Сайти двох прикрапатських вузів одні з найінформативніших в Україні

 

/data/blog/66134/e3130dfe846ad43aef39cf0c5e1a2baa.jpg

 

Експерти Громадянської мережі ОПОРА, які вже п’ятий рік поспіль надають консультації вступникам щодо нагальних питань вступної кампанії, цьогоріч проаналізували веб-сайти усіх вищих навчальних закладів III-IV р. а. на предмет їх інформативності та зручності для абітурієнтів.

 

Формування такого рейтингу відкритості ВНЗ на етапі вступної кампанії зумовлено кількома причинами. По-перше, це дає змогу комплексно дослідити, яку саме інформацію про умови та процедури конкурсного відбору навчальні заклади не оприлюднюють взагалі, чи оприлюднюють лише частково. Адже наявність в країні великої кількості вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації (близько 800) унеможливлює моніторинг діяльності приймальних та відбіркових комісій з боку відповідного центрального органу виконавчої влади – Міністерства освіти і науки України.

 

По-друге, наявність такого рейтингу стимулюватиме вільну конкуренцію між навчальними закладами в сфері надання освітніх послуг, а також посилить відповідальність перед абітурієнтами. Крім того, з прийняттям нового Закону України «Про вищу освіту», який передбачає збільшення автономії навчальних закладів (зокрема в частині прийняття рішень стосовно організації освітнього процесу, наукових досліджень та академічних свобод тощо), необхідність у постійній взаємодії навчальних закладів та користувачів освітніх послуг зросте. Тому, основні зусилля під час моніторингу було зосереджено на аналізі наповнення веб-сайтів ВНЗ, які є основним джерелом отримання необхідної інформації.

 

Об’єктом моніторингу стали офіційні веб-сайти усіх основних вищих навчальних закладів III, IV рівнів акредитації, які здійснювали набір на підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», «спеціаліст», «магістр». Дані про всі ці вузи станом на червень 2014 року були внесені до Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Через проведення на території Донецької та Луганської областей антитерористичної операції, у зв’язку з чим строки вступної кампанії були продовжені, веб-сайти вишів Донбасу не підпадали під моніторинг. Також не досліджувалися портали навчальних закладів, які знаходяться на території окупованої Російською Федерацією Автономної Республіки Крим.

 

Моніторинг інформативності веб-сайтів проводився у 274 ВНЗ різних форм власності – державні,  приватні,  комунальні, кооперативні навчальні заклади. Так, лише 116 з них є в підпорядкуванні Міністерства освіти і науки України, а 89 – без підпорядкування (приватні навчальні заклади). Серед інших органів виконавчої влади, які мають у підпорядкування вищі навчальні заклади є: Міністерство аграрної політики (16), Міністерство внутрішніх справ (6), Міністерство культури (9), Міністерство охорони здоров’я (12), Міністерство оборони (1).

 

Результати аналізу дають підстави зробити висновок, що вищі навчальні заклади не приділяють достатньо уваги оперативному та повноцінному інформуванню абітурієнтів як про процедури, так і про хід вступної кампанії через офіційні веб-портали. Адреси сайтів 19 ВНЗ, дані щодо яких були подані самими навчальними закладами до ЄДЕБПО, виявилися недійсними, або ж під час вступної кампанії знаходилися на реконструкції.

 

Також за винятком кількох ВНЗ рішення приймальної комісії не оприлюднюються на веб-сайті. В більшості навчальних закладів не приділяють достатньо уваги інформуванню про можливість подачі документів для абітурієнтів з особливими потребами та умови для їх подальшого навчання.

 

Дуже рідко на веб-сайтах можна знайти інформацію про кожну із спеціальностей з детальним описом нормативного змісту підготовки, формою навчальних занять, орієнтовними навчальними планами та переліком компетентностей майбутнього випускника.

 

Загалом, інформування абітурієнтів приватними закладами є дещо гіршим. Так, 51 ВНЗ приватної форми власності оприлюднює менше половини необхідної інформації.

 

"Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника"    82.76%  
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу 73.56%
 


26.12.2014 360 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1964
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1861
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1858
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5496 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2154 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1510

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

746

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

799

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1001

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1005
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1772
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3681
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10259
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26150
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10185 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7715
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

899
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

210
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

265
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

382
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1278
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

885