Промисловість Івано-Франківська набирає обертів

За підсумками роботи у 1 кварталі 2011 року (дані головного управління статистики) промисловими підприємствами основного кола міста реалізовано продукції на суму 955,6 млн.грн. (у відпускних цінах без акцизу і ПДВ) проти 633,0 млн.грн. за відповідний період 2010 року, темп росту становив 51,0 відсоток. Частка міста у загальнообласному обсязі реалізації промислової продукції склала 23 відсотки.

 

Найбільшу питому вагу у структурі реалізації продовжують займати підприємства з виробництва та розподілення електроенергії, газу та води (55,5%), виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів (20,8%), машинобудування, металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів (15,4%).

 

Вагомим є також внесок підприємств міста у загальнообласний обсяг реалізації продукції машинобудування (85,7%), металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів (51,4%), виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів (47,1 %).

 

В переробній галузі промисловості міста найбільшу питому вагу займає виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів — 46,7%.

 

Загальний обсяг реалізованої харчової продукції в першому кварталі поточного року склав майже 200 млн.грн., що на 16,5 % більше в порівнянні з минулим роком.

 

Найвагоміший внесок в цей показник дали такі підприємства: ТОВ «Імперово Фудз», ТОВ «Станіславська торгова компанія» СП «Лікеро-горілчаний завод», ПАТ «Івано-Франківський хлібокомбінат», ПАТ «Івано-Франківський м’ясокомбінат», ТОВ «Лігос». Водночас в зв’язку з реорганізацією підприємства значно скоротилось виробництво на ОДО спиртової та лікеро-горілчаної промисловості — на 55% в порівнянні з 1 кварталом 2010 року. ТОВ «Лігос» планує будівництво нового виробничого комплексу в Івано-Франківську.

 

Потужність виробництва після впровадження інвестиційного проекту зросте у 2,5 рази. Проектом передбачається створення сучасного екологічно-чистого безвідходного виробництва замкнутого циклу з сертифікацією системи якості та безпеки продукції.

 

В порівнянні з аналогічним періодом 2010 року відчутно зросла частка реалізованої продукції машинобудування, металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів – якщо за перших три місяці минулого року цими підприємствами було реалізовано продукції на суму 61,7 млн.грн. (9,8% в загальному обсязі реалізованої промислової продукції міста), то протягом 1 кварталу 2011 року реалізовано на суму 147 млн.грн., що в 2,4 рази більше ніж за відповідний період минулого року і частка в загальному обсязі реалізації зросла до 15,3%.

 

Таке суттєве нарощення обсягів реалізації в галузі відбулося завдяки значному збільшенню обсягів виробництва на ТОВ «Електролюкс Україна» (колишнє ТОВ «Українська побутова техніка»), яке після реорганізації підприємства значно збільшило випуск автоматичних пральних машин (1 044,4%). Також значно наростили обсяги виробництва такі підприємства, як ТОВ «Тайко Електронікс Юкрейн Лімітед» (128,5%), ВАТ «Івано-Франківський арматурний завод» (236,1%), ДП ВО «Карпати» (143,2%) та інші.

 

Значно зросли обсяги реалізації продукції підприємств легкої промисловості міста, так ВАТ «Івано-Франківське ВТШП «Галичина» реалізовано продукції майже в 2,4 рази більше, ніж за попередній період 2010 року, на УТОС в 1,4 рази.

 

На особливу увагу заслуговує те, що позитивна динаміка змін обсягів реалізації в 1 кварталі 2011 року порівняно з відповідним періодом минулого року спостерігалась також у всіх інших видах промислової діяльності. Серед інших підприємств найвищих темпів росту досягли ТОВ ТД «Електронні компоненти» (177,3%), СП «Порса -Україна» (163,5%), ТОВ «Інтелком» (138,3%). ТОВ «Куверт Україна», ЗАТ «Солід», ВАТ «Залізобетон» також нарощують постійно темпи виробництва і реалізації.

 

Промисловими підприємствами основного кола станом на 01.04.2011 року сплачено до бюджету 80,7 млн.грн., що на 1,0 млн.грн. більше ніж за аналогічний період минулого року, в тому числі до місцевого бюджету – 11,9 млн.грн. (на 2,1 млн.грн. більше, ніж минулого року).

 

З метою покращення роботи промислового комплексу міста виконкомом Івано-Франківської міської ради прийнято рішення від 02.03.2011 р. № 132 «Про підсумки роботи промисловості міста за 2010 рік», в якому намічено заходи, спрямовані на розширення кооперації між промисловими, комунальними підприємствами, бюджетними організаціями та установами міста і області, передбачено проведення виставок-ярмарок продукції промисловості, одна з яких – «Оселя-2011» - відбулася 12-14 квітня цього року, організація семінарів-тренінгів, круглих столів, економічних форумів, розповсюдження інформаційно-презентаційних матеріалів про виробничо-економічний потенціал підприємств тощо.


Кількість переглядів - 5848
16.05.2011 19:59
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги