Навіщо Путіну визнавати вибори в невизнаних "республіках"

 

/data/blog/62151/0cab9dabddff5ff84b83c9b4dee7c789.jpg

 

Рішення Росії визнати і парламентські вибори в Україні, і „вибори” в ДНР та ЛНР свідчить про спробу юридично зафіксувати сьогоднішню ситуацію на Донбасі.

 

Визнання результатів виборів до Верховної Ради - вичавлене крізь зуби, вперемішку з ремарками про „брудну кампанію”, але підтверджене як законодавчою, так і виконавчою владою Росії, свідчить про те, що у Кремлі вирішили поховати легенду про „нелегітимну хунту в Києві”. Принаймні, на найближчий час.

 

Водночас програмна заява Лаврова про намір визнати вибори в ЛНР та ДНР свідчить про намір продовжити новоросійську авантюру – нехай іншими засобами.

 

"Ми вважаємо, що це один з найважливіших напрямків Мінських домовленостей”, - заявив Лавров, у такий спосіб пов’язуючи припинення наступальних дій російської армії і спектакль під назвою "визнані вибори в невизнаних "державах”.

 

"Очікуємо, що вибори відбудуться як домовились, і ми, звичайно, визнаємо їхні результати", - сказав Лавров в інтерв'ю пропагандистському каналу "Life News" та газеті "Известия". "Розраховуємо, що волевиявлення буде вільним, і ніхто ззовні не спробує його зірвати", - заявив міністр. Не уточнивши, звісна річ, що свободі волевиявлення, окрім гіпотетичного „зовнішнього впливу”, можуть трохи заважати і люди з автоматами біля кабінок. Проте цей факт, здається, Москві зовсім і не заважає. Навпаки – чим більше хаосу виникне на Донбасі, тим менше зусиль доведеться прикладати для цього Кремлю.

 

Все це вкотре свідчить, Москва погодилися на існування на території України двоголового виродка "ДНР-ЛНР" в якості нового Придністров'я. Але і досі не зрозуміло, хто буде оплачувати цей терористичний банкет. Росія, яка і без того добряче витратилася на свої "квазі-держави" бойовою технікою і зброєю, якось не надто прагне утримувати "соотєчєствєнніков Новоросії" та офіційно визнавати "ДНР/ЛНР", як вона це зробила з Абхазією та Південною Осетією.

 

Більше того, Росія уже відмовляється від подібних методів. Прикладом може бути та сама Абхазія, куди між 2009 та 2013 роками і тільки за офіційними каналами Росія „влила” більш ніж 300 мільйонів доларів „інвестицій”. До речі, населення Абхазії – 240 тисяч, себто виходить помітно більше ніж тисячу доларів на кожного абхазця. 

 

Так от, тепер Росія вирішила, що забезпечувати добробут абхазької верхівки – задорого, і почала процес „об’єднання збройних сил” РФ і Абхазії, а попросту – закріплення влади за допомогою багнетів, а не хабарів, якими, по суті, були „інвестиції” в неконтрольований регіон. Утримувати кілька батальйонів і дешевше, і надійніше, ніж кількох абхазьких "князів". В масштабах Донбасу „вливати” довелося б, не сотні тисяч, а по кілька мільярдів щорічно.

 

Отже, Москва і далі підтримуватиме квазі-республіки Донбасу перш за все зброєю та військовою технікою, а, щоб місцеві остаточно не сконали від голоду, Путін в образі "отца-благодєтєля" підкидатиме їм мінімальну гуманітарку, намагаючись водночас змусити Київ утримувати місцеве населення за рахунок власного бюджету. Російська пропаганда і далі нагнітатиме істерію про "київських карателів", які "не зумівши підкорити гордий Донбас силою зброї, морять їх голодом".

 

Таким чином на мешканців "ДНР/ЛНР" чекає холодна і голодна зима, з путінськими подачками та пропагандою в якості культурною програми.

 


28.10.2014 354 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

746
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2313
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2030
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2046
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6193 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2335 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

205

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1028

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1015

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1276
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

125
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

503
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1964
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26388
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

450
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10369 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7904
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

457
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

306
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

459
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

535
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1470