Медики Івано-Франківська підсумовують 2014 рік

 

 

Уже традиційно наприкінці року можна говорити про підсумки роботи тієї чи іншої галузі, про досягнення чи недоліки.

 

Власне, для охорони здоров’я 2014-й рік можна назвати стабільним. Не надто добрим, але стабільним і не набагато гіршим за попередні роки.

 

Основними й найважливішими показниками рівня медичної галузі є дані про народжуваність та смертність населення. Коли в Івано-Франківську за дев’ять місяців поточного року народилося близько 2000 немовлят, а це на 176 дітей більше, ніж за цей час у попередньому році і померло значно менше людей, ніж рік тому, то це можна назвати досить стабільною ситуацією.

 

До міської медицини Івано-Франківська належать десять закладів, у яких працює майже 4500 працівників: лікарі, медсестри, санітари, інші працівники.

 

Медики міста постійно підвищують рівень кваліфікації, близько 25 медичних працівників пройшли навчання і отримали сертифікати Євросоюзу, вивчаючи за кордоном як роботу стаціонару, так і роботу поліклінічних закладів.

 

„Практично в усіх лікувальних закладах ми провели ремонтні роботи. Це і міська дитяча лікарня, в якій майже повністю вдалося поміняти вікна. Відбулася реконструкція педіатричного відділення на вул. Стуса. Також ми відкрили новітнє відділення сімейної медицини, з оновленим обладнанням і прекрасним денним стаціонаром у с. Угорники. Цим вдалося на 95% завершити оновлення пунктів сімейної медицини у приміських селах Івано-Франківська. Протягом двох років у ЦМКЛ вдалося завершити ремонт новітнього приймального відділення, яке стало ще й відділенням екстреної медичної допомоги”, – розповідає головний лікар міста Тарас Масляк.

 

За його словами, у Івано-Франківську завершують створення діагностичного відділення консультативної поліклініки з відділенням екстреної медичної допомоги. В місті активно запроваджують нові методи лікування, нові технології, закуповують новітнє обладнання, щоб кожен медичний заклад міг повноцінно працювати.

 

Триває співпраця івано-франківських медиків з лікарнями таких країн, як Японія, Угорщина, Словаччина, Австрія, Литва, Латвія, Польща, Румунія, В’єтнам, Франція.

 

Лікарі продовжили традицію проведення акцій „Наше здоров’я”, під час яких медики на вулицях міста обстежували пересічних громадян, вимірювали тиск, проводили аналізи та різні тести і змогли виявити чимало захворювань на первинній стадії.

 

Окрім того, медичні працівники Івано-Франківська не залишилися осторонь подій, які відбуваються на сьогодні в країні. Вони неодноразово відраховували як заробітну платню, так і робили індивідуальні пожертви на допомогу учасникам АТО. Саме працівники Центральної міської клінічної лікарні стали співорганізаторами медичного батальйону „Гіппократ”. На базі ЦМКЛ неодноразово проводили заняття з надання першої медичної допомоги. Декілька машин було знято із балансу, відремонтовано, броньовано. Зараз ці автівки допомагають нашим бійцям на Сході. Більшості батальйонів силових структур саме міські лікарі допомогли у забезпеченні медикаментами, перев’язочними матеріалами, тощо. Та й троє працівників лікарняних закладів міста є учасниками АТО та захищають нашу країну.

 

Рік, що минає, був непростим. Проте для медиків на першому плані залишається життя і здоров’я кожної людини. У непростій для держави ситуації, лікарі активно допомагають різним волонтерським фондам і вільний після важкої праці час, віддають на благо України.

 

Любов Загоровська


26.12.2014 406 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

643
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1869 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1120 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

544
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6895 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11376 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

324

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1060

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1103

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1100
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

269
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1071
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

840
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

732
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2941
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4428
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18431
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

299
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

344
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

655
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

761