Чи є Україна насправді незалежною?

 

 

Україна відзначає свій 23 День народження у війні.

 

Чи є насправді сьогодні Україна незалежною "Фіртка" запитала у місцевих політиків, громадських діячів та активістів.

Олександр Шевченко

народний депутат України
Ми, українці, святкуємо двадцять третю річницю Незалежності. Вороги України ще кілька місяців тому сподівались, що не буде в українців цього свята. Думали, що на руїнах України криваві путіни і гіркіни святкуватимуть свій «рускій мір» та створення «Новоросії». Не вийшло. Українські патріоти об’єднались навколо наших святинь. Традиційним вітанням вояків Української Повстанської армії, вітальним гаслом партизанів-бандерівців: «Слава Україні! – Героям Слава!» тепер вітають один одного мільйони патріотів на Сході, Заході і Півдні України. Зливаються в єдину непереможну націю ті, хто не хоче над собою влади орди, хто не схилив голову перед новітнім «царем». Немов триста спартанців давнини, героїчні воїни АТО заступили шлях божевільному азійському деспотові. За лічені місяці постала боєздатна українська армія. Бійці батальйонів Нацгвардії прийняли на себе люту атаку знавіснілих сепаратистів і втримали позиції. Герої гори Карачун, герої Саур-могили підхопили святий прапор Небесної сотні і захистили грудьми мирне життя українських міст і сіл. Ми встали з колін. Ми не дозволили реалізувати кремлівський проект "руского міру" на нашій землі. Ми в змозі збудувати нову, сучасну, модерну Україну, яку поважатимуть в світі. Ми входимо в нову епоху України. Ми запалили світанок Української Доби, показавши світові українську звитягу і українську міць. Ми йдемо до перемоги і святкуємо Незалежність вже не за офіційною інерцією, а з ясним переконанням: Новій Україні бути!!

Василь Бартків

президент Фонду «Бойківська бартка», депутат Верховної Ради України ІV скликання
Становище кожної держави у світі визначається певним балансом її сувереннних повноважень та міжнародних забовязань. В тому контексті незалежність трактується не як самоціль, а як необхідний інструмент державної правоспроможності.
Держава, яка не має суверенітету, не здатна брати на себе забовязань перед своїми громадянами, не може чогось їм обіцяти, чогось гарантувати. Зокрема й безпеки.
Ми бачили, що кілька місяців тому Українська держава не мала суверенітету, бо не змогла забезпечити своїм громадянам в Криму захисту, практично здала частину своїх громадян та місце їхнього проживання іншій державі.
Тепер ми можемо розглядати АТО як здійснення державної функції захисту. Якщо зможемо вибити ворога спочатку з Донбасу, а потім з Криму, значить ми незалежні. А якщо не зможемо, якщо хоча б частина нашої землі буде під чоботом окупанта, а ми не будемо діяти, то значить, що ми ще не вийшли з колоніальної байдужості і безпорадності.
Незалежність не отримують у подарунок, незалежність здобувається у боротьбі.

Юрій Филюк

Ресторатор
Все відносно в цьому житті - вірю у внутрішню свободу. Це поняття не залежить від зовнішніх чинників. Так, скажімо, в історії України було чимало героїв, силу духу яких не зламали ні неволя, ні вороги, ні випробування. Зараз в нас не до порівняння більше можливостей для вільного щасливого життя, ніж було у наших предків. Тому як мінімум не розумію песимістів. Тим не менш відчуваю відповідальність за ту свободу, яку так важко виборювали собі українці сотнями років.

