Чому ФІФА бреше про випадковість "російського Криму"

 

У ФІФА лукавлять, що не помітили контур карти Росії, який включав у себе Крим, на відео-візитці ЧС-2018. Вони бачили відео ще до офіційної презентації і просто не поважають Україну

Напередодні у Росії урочисто був представлений логотип ЧС-2018. Після цього ФІФА на офіційному каналі в Youtube опублікувала відео-візитку ЧС-2018, де показала анексований Крим як територію Росії.

Тільки після реакції ФФУ, яка начебто надіслала ФІФА свій протест, відео видалили з каналу. У ФФУ навіть сказали, що там вибачилися перед Україною, але на офіційному сайті ФІФА і досі ніяких вибачень немає. Так само ніяких документальних доказів цих вибачень не надала і ФФУ. 

Також свою ноту протесту ФІФА надіслав МЗС України.

Звичайно, у ФІФА прокоментували ситуацію з "російським Кримом". Прес-секретар Давид Ноемі зазначив, що під час презентації емблеми ЧС-2018 "відеопроекція на будівлі Великого театру була довірена місцевому креативному агентству". У ФІФА, мовляв, не помітили той факт, що контур проектованої карти включав в себе територію Криму. Пізніше той кадр був вирізаний з відеоролика. 

Чому ФІФА лукавить

Справа в тому, що під час офіційних презентацій такого калібру, як логотип ЧС-2018, все відбувається під повним контролем не тільки країни-організатора, але і ФІФА. Як розповіли нам у ФФУ, відео-візитка Росії ще до офіційної презентації проглядалася представниками ФІФА. Не помітити "російський Крим" міг тільки сліпий. 

В чому тоді справа

Вона в тому, що керівництво ФФУ під час "розбірок" з Росією за Крим показало себе не з кращої сторони. Якщо говорити точніше, то вся політика ФФУ на чолі з Коньковим була настільки безхребетною, що президента остаточно перестали поважати навіть звичайні українські вболівальники. Яке ж тоді може бути ставлення до керівництва ФФУ у ФІФА? Хто буде поважати слабкість у ситуації із захистом інтересів країни? Правильно, ніхто. 

Також справа в тому, що Блаттеру потрібна зараз Росія так само, як і Росії потрібен Блаттер. У травні 2015-го року відбудуться вибори президента ФІФА. Блаттер вже заручився підтримкою росіян. Міністр спорту Росії Мутко вже заявляв, що росіяни підтримають Блаттера. Можливо, саме тому він ще до оголошення офіційних результатів розслідування щодо вибору країн-господарів ЧС-2018 та ЧС-2022, яке проводив комітет з етики ФІФА, почав говорити, що в Росії мундіаль ніхто не відбере.

У ФІФА знали, що відео-візитка містить "російський Крим". Вони також знали, що це суперечить поглядам ООН, де не визнали анексію Криму. Але там передбачили, що у найгіршому випадку буде звичайний лист від ФФУ з проханням прибрати цей ролик. А в кращому - ФФУ і зовсім промовчить, що і сталося б, якби не тиск вітчизняних ЗМІ.

Чому Україна все зробила правильно

Дійсно, реакція України на відео-візитку була правильною. Приємно, що крім ФФУ, яка відреагувала із значним запізненням, до ситуації підключився і МЗС. У футбольних колах зараз панує думка, що ФФУ має судитися з ФІФА та Росією, але вона є хибною. Справа в тому, що судитися з ФІФА можна, але це дуже затратна справа, яка затягнеться на декілька років. Судові розборки призведуть до того, що ФІФА може наступного разу не надати Україні фінансову допомогу на будівництво певної футбольної інфраструктури, як у випадку з будівництвом бази у Вишгороді (яке ведеться за гроші УЄФА та ФІФА). Цілком можливо, що Україна виграла б у суді, але і без нього така ситуація вже навряд чи повториться, якщо звісно ООН не визнає Крим територією Росії ще до початку ЧС-2018. 

Також можна подати в суд на Росію. Можливо, саме це було б правильно. 

Що буде з ФІФА після "російського Криму"

У ФІФА все буде добре. Робоча група ФІФА та УЄФА продовжить "працювати" у напрямку "вирішення проблеми" кримських клубів. Офіційних вибачень на офіційному сайті так і не буде, якщо на цьому жорстко не наполягатиме ФФУ. Відео-візитку ЧС-2018 доведеться змінити, вирізавши з неї "російський Крим". Блаттер спокійно переможе на виборах президента. Наступний президент ФФУ також не сваритиметься з ФІФА через такі "дрібниці". Вболівальники зі всього світу, як і раніше, не дуже любитимуть ФІФА, але нічого змінити не зможуть. Всім доведеться змиритися з тим, що такий він сучасний футбольний світ, який вже давно включений у політику. І це не дивлячись на те, що Блаттер постійно наголошує про нейтралітет ФІФА "спорт поза політикою".

 


31.10.2014 383 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1971
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1869
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1863
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5533 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2159 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1516

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

751

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

804

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1007

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1009
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1776
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3688
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10264
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26155
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10192 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7720
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

907
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

215
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

269
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

388
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1287
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

892