, мала свою «фішку». Калушанка Алла Коваль придумала незвичайну об’ємну вишивку — розшивала спочатку картини, а тепер і одяг, стрічками. Можливо, незабаром у її колекції, крім традиційних суконь та сорочок, з’являться ще і джинси та сумки в оригінальній техніці! «Вікна» дізнавалися про калуську майстриню більше.


22.01.2015 614 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1282
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2574
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2141
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2204
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6623 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2482 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

376

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1188

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1314

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1446
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

311
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

183
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

610
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

86
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26549
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

575
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10491 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

86
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

117
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

430
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

576
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

648