Андрій Корнієнко

громадський активіст
Як свідчить світова історія, справжня незалежність будь-якої держави здобувається її народом у важкій боротьбі. Саме тоді, ця незалежність, за яку віддали життя народні герої, справді бережеться і цінується наступними поколіннями. В 1991 році внаслідок розвалу Радянського Союзу Україна без жодної боротьби, без жодного протистояння отримала свою Незалежність. А чи насправді стала тоді Україна незалежною державою? Та ні, звичайно. Всі останні 23 роки наша держава перебувала під геополітичним впливом інших держав. В основному від Російської Федерації, в меншій мірі від Сполучених Штатів та Євросоюзу. Всі ключові рішення по стратегічному розвитку України приймалися вищим керівництвом нашої держави виключно із врахуванням інтересів інших країн. Ми, то йшли до Європи, то до Росії, то і туди і туди одночасно. Ми орієнтувалися на інтереси та думки різних світових лідерів, але, на жаль, при цьому зовсім не враховували інтереси власного народу.
Ми були залежні не тільки від зовнішнього впливу, а й від внутрішнього ворога. Вибудована кланово-олігархічна система всередині держави, що тримається на тотальній корупції повністю нівелює саме поняття незалежності Української держави.
І от тільки тепер, на 23-му році життя, наша молода країна почала здобувати свою справжню Незалежність! Українці змінюють свою національну свідомість, перетворюючись на потужну, сильну та горду націю. Так, ми щодня втрачаємо наших героїв, руйнується інфраструктура наших міст та падає економіка. Але разом з тим, ми крок за кроком відвойовуємо свою державу для наступних поколінь українців. Після того як ми подолаємо зовнішнього ворога, конче необхідно буде знищити існуючу внутрішню корупційну систему. От тільки тоді можна буде говорити про справжню незалежність Української держави.

Вячеслав Кредісов

доктор економічних наук, політик
Ніколи ще за 23 роки наш народ не платив таку високу ціну за свою незалежність. Навіть не ціну – жертву… Бо немає ціни життю героїв, розпачу матерів, тремтячому страху та сльозам дітей…
Українці не раз здобували та втрачали державність, тисячоліттями боролись за право бути господарем на своїй землі, здобували власну історію – правду нашого народу з величчю імен, гіркотою поразок, благословенням перемог.
На історичному шляху України були могутня Київська держава Володимира Великого та Ярослава Мудрого, руйнування золотоглавого Києва та битва під Берестечком, підступне знищення першої християнської республіки в Європі – Січової Запорізької, відчайдушний порив до свободи часів будівничого й політика, відданого ідеї незалежності Івана Мазепи, великий і трагічний Богдан Хмельницький та творець першої української Конституції Пилип Орлик, Валуєвський циркуляр про заборону української мови і започаткування власної державності в Українській Народній Республіці, голодомор тридцять третього і чорнобильська трагедія.
Наша земля подарувала світові великих провідників національної української ідеї – Тараса Шевченка, Григорія Сковороду, Лесю Українку, Миколу Костомарова, Маркіяна Шашкевича, Івана Франка, Михайла Драгоманова.
Згадаймо та віддамо шану Михайлу Грушевському, Степану Бандері, Андрію Шептицькому, Василю Стусу, Роману Шухевичу, В’ячеславу Чорноволу.
Схилимо голови перед «Небесними сотнями», яких, і це жахливо, з кожним днем, кожною годиною стає все більше… Ціна української Незалежності – долі, імена, мрії, очі, обірване майбутнє наших Героїв.
Ми пройшли через Революцію Гідності, яка словосполучення «національна ідея» перетворила у сенс життя і місію української нації. Ми прагнемо сильної держави, яка має бути кращою серед рівних і рівною серед гідних. Ми маємо єдиний вихід - об’єднатись. Інакше всі жертви заради України не матимуть сенсу.
Ми маємо Божу милість, людське право та унікальні природні багатства бути незалежними.

Юрій Романюк

екс-депутат Івано-Франківської облради
Так! Є! НЕ зважаючи на всю 23-х річну НЕадекватну владу, президентів, прем"єрів, міністрів, народних депутатів, губернаторів та інших... Народ України - вище своїх "слуг" на "Бентлі", "Майбахах" та "Мазератті"... Народ України пішов значно далі у своєму розвитку та ментальності, а ніж влада. Події на Сході - підтверджує лише НЕадекватність влади, яка там "ПРавила" всі ці 23 роки! Але, немає такої біди, яка би не стала в чомусь іншому добром! Сподіваюся, що після АТО сепаратистів, федералістів, бандюків, українофобів та україноненажерів стане на порядок меншим, а центральна влада нарешті встановить там владу Києва, а не владу "братви"! Україна - понад усе! Слава Україні!

