До 350-річниці міста реконструюють 17 старовинних будівель

Наступного року 7 травня обласний центр Прикарпаття відзначатиме 350 років з моменту заснування каштеляном Андрієм Потоцьким міста Станіславів. До річниці готуються вже два роки.

«Урочисто відзначити 350-річницю було рішення міської ради у 2008 році. Напрацювання лягли у перелік заходів, які ми подали в облдержадміністрацію. Там їх підтримали, відповідне звернення було і до Кабінету Міністрів України», – зазначив міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус.

До річниці у центральній частині міста планують реставрувати 17 старовинних будівель, також розроблений проект щодо підсвітки пам’яток архітектури. Зокрема палацу Потоцьких.

Довідка:

Найпоширенішою версією щодо народження міста між двома Бистрицями є така: Станіславів заснував у 1662 році польський магнат Андрій Потоцький, який був власником цих земель з 1660 року. Починалося місто з витягнутої восьмикутної фортеці біля невеликого українського села Заболоття. Для власника міста там був збудований дерев’яний замок. 7 травня 1662 року Андрій Потоцький видав привілей про надання фортеці Магдебурзького права, і з того часу цей день вважається офіційною датою заснування міста. У 1663 році король Ян Казимир юридично підтвердив Магдебурзьке право та затвердив перший міський герб. Після смерті Андрія місто-фортецю успадкував його молодший син Йосип Потоцький.

Одразу ж після Другої світової війни комуністична влада хотіла перейменувати Станіславів на Сталіно–Карпатськ.
1962 року керівництво області у зв’язку з відзначенням 300-річчя міста виступило з пропозицію перейменувати його на Прикарпатськ. Однак ця пропозиція не знайшла підтримки у Києві, тому місто назвали на честь письменника і публіциста Івана Франка – Івано-Франківськ.


Кількість переглядів - 6039
25.10.2010 17:15
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло
Україна і світ