У Коломиї встановили пам'ятник Андрію Федчуку

У Коломиї завершилися ос­тан­ні роботи з встановлення пам’ятника легендарному боксерові, спортсменові, який привіз першу олімпійську медаль на Прикарпаття, Андрієві Федчуку.

 

Більш, як рік тому боксер зі світовим іменем загинув в автокатастрофі. Йому посмертно присвоїли звання почесного громадянина Коломиї та одну з міських вулиць назвали його прізвищем.

 

Заслужений майстер спорту України, бронзовий призер літніх Олімпійських ігор у Сіднеї 2000 року Андрій Федчук похований у Коломиї на цвинтарі на вулиці Карпатській.

 

Викладачі кафедри монументальної декоративної скульптури Львівської академії мистецтв, брати Олександр і Володимир Гончаруки створили монумент, в якому показали хвилю життя боксера. Понад півроку працювали митці над монументом.

 

Cкульптор Володимир Гончарук розповів: «Після того як затвердили наш ескіз, ми взялися до роботи. Спочатку – каркас, потім робота з глиною, пророблялися найменші деталі. Головним завданням було передати характер і міць Андрія, але при цьому не втратити притаманну йому доброту і щирість».

 

Брат Андрія Федчука Сергій зазначив, що найважче було обрати ескіз пам’ятника, адже хотілося якомога точніше передати і показати життя боксера.

 

«Спочатку оголосили конкурс. Сподівалися, що за роботу візьмуться місцеві скульптори, але на жаль, коломийський скульптор Василь Андрушко відмовився брати участь у ньому, а інших місцевих не знайшлося. Натомість дуже цікаву ідею запропонували львів’яни – брати Гончаруки. Після обговорення концепції пам’ятника вони й виграли конкурс. Хочу наголосити, що кошти на монумент зібрали друзі Андрія, які допомогли перевезти і встановити роботу», – наголосив голова ГО «Фонд пам’яті Андрія Федчука» Сергій Федчук.

 

Ніби витесаний з брили каменю, піднесений хвилями, з олімпійською медаллю на грудях, саме таким побачили Андрія Федчука скульптори. Про ідею створення пам’ятника розповів Олександр Гончарук.

 

«Було багато думок, але зупинилися на концепції скульптури, яка полягає в тому, що Андрій Федчук виходить з брили каменю і об нього розбивається хвиля. Хвиля – вона у кожного своя. Його неповторна хвиля показує, що він об’їздив весь світ, побував на всіх континентах, перемагав. Хвиля його винесла на високий щабель і так сталося, що вона розбилася», – каже О. Гончарук.

 

коломийські вісти


Кількість переглядів - 7267
19.05.2011 19:32
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги