Працівники кафедри органічної та аналітичної хімії Інституту природничих наук ДНВЗ Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, здійснили навчальний візит у м. Бая-Маре (Румунія).
Українською експертною групою проекту з Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника було представлено проміжний звіт з моніторингу чистоти повітря в період з липня по листопада 2014 року на території Івано-Франківської області по вмісту оксиду і діоксиду вуглецю, діоксиду сірки, діоксиду азоту, сірководню, формальдегіду та альфа- бета- частинок і гамма- радіаційного забруднення території. Як показали проведені вимірювання більш ніж у 200 населених пунктах міст і сіл Івано-Франківщини, за винятком смт. Брошнів Рожнятівського району (де виявили перевищення по вмісту формальдегіду), в основному повітря в Івано-Франківській області чисте і відповідає відповідним екологічним показникам та допустимим нормам.
У рамках зустрічі відбулося засідання керівного комітету проекту, а також візит до Технічного університету в м. Клуж-Напока, Північний університетський центр ( м. Бая-Маре, Румунія) та зустріч з деканом природничого факультету університету, який є другим партнером проекту.
Проект „Менеджмент чистого повітря у румунсько-українському транскордонному регіоні (CLAMROUA)" фінансується з європейських фондів Програмою Транскордонного співробітництва ЄІСП ТКС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013. Даний проект розгортається в контексті положень Директиви Європейського Парламенту та Ради Європи 2008/50/ЄС про якість атмосферного повітря та чистіше повітря для Європи.
Дана директива, поряд з іншими, визначає заходи, спрямовані на постійне вдосконалення методів моніторингу та оцінки якості атмосферного повітря та надання громадськості коректної та актуальної інформації, що знайшло своє відображення у специфічних цілях проекту.