Наступного року в Івано-Франківську планують збільшити обсяги ремонтів доріг

 

/data/blog/66153/960a6139d652d16f85f71799544f08b9.jpg

 

Рік, що минає, був рекордним за обсягами ремонтів доріг. Роботи проводилися комплексно. За потреби, під дорожнім полотном спершу замінювали комунікації.

 

На відремонтованих вулицях наносили дорожню розмітку за європейським зразком, встановлювали нові дорожні знаки, перильні огородження та стовпчики, щоб водії не паркували свої авта на тротуарах, які вимощували плиткою, пише "Західний кур'єр".

 

Через складну ситуацію в державі, неоголошену війну та перебої з фінансуванням цьогорічний план ремонту доріг у Івано-Франківську опинився перед загрозою зриву. Влітку фінансування ремонтів доріг практично не здійснювалося і налагодилося лише восени. Лише погожі осінні дні дали змогу шляховикам надолужити згаяний час і до зими виконати більшість із запланованого. Із 26 об’єктів капремонтів доріг практично завершити роботи вдалося на 11. 13 вулиць, на яких роботи розпочали, стануть перехідними об’єктами на 2015 рік. З них на шести об’єктах уже влаштовано нижній шар покриття. Практично не взялись цього року лише до продовження ремонту вулиці Галицької. Та й то суто умовно, бо ще торік там поміняли бордюри, тож можна вважати, що роботи почалися й там.

 

Підсумувати зроблене і поділитися планами щодо ремонтів доріг у 2015 році ми попросили директора департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайла Смушака.

 

«Більшість із запланованого у 2014 році ми виконали. Практично ми уже навчилися укладати асфальт на дорогах за одну ніч. Але в ідеалі це мало б виглядати так: дорожня фреза знімає старий асфальт, за нею асфальтоукладач укладає новий, потім розміточна машина наносить дорожню розмітку, а бригади робітників монтують нові дорожні знаки і перильні огородження. І рано чи пізно ми до цього дійдемо», – наголосив М. Смушак.

 

Чи зможуть підрядники забезпечити ремонт доріг за такою технологічною схемою уже наступного року, відверто кажучи, беруть сумніви. Натомість зрозуміло, що у 2015 році вони завершуватимуть роботи на перехідних об’єктах. Найперше це стосується стратегічно важливої для міста внутрішньої об’їзної дороги – вулиць Сагайдачного, Деповської, О.Кисілевської, Кардинала Йосипа Сліпого та Угорницької. Також наступного року планують відремонтувати й іншу частину цієї об’їзної – вулиці Микитинецьку, Ребета та Хриплинську. Дороблятимуть вулиці Дудаєва, Промислову, Манюха та Мазепи.

 

«У нас є проект на ремонт вул. Мазепи на ділянці від вул. Гординського до Червоного Хреста. Але ми пропонуватимемо відремонтувати її майже повністю – від вул. Січових стрільців до Крихівецького кільця, за винятком відремонтованої у 2012 році ділянки біля фізкультурного коледжу. Річ у тім, що це магістральна вулиця, яка перебуває у незадовільному стані, і на ямкові та поточні ремонти якої ми щороку витрачаємо по 250 тисяч гривень», – пояснює М.Смушак. Він також додав, що є необхідність капітально відремонтувати й магістральні вулиці Чорновола, Коновальця, Незалежності та Тисменицьку.

 

На продовження робіт у наступному році чекатимуть й вулиці Гарбарська, Хіміків та Целевича. Є проекти капремонтів вулиць Рєпіна, Марійки Підгірянки, Галицької та Тичини.

 

«Також ми пропонуватимемо передбачити у бюджеті наступного року кошти на з’єднання Південного і Північного бульварів в комплексі з капремонтами вулиць Тичини і Бельведерської, – каже М.Смушак. – А у зв’язку з завершенням ремонту Набережної для налагодження зручної транспортної розв’язки постає необхідність ремонту прилеглих вулиць Кармелюка, Ленкавського та Левицького». Крім цього, департамент комунального господарства, транспорту і зв’язку, за словами його керівника, пропонуватиме передбачити у бюджеті кошти на капремонти вулиць Сухомлинського, Горбачевського, 24-Серпня та Шпитальної.

 

Однак все залежатиме від фінансових можливостей і передбачених у міському бюджеті сум видатків на ті чи інші потреби, а не від пропозицій і «апетитів» головних розпорядників коштів.

 

За словами міського голови Віктора Анушкевичуса, до бюджету розвитку вони вже подали запитів на понад 400 мільйонів, а сам бюджет розвитку на наступний рік попередньо планується у сумі ста мільйонів.


26.12.2014 354 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

670
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1938 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1133 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

554
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6904 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11396 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

337

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1083

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1116

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1111
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

66
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

285
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1084
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

657
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

754
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2949
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4445
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18441
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

72
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

324
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

353
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

664