Неоспівані туристичні перлини світу

 

Тоді як деякі точки на туристичній мапі світу - незмінно-гарячі та приваблюють юрмища туристів, інші, цілком незаслужено, лишаються поза маршрутами мандрівників.

Топ-10 місць, що нині перебувають поза грою через своє географічне положення, модних сусідів або ж просто з примхи долі, представляє туристичний портал Lonely Planet.

Трієст, Італія, на сьогодні не входить до найпопулярніших у туристів міст цієї країни. І цілком дарма, бо саме колишній ключовий порт Австро-Угорської імперії, плавильний казан різних культур донині зберігає неповторний шарм далекого минулого.

 

Сьогоднішній Трієст сповнений істинно-габсбурзького блиску – від віденських кав’ярень та центральноєвропейської кухні до неокласичної набережної.

Аррас, Франція – сюди варто заїхати на цілий день, аби сповна надивитися на зразки архітектури ХVII-XVIII-го сторіччя, старовинні фламандсько-іспанські площі та "пряничні" будиночки. Місто має дуже елегантну дзвіницю, куди можна піднятися, щоб роздивитися Аррас згори. Крім цього, гості мають змогу пройтися 22 кілометрами тунелів, що використовувалися під час Першої світової.

 

Індійський штат Гуджарат не входить до маршрутів більшості туристів. Однак тому, хто має вдосталь часу, видання все ж радить оглянути тамтешній острів Діу, колись португальський, місто Бхудж із його старовинним палацом та заможними поселеннями, соляні поля, місця, де блукають фламінго та дикі віслюки.

 

Китайська провінція Чунцин насправді заслуговує на таку ж кількість уваги, ніж сусідня, Сичуань, до якої приїздить більше гостей. Це - мальовнича річка Янцзи, гостре частування, від якого забракне подиху, контраст футуристичних міських пейзажів та старих човнів, що спочивають у доках, а ще армія носіїв, що тягають різноманітний крам на міцних бамбукових палях.

 

У гранітному місті Абердін, Шотландія, розташувався величний університет, чиє серце – Королівська капела ХV-го сторіччя. Іще туристи, яких тут поки що небагато, мають змогу побачити колоритне рибальське селище Футді та руїни замку Даннотар, де Франко Дзеффіреллі знімав свого "Гамлета".

 

Провина за те, що місто Утрехт, Нідерланди, рідко відвідують туристи, лежить, скоріше за все, на Амстердамі. На туристів з усього світу він діє як приманка. Між тим старовинний Утрехт оточений середньовічним каналом, де можна стрибнути у човен та відвідати галасливий та яскравий причал.

 

Варто також побачити вражаючі утрехтські таунхауси, заповнені кафе, магазинами, ресторанами та барами.

Всі туристи знають про Маракеш та Фес і тому не витрачають час аби зупинитися у Мекнесі, Марокко. Одначе старе імперське місто також має чимало архітектурних та культурних пам'яток, близько 50-ти палаців та навіть історичні руїни.

 

Невеличка фінська столиця, Гельсінкі, північне місто континентальної Європи, що дивиться у мерехтливу Балтію, має свої визначні пам'ятки. Зокрема портал радить оглянути фортецю XVIII-го століття Суоменлінну.

 

В цьому скромному, але все ще харизматичному місті модерністичні будівлі височіють поряд із ресторанами 1930-х років. Це місто чисте та добре поводиться.

В андалузькому місті Херес де ла Фронтера, Іспанія, рідко буває холодно. Тут безліч прикрашених церков, імпозантна цитадель, а також купа винних кафе, де можна продегустувати найвідоміший експортний продукт міста - Херес.

 

Крім того, це місто - справжнє серце фламенко. Саме тут можна побачити автентичне виконання цього танку.

До японської Такаями мешканці радять прямувати туристам, які бажають побачити "іншу" сторону головного острову Хонсю та відчути стару Японію. Той, хто приїде сюди, відкриє для себе Такаяму - маленьке містечко, всіяне ранковими базарчиками, заводами із виготовлення саке та чудовими схилами.

 

Крім того, тут можна побачити Сіракаву-го, місце, відоме своєю традиційною гассо-дзукурі - фермою на сваях, а також сільською місцевістю, яка виглядає як Nihonga - мистецтво стародавнього японського живопису.

 

http://life.pravda.com.ua/

Фото з Flickr (by luca.candini, sjdunphy, Siva Vasanth, Emil, Michel27, ninara, Gaizka Portillo, Matthew Rickard, 6g, dreamo)


27.08.2014 1410 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1890
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1825
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1823
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5372 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2119 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1483

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

692

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

746

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

939

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

976
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1723
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3640
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10216
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26092
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10143 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7681
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

867
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1368
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

351
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1244
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

841
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1046