В ІФНТУНГ створюють нові інститути та кафедри

 

 

Новий навчальний рік Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу розпочне з новою структурою. В закладі буде створено 4 інститути та 11 нових кафедр — таке рішення прийняла Вчена рада університету.

 

Крім того, змін зазнає й магістратура ВНЗ, тут планують розширити ліцензію щодо підготовки магістрів за окремими спеціальностями. Ці реорганізаційні кроки, спрямовані на імплементацію нового закону «Про вищу освіту», який набув чинності 6 вересня 2014 року, пише Галичина.

 

Отже, в університеті нафти й газу будуть функціонувати чотири нові інститути. На базі Бурштинського енергетичного коледжу створюють інститут теплоенергетики. Для реорганізації коледжу в інститут потрібно, щоб у ньому діяли п’ять кафедр з відповідними напрямами діяльності. На Вченій раді вирішили їх утворити. Кадрове забезпечення нових структурних одиниць проведуть за рахунок нинішнього викладацького потенціалу університету.

 

Не омине реорганізація й інститут післядипломної освіти при ІФНТУНГ. У закладі переконані, що утворення п’яти додаткових кафедр за напрямами «розробка та експлуатація природних ресурсів», «логістична інфраструктура нафтогазового комплексу», «раціональне природокористування» та інші піднесе роботу інституту на ще вищий рівень.

 

Нового статусу набуде і один із найстаріших базових факультетів технічного університету — геологорозвідувальний. Його трансформують в інститут геології. «Це рішення не є спонтанним, — підкреслив у виступі на засіданні Вченої ради ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський, — адже це не просто несправедливо, що геологічний факультет залишився ніби в нижчому званні, коли решта стали інститутами. Головне — що це надзвичайно важливий напрям як підготовки фахівців, так і наукових розробок. Тому після проведеної підготовчої роботи та всебічного вивчення питання ми дійшли висновку, що перспективним буде відкриття нової спеціальності — «економічна геологія» та відповідної нової кафедри. А в майбутньому в інституті геології розвиватимуться й гідрогеологія, геоінформатика та інші споріднені напрями підготовки фахівців».

 

Також певні зміни очікують і на факультет архітектури туристичних комплексів. Цей структурний підрозділ, який успішно діє вже впродовж десятиліття, досяг необхідного ступеня розвитку і буде реорганізовано в інститут архітектури і будівництва туристичних комплексів. Як повідомив декан факультету Ярослав Василишин, поки що це, так би мовити, робоча назва, але нині тут уже працюють п’ять кафедр за відповідними напрямами, котрі готові й надалі не лише здійснювати підготовку висококваліфікованих фахівців, а й вести глибокі наукові дослідження незабаром уже в складі новоутвореного інституту.


20.12.2014 564 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1965
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1862
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1859
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5507 47
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2155 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1512

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

747

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

800

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1002

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1006
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1773
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3684
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10260
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26151
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10189 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7716
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

900
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

211
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

266
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

384
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1279
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

886