Цукор подорожчає?

Після року затишшя на цукровому ринку і відносної стабільності цін на солодкий продукт, ближче до закінчення сезону цукор може знову стати одним з найбільш проблемних продовольчих товарів.

«Ми бачимо, що цукор в цьому році може бути резонансним і на нього в деякій мірі може вирости ціна, – сказав директор департаменту розвитку аграрного ринку Міністерства аграрної політики і продовольства України Анатолій Розгон. – Але в держави буде достатня кількість цукру, за стабільною ціною, і ми зможемо вчасно вплинути на ринок, щоб запобігти можливим коливанням», – передає Тopmedia.

 

Він зазначив, що традиційно ринок цукру поділений між обмеженою кількістю компаній, які «ламають ринок і ведуть свою цінову політику, користуючись тим, що у держави не було в певні періоди коштів, щоб сформувати запаси».

 

Враховуючи можливі ризики, уряд вже приступив до формування ресурсів для інтервенцій. «Грошей в Аграрному фонді достатньо, виділено фінансування у близько 5 млрд грн», – говорить Розгон. Усього планується закупити 180 тис. тонн цукру, до закупівель фонд має намір розпочати вже у травні. Цей ресурс дасть можливість впливати на ринок і не допустити цінових коливань. Раніше про плани закупівлі великих обсягів цукру заявив Держкомрезерв.

 

Нагадаємо, що після цукрової кризи початку 2010 року ринок цукру залишався відносно стабільним. Рекордне зростання цін (з осені 2009 року до січня 2010 вартість цукру зросла з 6,5 грн / кг до 13 грн / кг) спонукав аграріїв розширити посівні площі під цукровим буряком і заводи змогли наростити виробництво (до 1545 тисяч тонн). Однак за один рік після декількох дефіцитних сезонів галузі не вдалося накопичити достатній запас міцності.

 

Напруга на цукровому ринку і можливі проблеми можуть бути зняті, якщо збережеться тенденція до розширення площ під цукровим буряком. У 2011 році Мінагропрод прогнозує збільшення площ сівби під цукровим буряком на 65 тис. га – до 565 тис. га. Чиновники мають намір зробити все можливе, щоб цей прогноз збувся – місцева влада обіцяє застосувати санкції до недбайливих чиновників, які не зуміють забезпечити сівбу буряків у регіонах згідно з доведеними показниками.


Кількість переглядів - 3100
29.04.2011 16:22
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло