Прикарпатська журналістка-солдат Наталя Коцкович: про жінку на війні, особисте життя, зомбованих людей та чого потребують військові

 

 /data/blog/67353/dd25f192379148b11fd449605d6af68e.jpg

 

Журналістка з Івано-Франківська Наталія Коцкович залишила роботу на столичному та місцевому телеканалах, щоб записатися до полку «Азов».

 

Дотепер вона працювала у прес-службі полку. Нещодавно Наталія приїхала у відпустку, але вже незабаром знову повернеться в зону АТО, аби підписати контракт та стати повноцінним бійцем полку до закінчення війни.

 

Кореспондент Фіртки задав традиційні ШІСТЬ ПИТАНЬ відважній франківчанці, журналісту та вже тепер військовослужбовцю Наталії Коцкович.

 

 

1. Кажуть жінки на кораблі до біди. А на війні?

Спочатку мої побратими постійно питали, чому я приїхала на схід. Мовляв, жінкам на війні не місце, вони продовжувачки роду і берегині домашнього затишку. Інші просто нагадували приказку: “Жінка на кораблі до... біди”. Я приїхала, біди не сталося. Почала працювати.

Намагалася застосувати всі свої знання з журналістики, аби покращити роботу мого підрозділу. Чесно кажучи, на початках виходило не найкраще. Багато чого не знала у військовій справі, плутала види стрілецької зброї, мінометної. Бракувало військової термінології. На що побратими не раз відповідали: “От бачиш, ти — жінка, твоє місце вдома на кухні”.

Нічого, працювала далі, читала військову літературу та мовчки, зціпивши зуби, доказувала, що я можу. Тоді хлопці зрозуміли — мене вже не позбудуться. Поставили в один ряд із собою. Будь-які упередження зникли. Я — одна з двох дівчат, які зараз служать в полку “Азов”.

Не перестаю дякувати Андрію Білецькому та в.о. командира полку "Черкасу" за те, що дали мені шанс довести, що жінки також можуть стати на захист України.

 

2. Зараз в Україні війна чи АТО?

АТО, яка триває вже понад 7 місяців, - це смішно. Тисячі загиблих наших українських вояків в антитерористичній операції — це, погодьтеся, щонайменше, звучить маразматично, а щонайбільше — дуже цинічно. Те, що відбувається там — класична війна, лише за зрадницьким сценарієм: в тебе стріляти можуть, а ти у ворога - ні.

 

3. Після настання миру повернешся у журналістику чи залишишся служити?

Журналістика — це все моє життя. Окрім писати, напевно, більше нічого й не вмію. Покинути роботу, якій я віддала щонайменше 7 років було дуже складно. Приїхала на ротацію, одразу пішла на “3 студію”. Там все настільки рідне: колектив, керівництво, знімальна студія, телевізійна техніка... як же я за тим всім скучила.

Справді мені було дуже непросто покинути все і поїхати на війну. Але я неодмінно повернусь і до рідного Івано-Франківська, і до рідної «3 студії». Продовжу працювати і на «5 канал».

 

4. Чи маєш хлопця/жениха? Якщо є - то якою була його реакція на твоє рішення?

“Зима, що нас змінила” - вислів, що народився в часі Революції Гідності. Не обійшов Майдан і моє особисте життя. Все перевернулося з ніг на голову. Тоді почали відбуватися події, які журналіст просто не мав права пропустити і не висвітлити. Зйомки відбувалися як удень, так і вночі.

У роботу поринула з головою, і якось не помітила, як у боротьбі тоді ще за вільну від Януковича Україну, зруйнувалося моє особисте життя. Я зовсім не жінка-золото. Це абсолютно не так. Зі мною буває і важко, і нестерпно. Але то вже інше питання. Зараз я без хлопця чи нареченого. А той, хто був колись поруч, взнавши про моє рішення, просто пожартував, що було б насправді дивно, якби я всиділа вдома.

 

5. Що найпотрібніше на війні або хто ліпший друг солдата?

Найпотрібніше вояку знати, за що він бореться. Нерідко чую розмови про злиття, про зраду влади. Але вони і далі воюють, ризикуючи життям. Не для президента, не для міністрів, найперше для українців. Заяви про чергові “перемир'я” для бійців звучать як анекдоти. Це їх смішить, дратує та виснажує. Адже зв'язує руки в боротьбі.

Ще потрібні віддані рідні люди, які чекають бійців вдома. Кохані дівчата, дружини, дітки та батьки — це неабиякий стимул якнайшвидше перемогти ворога і повернутися до рідних. Багато хлопців діляться між собою планами на майбутнє: хтось хоче одружитися, хтось вже поповнення в сім'ї, а хтось повести сина чи дочку в 1 клас.

Взагалі отакі моменти на війні стають дуже цінними. В багатьох бійців, можу впевнено сказати, людські цінності змінилися. Головною стала родина.

А якщо говорити про матеріально-технічне забезпечення — потрібно все і багато. По різних батальйонах різні потреби — від теплого одягу до харчів. Але найнеобхіднішою є зброя, сучасна і потужна. Як кажуть бійці, забагато бронетехніки не буває, або ж кулеметів чи мінометів. Тому державі ще є над чим працювати і чим допомагати.

 

6. Як відрізнити сепаратиста від українця?

Це як вчитель і гопник. Різниця візуально неймовірна. Придивіться на фото наших бійців! Їх очі особливі, світлі, а усмішки щирі. Терористи таким не володіють. Одні радше схожі на постійних клієнтів психо-неврологічного диспансеру, інші — на зеків. А коли починають говорити... то точно знаєш — не наші.

Прихильники Путіна якісь зовсім інші. Депресивніші, зліші... Лише там я побачила вживу, як виглядають зазомбовані люди. І це, повірте, не надто приємно споглядати. Якщо говорити про бойові дії, то першими яскравими ознаками є, звичайно, шеврони та жовті стрічки в української армії, та “колорадські” - в найманців.

 

Розмовляв Ростислав Ковтун


Коментарі (2)

Frosya Frosya 2015.01.23, 19:00
Я поважаю, таких, сміливих дівчат, як Наталя Коцкович. Шкода, що є серед населення України, "мужчинки", які готові віддати "донєцьку та луганську волость", а то й всю Україну путлєру, аби тільки не йти воювати із рашистськими військами.
veritas re 2015.01.24, 23:15
Сама пишу... Сама коментую..:)
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

465
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

2165
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

1573
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

1568
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

1541
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1816

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1201

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1276

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

2121

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

2129
11.12.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18731
05.12.2024

Зима – це час, коли наш організм потребує тепла, енергії та поживних речовин, щоб впоратися з холодом.   

504
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

887
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

320
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

9647
06.12.2024

Про День Святого Миколая, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

685
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7855
10.12.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

29101 1
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

275
08.12.2024

Нагадаємо, Зеленський підписав указ про введення санкцій проти проросійської влади Грузії, зокрема мільярдера експрем'єра Бідзіни Іванішвілі і його поплічників. Загалом санкції ввели проти 19 осіб.  

300
05.12.2024

Верховна Рада четвертого грудня ухвалила в цілому законопроєкт про підвищення акцизу на тютюнові вироби.  

2960