Івано-Франківськ витратив майже півмільйона гривень на відзначення Нового року та Різдва Христового

 

 

Цього року значна кількість комерційних фірм відмовилась від святкових корпоративів, чимало прикарпатців обмежилось у витратах на придбання подарунків, традиційна істерія навколо питання, де і як святкувати Новий рік, минула доволі спокійно. 


Але влада зреагувала на такі явища з точністю до навпаки: витрати на святкування Нового року та Різдвяних свят вражають, пише Галичина.

 

Ялинка за 198 тисяч



Новорічне дерево почали монтувати лише напередодні свята, а урочисте відкриття провели 30 грудня. Міський голова Віктор Анушкевичус заявив: «Ялинка не для влади, а для дітей». У такі запевнення хотілось повірити, але, вивчивши кошторис святкових заходів, певні сумніви таки закралися. 

 

Отже, святкове оформлення ялинки на Вічевому майдані коштувало понад 40 тис. гривень, 33 тисячі витратили на придбання новорічних прикрас, майже 73 тисячі — на святкову ілюмінацію. Тобто оздоблення ялинки «потягнуло» на 146 тис. гривень. Ці кошти освоїло ДП «Міськсвітло». Більше 52 тис. гривень заплатили ПрАТ «Зелене господарство» за виконані роботи зі встановлення та святкового оформлення дерева. Таким чином, операція «Ялинка-2014» обійшлася міському бюджетові в 198 тис. гривень. 

 

Директор департаменту комунального господарства, транспорту та зв’язку Михайло Смушак повідомив, що для святкової ілюмінації використали 132 гірлянди для оформлення дерев, 96 гірлянд для оформлення ялинки, 1 600 новорічних прикрас та чимало іншого оздоблення. Якість закупленого обладнання показала себе вже в ніч на 1 січня, коли загорілася жива ялинка на площі Ринок. Тепер на місці зеленої красуні залишився лише пеньок. 
Однак витрати не обмежуються тільки ялинками. Вже згадане ДП «Міськсвітло» отримало більше 85 тис. гривень за виконані роботи зі встановлення ілюмінації до святкування Нового року, виготовлення та встановлення фігури «Кінь». Понад 40 тис. гривень витратили на облаштування льодового катка на площі біля Ратуші. Ковзанка так і не запрацювала, ймовірно, через невідповідність температурного режиму



79 тисяч — на сцену

Значні кошти перерозподілено через управління культури МВК. Зокрема, 27 тис. гривень — на встановлення та експлуатацію сценічних конструкцій, 22 тис. гривень — на художнє оформлення сцени під час проведення святкових заходів, 23,5 тис. гривень — на технічне забезпечення заходів, 6,5 тис. гривень — на режисерсько-постановні заходи. Сумарно на організацію сцени витрачено 79 тис. гривень. У перерахуванні цих видатків впадає в око, що кошти витрачено здебільшого на технічний супровід. З цього можна зробити висновок, що всі або майже всі учасники новорічно-різдвяних заходів виступали безплатно, тобто на «голому ентузіазмі». Виглядає, що для чиновників, які організовують ці заходи, сцена, звук та світло є первинним, а люди — лише для декорацій. 

 

Ще одна стаття витрат «святкового кошторису» не вражає сумою — 9,8 тис. гривень. Ці кошти витратили на сувеніри, квіти та рамки. Нібито й дрібничка, але як відмовити людям у прагненні до краси

 

Отож загальний кошторис новорічно-різдвяних свят становить 471 тис. гривень. Багато це чи мало? Для міста, в якому вирішені всі нагальні соціально-економічні проблеми, — це крапля в морі. Але за ці кошти можна, наприклад, провести освітлення однієї з вулиць. Натомість акцент робиться на новорічній ілюмінації, яка за місяць втратить свою актуальність. Головне, щоб в іванофранківців виникла ілюзія, що все у нас нормально. і дивлячись на святкові вогні, якось забувається, що вулиця Шевченка вже півтора року як розкопана.

 

Отож нині одна частина іванофранківців тішиться святковою ялинкою та ілюмінацією в центрі міста, а друга, шпортаючись на розбитих тротуарах, згадує незлим тихим словом владу. Все в нашому житті має свою ціну...


13.01.2015 396 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1881
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1819
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1816
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5360 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2113 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1479

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

684

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

741

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

934

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

970
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1720
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3633
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10213
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26088
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10139 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7678
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

862
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1362
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

348
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1237
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

834
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1041