12 подій спортивного року на Прикарпатті

 

/data/blog/66458/aa7e754a8e8cde859ac7e5073a2d9b2f.jpg

 

Фіртка разоам із SPORT.IF.UA підбиває підсумки спортивного року, що минає, та пропонує озирнутись на 12 найголовніших подій.

 

Три представниці Прикарпаття виступили на Олімпіаді

Цей рік був олімпійським. На початку року в Сочі проходила зимова Олімпіада, на якій не обійшлось і без наших краян, які вибороли для себе ліцензії на участь у найважливіших стартах на планеті. Уже втретє поїхала на Ігри Надія Діденко, яка виступає у фрістайлі. Для гірськолижниці Богдани Мацьоцької з Косова сочинська Олімпіада стала другою в кар’єрі. Вона точно запам’яталась українським вболівальникам демаршем, вийшовши з траурною пов’язкою у пам’ять загиблих на Майдані, попри заборону організаторів, та відмовившись від участі в Іграх. Третьою представницею нашого краю і новачком на таких змаганнях стала Надія Мохнацька, що виступає у фрістайлі. Медалей і високих місць дівчата не здобули, але самі олімпійські ліцензії для наших спортсменів є досягненням, зважаючи на стан спортивної галузі.

Володимир Рій став чемпіоном Європи з футзалу

У кінці листопада у Болгарії проходив чемпіонат Європи з футзалу серед гравців з вадами слуху. У складі збірної України виступав і прикарпатець Володимир Рій.

Синьо-жовті з абсолютним результатом вийшли з групи, потім у чвертьфіналі здолали швейцарців, а у півфіналі – голландців. У вирішальному поєдинку українцям належало перемогти надпринципового суперника – збірну Росії, з чим наші хлопці впорались, відвантаживши сім голів і пропустивши п’ять.

Володимир Рій став також найкращим бомбардиром збірної України на цих змаганнях, забивши 13 голів.

Карабіна змінив Микитюк

Одна з найвагоміших подій року, що минає, для Прикарпатського спорту сталася не на спортивних майданчиках чи в залах, а у владних кабінетах – в області змінилося керівництво Департаменту молоді та спорту, і прикарпатські спортсмени отримали нового куратора у відділі спорту. Спортивно-молодіжними питаннями замість Мирослава Карабіна буде займатися Ростислав Микитюк, а конкретно спортивний напрям у управлінні очолив стронгмен Назар Павлів. Давати оцінку діяльності нових керівників ще зарано, адже вони не пропрацювали на посадах і півроку, але те, що ця подія матиме вплив на розвиток спорту у Прикарпатті, сумнівів немає. Мабуть, зміняться пріоритети, адже кожен новий керівник попри загальні фрази про приязнь до всіх видів спорту, все ж має своїх фаворитів, і насамперед це ті сфери, з яких він, так би мовити, вийшов.

Ростислав Волошинович перейшов до ФК "Тернопіль"

Далеко не щороку молодий та перспективний гравець команди із обласного аматорського чемпіонату поповнює ряди клубу першої української професійної ліги. Звісно, і раніше наші земляки переходили до складу профі (Адамюк, Сондей, Новак та інші) Але, все-таки, цей трансфер багато в чому знаковий. До того ж, Ростислав переїхав до Тернополя не полірувати лаву запасних. Двадцятий номер закріпився в основі молодої команди, яка в дебютному для себе сезоні вже встигла багатьох здивувати. Будемо сподіватися, що Ростиславу вдасться намітити шлях, яким попрямували б й інші талановиті виконавці нашого чемпіонату. І як тут в черговий раз не згадати, що в нас в області відсутня професійна команда, в якій такі таланти могли б розкриватися, радуючи рідних вболівальників.

ФК "Освіта-ДЮСШ-3" здобула "бронзу" чемпіонату України з футболу

Підопічні Івана Олійника в 2014-му році дебютували в чемпіонаті України серед жіночих команд Першої ліги. Безперечно, дебют видався вдалим. Варто зважати й на те, що кістяк колективу складають молоді місцеві виконавиці. Команда впевнено пройшла груповий етап, і лише прикра поразка в півфіналі змусила дівчат переключитися на боротьбу за бронзу. Залишається лише побажати Івану Олійнику та його підопічним нових перемог у 2015 році.

Обласний футбол стояв на місці

Зрозуміло, що футбол у 2014 році був далеко не на першому плані. Лідери чемпіонату вже не могли дозволити собі вартісні передсезонні збори, але головне, що змагання вдалося провести, завершивши сезон з мінімальними втратами. У новому році потрібні якісні зміни, бо складається враження, що, вийшовши на певний рівень, команди у кращому випадку лишаються тупцювати на місці.

Хочеться, щоб нарешті футбол високого рівня повернувся до Івано-Франківська. За всієї поваги до "Тепловика" та "Ніки", аудиторія домашніх матчів, менша від 1% мешканців міста, говорить сама за себе. І сподіваємось на відродження футболу в Косові, Рогатині, Надвірній, Городенці, а також збереження його в Коломиї і Долині.

