Юрій Береза і Юрій Тимошенко – одна команда (фото)

 

 

До Коломиї завітав член Військової ради партії «Народний фронт», командир добровольчого батальйону «Дніпро-1» Юрій Береза, щоб підтримати свого прикарпатського побратима, кандидата у народні депутати України Юрія Тимошенка.

 

Військовий зазначив, що разом з коломиянином готовий будувати міцну, незалежну та сильну державу.

 

На початку агресії Росії на Донбасі Юрій Береза очолив Штаб національного порятунку, заснований на Дніпропетровщині. Під його керівництвом були споруджені блокпости навколо Дніпропетровська для захисту міста, а також – Полк національного захисту та кілька мобільних бойових груп, готових оперативно реагувати на вторгнення ворога.Неодноразово висловлювався за створення в Україні резервної армії за прикладом Швейцарії, де більшість чоловіків є резервістами, готовими в будь-який час стати на захист країни.

 

У квітні 2014 року Юрій Береза став командиром добровольчого батальйону «Дніпро-1», який бере активну участь в АТО на Сході України. Тридцятого серпня разом з бійцями батальйону на бронеавтомобілі прорвався з «Іловайського котла».

 

Юрій Береза розпочав свою зустріч власне з того, що за 23 роки незалежності України певні частини нашої території і досі не відбулися як українські міста. Тому і йде війна, тому й Росія змогла так легко напасти на ті території. Боєць каже, що саме ці події спонукали його йти до Верховної Ради.

«На фоні умовного перемир’я у нас відкрився другий фронт, тобто вибори до ВР. Маючи певний досвід під час першого та другого Майданів, коли я думав, що все за нас виконають політики, вирішив, що потрібно все починати з себе. Адже може бути значно гірше», – провадить розмову командир батальйону «Дніпро».

 

Від початку цього перемир’я Юрій Береза вже втратив чотирьох побратимів. Нещодавно їм вдалося спільно з 93 бригадою здолати Омський, Томський та Санкт-Петербурзький спецнази. І додав, що скільки ще приходитиме ворожих загонів на нашу землю, стільки вони будуть готові їх знищувати. «Важче воювати з «парашутистами», які приходять нізвідки і йдуть в нікуди та ще й забивають ножа в спину, – каже командир. – Мене вразило, коли жителі Луганщини, Донеччини, Одещини раніше просили приїхати організувати військових, аби могти захистити їхні території від окупантів. На що я відповідаю, що сам не зможу цього зробити. Адже, щоб перемогти ворога, необхідно, щоб народ того чи іншого міста зумів об’єднатися та знищити противника. І, власне, ті райони, де точаться бої, на жаль, не змогли раніше об’єднатися і захиститися від ворогів. Нападають лише на слабших. Тому наше завдання бути сильнішими, щоб наш сусід боявся нападати на наші землі».

 

Основне завдання Юрія Берези – створити національну армію. Військовий впевнений, що українці зможуть збудувати Україну, про яку мріють. Незважаючи на те, що за 23 роки в нас немає українських інституцій, за те є «гнила» корумпована машина під назвою держава...

 

Командир батальйону «Дніпро-1» зазначив, що разом зі своїми побратимами такими, як Юрій Тимошенко, вони зможуть виконати найосновніші три кроки. «Перше – ми прагнемо створити національну армію. Адже нині є окремі частини, командири, відсутній єдиний комплекс, який би дав достойну відсіч ворогові. Ні в якому разі її не можна створювати на основі військкоматів, як це нині робиться. Адже військові комісари можуть «відмазати» когось з призовників за 300 чи 500 доларів. Щоб такого не траплялося, ми повинні перезавантажити систему. Другий наш крок – це створення національної міліції. Ця структура повинна будуватися з добровольчих загонів. А третє завдання – створення резервної армії з тих чоловіків, які не пішли ні до лав міліції, ні в армію. Вважаю, що ми повинні створити резервну армію за прикладом Швейцарії, де більшість чоловіків готові в будь-який час стати на захист держави. Якщо ми цього не зробимо, держави України не буде. Варто сказати, що за всю історію добровольчі загони не виграли жодної війни. Резервні армії можуть діяти, як поміч, але в жодному разі не як основа армії», – підсумував Юрій Береза.

 

Також боєць зазначив, що йде до ВР у складі сильної команди, аби захистити права військових, які нині готові загинути за Україну. А серед добровольців на Сході воюють і заможні бізнесмени, і прості робітники. Всі вони прагнуть якнайшвидше звільнити території рідної країни від рук загарбників.

 

Війна є жахливішою, аніж ми можемо собі уявити. Інформаційна війна ведеться з боку Росії надто гнітюче. Ю. Березі нещодавно зателефонувала сестра з Донеччини, яка звинуватила його у тому, що він начебто стріляв у спину нашим дідам у 1941 році. Звісно, військовий одразу зрозумів, що російська пропаганда ведеться жорстко, і чимало людей вірять цій неправдивій інформації. Пан Юрій відповів, що 1947 року лише народився його батько, тож як він міг стріляти у спини дідів?.. «Як сказала мені сестра, цю інформацію вона почула на одному з російських телеканалів, тож, як і всі решта тамтешніх жителів, повірила у цю брехню», – каже командир.

 

Наостанок Юрій Береза наголосив на тому, що разом з побратимами готовий посадити на кіл у центрі Києва зрадників України.

 

Кандидат у народній депутати від «Народного фронту» Юрій Тимошенко підсумував зустріч, зазначивши, що готовий боротися на народному фронті і відстоювати право на свободу своїх громадян.

 

 

 

 

Олена КОЗАЧЕНКО, «ДК»


02.10.2014 1317 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1239
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2545
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2122
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2176
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6569 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2461 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

352

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1155

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1295

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1416
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

290
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

593
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2073
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26523
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

560
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10473 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8020
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

547
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

412
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

553
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

629
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1595