Відкриття Набережної на День Св. Миколая може не відбутися. Велоспільнота обіцяє блокувати дорогу

 

Як було вирішено вчора на нараді в ОДА, на День Св. Миколая влада планувала відкрити по тимчасовій схемі проїзд по всій протяжності вулиці Набережної, однак "свято" можуть зіпсувати активісти велоспільноти.

 

Активісти повідомили "Фіртку", що вчора вони зверталися до голови ОДА та висловили своє занепокоєння несподіваними роботами по укладанню тротуарної  бруківки в тому місці, де за зміненим ескізним проектом повинна була проходити велодоріжка. Велоактивісти вимагали врахувати їх потреби та дотримуватися домовленостей, проте, активсти велоспільноти стверджують, що "вранці роботи тільки посилились", вони вимагають терміново припинити прокладку тротуару і виконати обіцянку щодо велодоріжки, в іншому випадку обіцяють перекрити дорогу і заблокувати офіційне відкриття вулиці. 

 

За інформацією "Фіртки" кілька тижнів тому був розроблений ескізний проект щодо облаштування велодоріжки, яка повинна була проходити від мроста на вул. Галицькій до вулиці Камелюка поряд з дамбою, а від Кармелюка до кільця вул. Мазепи - по протилежній стороні.

 

Проте, порушуючи домовленості, фірма-генпідрядик "ТрейдЗахідбуд" ненсподівано почав прокладання бруківки таким чином, що місця на велодоріжку практично не залишається. За словами велосипедистів, про проблему були повідомлені як керівники міста, так і області. Всі погодилися, що прокладання тротуару за старим проектом не має сенсу.

 

Вчора "Фіртці" ситуацію прокоментував і представник фірми субпідрядника ПБС, яка виконує ремонт дорожнього покриття: «Після того, як активісти велоспільноти звернулися до влади та народного депутата О. Шевченка, в проект ремонту вулиці Набережної були внесені зміни. Зокрема був виготовлений ескізний проект, згідно якого вело доріжки з двома полосами руху велосипедів, по 1,5 метрів кожна планувалося обладнати поряд з дамбою – від моста через Бистрицю до вулиці Кармелюка. Далі – від Кармелюка до кільця на Мазепи вело доріжка повинна проходити вже на протилежній стороні дороги. Генпідрядник, фірма «ТрейдЗахідБуд», згідно з цими змінами повинен був прокласти з бруківки тротуар шириною 4,5 метри від моста на Галицькій до вул. Кармелюка. А далі – від Кармелюка до Мазепи тротуар повинен бути вже шириною 1,5 метри, з тим, щоб поряд помістити дві асфальтні полоси зустрічного руху велосипедів. Все було всім зрозуміло. Чому генпідрядник порушив домовленості і почав «гнати об’єми», - можемо лише здогадуватися».

 

За словами дорожників, у випадку прокладання такого тротуару з бруківки шириною 4 метри, місця для прокладання велодоріжок фірмі ПБС не залишиться. Генпідрядник нібито пропонує прокладати велодоріжки з боків від тротуару, проте на фото видно, що така ідея є доволі сумнівною.

 

Що сталося вчора-позавчора - ніхто пояснити не може. Активісти велоспільноти припускають, що "хтось в ОДА пообіцяв ТрейдЗахідБуду закрити акти по цій дурній роботі і оплатити роботу до кінця року (якщо вони встигнуть зробити) - от вони і погнали по старому проекту. Влада на всіх рівнях знає про проблему... Всі кажуть, що ця робота не має сенсу.. Але це все на зовні, а які в кого домовленості кулуарні - не відомо... Це в ОДА... ТрейдЗахідбуд не повнен був робити там нічого в цьому році. А в наступному на ділянці від Кармелюка до кільця на Мазепи мав бути тротуар 1,5 метрів і велодоріжка 3 метри (2х1,5 - дві полоси зустрічного руху)".

 

 

 

 



16.12.2014 1042 0
Коментарі (0)

09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

1937
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4613
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1158
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1303
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1740
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2741 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

201

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

352

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1239

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1355
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1855
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26913 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1062
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

327
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7978
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3338
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1584
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1189
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

494 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

685
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

734
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4724