Міжнародна амністія критикує українську міліцію

Правозахисна організація Міжнародна амністія у своєму щорічному звіті, згадуючи про ситуацію в Україні, твердить про переслідування міліцією правозахисників, а також про фізичні напади на них, називаючи це новою тенденцією, що викликає стурбованість.

 

У звіті Міжнародної амністії, яка цього року відзначає 50 років своєї роботи, також мовиться про тортури та погане поводження з особами, які перебувають під вартою в міліції. Згадується неналежний медичний огляд для ув’язнених та підозрюваних під вартою.

У звіті згадуються дії проти учасників протесту в Харкові

Окремо правозахисники вказують на порушення прав біженців та шукачів політичного притулку, яким, зокрема, погрожували примусовим поверненням.

Міліцію також звинувачують в расизмі, зокрема у затриманні людей через колір шкіри, а також у насильстві проти учасників мирних протестів.

Серед випадків насильства проти учасників протестів згадують події довкола парку в Харкові, коли учасників протестів, як повідомляють, побили охоронці, яких винайняла міська рада.

 

Міжнародна амністія вказує, що в межах міністерства внутрішніх справ України було закрито відділ, який вів нагляд за дотриманням прав людини. Його було замінено меншим підрозділом, який не здійснює моніторинг.

Серед прикладів знущання над в’язнями у звіті наводяться два випадки, коли Європейський суд з прав людини підтвердив знущання, зокрема тортури й побиття в’язнів в Замковій в’язниці у Хмельницькій області 2001 і 2002 рр. У звіті сказано, що побиття мали місце під час навчальної програми для сил швидкого реагування – підрозділу, який викликають у випадку безпорядків у в’язниці.

У звіті згадується смерть біженця з Абхазії Тамаза Кардави, який помер від вартою без надання йому медичної допомоги. Були звинувачення, що його піддавали тортурам у відділенні міліції в Києві.

 

Міжнародна амністія твердить про перешкоджання роботі принаймні трьох правозахисників та про фізичні напади на них.

За даними організації, невідомі здійснили напад на голову Всеукраїнської громадської організації інвалідів - користувачів психіатричної допомоги "Юзер", яка захищає права психічно хворих людей, а міліція, як повідомляють, відмовилася реєструвати скаргу.

А активіста профспілок у Вінниці, який захищав права робітників на цукрових заводах, за повідомленнями, змусили проходити психіатричну експертизу, як сказано, через "надмірну обізнаність своїми правами та правами інших і непідконтрольну готовність захищати ці права у нереалістичний спосіб".


Кількість переглядів - 3096
16.05.2011 12:38
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло
Україна і світ