Парад акцій та поради майбутнім політикам Галичини

Так і газетної сторінки не вистачить для опису всього,  що понапридумають наші краяни, причому окремі ентузіасти натхненні, здається, невичерпним почуттям  радості від «ноу-хау», яким належить поділитися з ближнім.

 

Однак спостерігаю за кількістю глядачів і стає сумно. Тих, для кого все це призначено, дуже мало, ходять собі мляво, дивляться буденно, щось собі примітивно сфотографують – і далі за своє і у своє… сіре середовище.

 


Одразу пригадую сюжет чудового «постперестроєчного» фільму «Вікно в Париж». Там герої фантастичним чином знаходять містичний портал, що відкривається раз на сто років з совкової квартири на горище якогось будинку в Парижі. Відтак  посвячені в таємницю починають щодень відвідувати Париж і проводити там своє життя, на вечір повертаючись додому. Нарешті, коли портал закрився на чергових сто років, мешканці совкового містечка, звикнувши до кольорового різноманіття  на берегах Сени, вирішили організувати собі такий лад у своєму рідному місті. Наступної неділі всі вивбиралися в строкате вбрання, хтось нарядився клоуном, хтось – чебурашкою, замовили духовий оркестр і влаштували свято. Проте їх співгромадяни, які ніколи не бачили Парижа, снували собі звично як тупі вівці поміж цим карнавалом, як барани чудувалися з дивакуватості організаторів і щось собі говорили, щось собі  купували-продавали… На цьому фільм закінчився.

 

На цьому ж і закінчуються всі наші гарні акції та починання – не вміємо ми жити, радіти, веселитися. Не вміємо похвалити, підтримати один одного, не вміємо радіти тим днем сьогоднішнім, якого завтра вже може й не бути. Навіть свято Великодня, до якого ми звикли віками (з діда-прадіда святкуємо), перетворюється у нас на празник пуза – ковбаса, шинка, горілка, яйця й хрін на столі, дурні розмови за столом і п’яний спів невлад: «Україно, Україно, я за тебе потерпів…». Якщо й потерпів мій народ – то, видно, серйозно й надовго…

 


Звичайно, ряд акцій мають відверто замовний характер, щоб прославити якогось політика чи забезпечити йому проходження до владного корита. Але симпатії галицького виборця ніяким чином не залежать від кількості, інноваційності й навіть розмаху проведеної акції. Чесно кажучи, наразі залишилося тільки два способи прославитися/зганьбитися в Галичині. Зауважу, що негативна реклама – також непогана реклама, тому перерахую цей дуже короткий список порад зацікавленим політикам.

 


Отже, прославитися позитивно/негативно в Галичині можна так:


1. Влаштувати ґей-парад у своєму місті/містечку або ж ще краще  в селищі/селі.


2. Плюнути в Табачника, міністра освіти України.


Але плюнути треба насправді, і тільки в живого Табачника Дмитра Володимировича, а не в його фотографії, в карикатури чи в якесь інше зображення, причому смачно так плюнути, густо, щоб верблюд позаздрив, і зняти все це на відео-, фото-, теле- та веб-камеру.

А ще краще запросити перед тим галичан, широке коло виборців і любителів народних розваг. І тільки тоді слава забезпечена, причому кількість галицьких верблюдів, чи то глядачів, прибуде в незліченній кількості, і тільки тоді вони (глядачі й верблюди) щиро зрадіють, від душі потішаться, будуть чекати до кінця і ждати-гадати, що ж то зробить той бородатий й булькатий Табачник: обітреться, чи сам плюне у відповідь. Ці-ка-а-аво ж як!!! А шо нє, галичани?

 


Андрій Микитин,

Західний кур'єр 


05.05.2011 Андрій Микитин 1579 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1177
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2505
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2102
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2155
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6514 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2443 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

326

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1133

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1268

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1385
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

263
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

577
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2052
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26502
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

542
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10449 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7999
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

526
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

389
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

536
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

613
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1565