Губернатор запросив голів РДА скористатися послугами Інтернет-ринку

На нараді минулої суботи голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк закликав голів РДА якнайактивніше долучитися до Інтернет-ринку, створеного нашим земляком, радником міністра економіки Андрієм Сітником, який представляє відомий сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Донбас-Карпати». Зазначалося: Інтернет-ринок «Донбас-Карпати» створить таку базу даних продукції села, яка дозволить спрограмувати звідки й куди має вона потрапити, до якого покупця, переробника, в яку школу, лікарню, інтернат тощо. При цьому наголошувалося: найдешевше зберігання продукції там, де її вирощують.

Насамперед, як наголосив Михайло Вишиванюк, слід провести анкетування серед селян, яку саме вирощену в господарстві продукцію вони пропонуватимуть на продаж, коли і за якою ціною. Мовляв, кому продати - тепер це питання влади, оскільки, за словами голови ОДА, споживчі спілки, які покликані займатися заготівлею і збутом продукції села, як це було раніше, цього «давним-давно не роблять».

«Скажімо, селянин реєструє анкету в Інтернет-мережі про те, що у нього є курка, яйця, морква, картопля чи капуста. Інша людина готова це купити. Анкета про наявність у конкретного виробника тієї чи іншої продукції потрапить у загальний банк даних, з яким відповідно працюватимуть далі», - пояснював колегам Михайло Вишиванюк.

Мовляв, аналогічну анкету мав би заповнити і міський житель, в якій вказати, що, коли, в якій кількості і якої продукції йому потрібно. Міська та обласна торгівля, оптові бази і переробні підприємства також подають анкети своїх щоденних потреб сировини, а працівники системи доставки зобов’язані в найкоротші терміни і при мінімальних транспортних затратах продукцію виробника доправити до покупця.

Як зазначалося на суботній нараді, в області буде створено відповідну службу, яка опікуватиметься вивезенням продукції від господаря до покупця, обминаючи посередника, і за словами Михайла Вишиванюка, «це буде реальна робота з підтримки наших сільгоспвиробників. Тоді ми будемо мати можливість брати участь у всіх тендерах і престижних агроярмарках».

Довідково.

Кооператив «Донбас-Карпати», одним із засновників якого є Андрій Сітник, створений в 2003 році сільськогосподарськими виробниками з метою надання послуг у централізованому придбанні насіння, мінеральних добрив, гербіцидів, а також у обробітку грунту, збиранні, зберіганні і кінцевій реалізації продукції.

«Інтернет-ринок «Донбас-Карпати» - це віртуальний продуктовий базар з інформацією, в якому одні продають, а інші купують, причому без торгових націнок.

Як зазначає Андрій Сітник, через сайт в Інтернет-мережі покупці можуть дізнатися як, на яких землях вирощено ту чи іншу продукцію, чим годували курей чи свиней. Більше того, міський житель може не запасатися на зиму сільськогосподарською продукцією, бо у міських підвалах вона швидко псується. Куплена чи замовлена продукція може зберігатися у сільських сховищах, де витримується відповідний температурний режим, аби вона не втрачала своїх якісних показників.

«Зменшення або уникнення посередництва на шляху від поля до столу дає можливість гарантувати якість та безпечність продуктів харчування для споживачів, зокрема, створює умови для адаптації дрібнотоварного аграрного виробництва в Україні до вимог СОТ та ЄС», — вважає Андрій Сітник. На його переконання, зменшення торгових націнок можливе тільки через електронну торгівлю і відпрацьовану систему доставки або впровадження логістики у систему руху продукції від виробника до споживача.

У проектах Андрія Сітника - будівництво складів-магазинів «Здорова їжа» з молокоприймальними пунктами, заготівельними складами для овочевої продукції та холодильними камерами.


Кількість переглядів - 2755
24.05.2011 10:01
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Осветительные приборы для лодок на сайте partner-megalit.ru.