У Калуші пройшов відбірковий турнір до Кубка Регіонів УЄФА

Як відомо, на Івано-Франківщині вже третій рік поспіль немає професійного футболу, і невідомо, скільки ще не буде. Тому для прикарпатських уболівальників участь наших командах у всеукраїнських змаганнях – це як ковток води для спраглого у пустелі. Саме тому проведення в Калуші відбіркового турніру до Кубка Регіонів УЄФА – одна з головних спортивних подій Прикарпаття 2014 року. Головна заслуга у тому, що Івано-Франківщина побачила такі змагання, належить керівництву ФК "Калуш". Також до організації змагань долучилися представники обласної федерації та Ініціативної групи з відродження професійного футболу на Прикарпатті. Збірна області, яка була сформована на базі калушан, виступила на змаганнях не надто вдало, але в даному випадку це, мабуть, не головне, адже сам турнір турнір пройшов на досить високому рівні, що відзначили всі його учасники та керівництво ААФУ.

Брошнівські команди ЗОШ виступили у фіналах Кубка Націй Данон та "Шкіряного м’яча Сосa-Colа"

Цього року центром великого футболу Івано-Франківської області став Рожнятівський район. Судіть самі: Брошнів – чемпіон та володар Суперкубку, Перегінське – переможець Кубка області, Цінева – фіналіст "Ліги Чемпіонів". В один ряд з цими звитягами можна поставити вихід до фінальної частини Кубка Націй Данон та "Шкіряного м’яча Сoca-Cola" відразу двох команд ЗОШ смт. Брошнів-Осада під керівництвом молодого тренера Ростислава Волошиновича. Це феноменальне досягнення, якщо зважати на те, що загалом в Україні зараз є близько 20 тисяч шкіл. Також варто зазначити, що фінал Кубка Націй Данон проходив на славнозвісній "Арені Львів", де наші юні земляки зупинилися лише за крок від п’єдесталу, посівши почесне четверте місце.

Відбулась серія благодійних турнірів "Слава Україні!"

Не футболом єдиним живе людина, але, як відомо, гра мільйонів здатна як розпочинати війни, так і нести мир та добро. Восени 2014 року Ініціативна група з відродження професійного футболу на Прикарпатті вирішила долучитися до благородної справи та підтримки наших воїнів, які захищають територіальну цілісність України в зоні АТО. Заручившись підтримкою ААФУ, ІФФФ, а також сайтів Sport.if.ua та Ua-Football, Ініціативна група провела серію благодійних турнірів під назвою "Слава Україні!"  До участі у змаганнях допускалися виключно "чисті аматори". Загалом вдалось провести чотири турніри в Івано-Франківську, Коломиї, Долині та Києві. Загалом у змаганнях взяла участь 21 команда. За підсумками турнірів вдалось зібрати понад 10 тис. гривень, які були передані волонтерам.  

Івано-Франківськ втратив Кубок Європи зі спортивної ходьби

Кубок Європи зі спортивної ходьби повинен був стати наймасштабнішою міжнародною подією в історії Івано-Франківська. У травні 2015 року столицю Прикарпаття мали відвідати представники близько 30 країн Старого Світу.

Неодноразово представники Європейської легкоатлетичної асоціації інспектували підготовку Франківська до події і запевняли, що загрози переносу змагань до іншої країни нема. Проте на початку грудня як грім серед ясного неба з’явилася звістка про те, що через війну в Україні змагання в Івано-Франківську не відбудуться.

З одного боку можна зрозуміти європейців, які опікуються безпекою спортсменів, але дивує, що рішення прийняли настільки пізно – менше, ніж за півроку до події. Причому, за словами членів міжнародної асоціації, вони не мали запасного варіанту. Лише нещодавно з’явилась інформація про те, що Кубок Європи відбудеться в іспанській Мурсії.

Молоді "дракони" показали зуби

Влітку футзальний "Ураган" пережив радикальну перебудову. Фактично з сезону 2014/15 основною командою став "Ураган"-2 – із "вкрапленнями" Романа Кіндратіва, Андрія Сімки, Романа Колтка та Ореста Боргуна. Головним тренером також став наставник дублерів – Іван Скіцко.

З огляду на такі переміни президент команди задачі на сезон поставив скромні – потрапляння до вісімки найсильніших. Слід сказати, що на початку сезону "ураганівці" не вражали стабільністю, і особливо не виходили у підопічних Скіцка домашні матчі. Але чим ближче до кінця року, тим упевненішими ставали молоді франківські футзалісти.

У сьомому турі "дракони" здобули першу домашню перемогу, потім на виїзді відібрали очки в одного із лідерів чемпіонату – львівської "Енергії". Хлопці виграли й останній домашній матч, але звитягою закінчити календарний рік їм завадили одні з лідерів чемпіонату – "ЛТК". Новий рік "ураганівці" зустрічатимуть на шостій сходинці.

Підтвердили і показали клас

Ім’я області на змаганнях різних рівнів робили все ті ж обличчя: тхеквондистка-кікбоксерка Катерина Соловей, дзюдоїста-самбістка Наталя Ільків, шашистка Ольга Балтажи. До їх медалей і перемог ми вже звикли, але це ні на мить не применшує їх досягнення.

Також значний прорив здійснило тріо наших земляків у веслуванні. Прізвища Лузан, Жилюк і Мандзюк тепер відомі й далеко за межами нашої держави.


31.12.2014 1000 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1122
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2481
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2088
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2137
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6459 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2421 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

293

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1118

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1143

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1360
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

243
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

563
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2030
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26481
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

527
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10429 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7973
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

508
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

372
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

522
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

596
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1546