Олександр Сич

голова Івано-Франківської обласної ради
Незалежними не народжуються, ними стають! Як люди, так і держави. В міру дорослішання й набуття життєвих знань та досвіду людина стає все менш залежною від зовнішніх обставин. Українська держава також поступово набирає все більшої мірі незалежності в різних сферах своєї життєдіяльності - міжнародно-правовій, політичній, економічній, інформаційній, безпековій тощо. Й це ще не доконаний стан, але це позитивний процес. Час працює на Українську державну незалежність!

Василь Кедик

політолог
Якщо ми ставимо питання таким чином – «Чи є Україна незалежною?», то автоматично спонукаємо співбесідника до роздумів про здобутки і втрати за ці 23 роки. Однак не треба дивитись так далеко, щоб зробити правильні висновки. Останній рік видався доволі важким, але й симптоматичним для українського державотворчого процесу – «закручування гайок» режимом, процвітання «сім’ї», занепад економіки, зубожіння людей, яких хотіли позбавити права бути вільними громадянами. А потім - громадянська активність українців знову дала нам шанс. Думаю, це шанс навіть не для нинішнього керівництва держави, це нагода привести країну до справжніх якісних трансформацій уже в Європейському Союзі молоді, яка першою кинула виклик режиму Януковича, почавши Євромайдан наприкінці листопада минулого року, молодим підприємцям, які закинули власний бізнес для допомоги військовим в зоні АТО, громадським активістам, що після Революції Гідності пішли в політику, молодим добровольцям та військовослужбовцям, які повернуться з Донбасу зі славою. Нас обов’язково чекає успіх. З Днем Незалежності!

Ігор Ткач

інформаційний аналітик та спеціальний кореспондент газети "Вікна" vikna.if.ua
Про Україну можна сказати словами Імануїла Канта: Україна - громадянин двох світів - царств свободи і несвободи.Україна правдиво буде незалежною, коли так себе відчують усі люди.

Руслан Марцінків

міський голова Івано-Франківська
Незалежність - це боротьба. Сьогодні - це з Путінською Росією на зовнішньому фронті та з олігархатом на внутрішньому. Наповнити Незалежну Україну - українським змістом - оце наше завдання. Зараз кожен показує приклад єдності, самопожертви та героїзму. З днем незалежності. Слава Україні!

Петро Шкутяк

Боєць АТО, депутат Івано-Франківської міської ради
Україна справді є незалежною. І я в цьому не сумніваюся...

Володимир Джигіта

політолог
Незалежність українці виборюють зараз на Сході. Тільки тепер громадяни зрозуміли справжню цінність національних символів, адже співаючи українського славня і з прапором в руках сьогодні гинуть вірні сини України. Ми живемо в дуже важкий час, але тільки після перемоги зможемо побудувати могутнью й незалежну європейську Україну.

Микола Вітенко

секретар Івано-Франківської міської ради
Те, що легко здобувається - не ціниться. Нажаль, тільки випробування роблять державу незалежною не тільки за формою, а й за змістом, з населення держави роблять націю...

Тарас Случик

громадський активіст, експерт Інституту політичної освіти
Україна цього року лише почала по-справжньому виборювати незалежність, але цей процес буде тривати ще довго, як мінімум одне покоління. Бо незалежність та сувернітет не стільки в міжнародних договорах чи Законах, як в головах та вірі громадян. Коли для більшості громадян країни незалежність та самоврядність стане безумовною цінністю, тоді можемо впевнено заявити що Україна справді незалежна держава.

Ірина Рабарська

Голова ММВК Івано-Франківська, громадська активістка
Україна відстоює свою незалежність протягом 23-ох років і це відстоювання проходить в даний момент! Незалежність нашої країни залежить від позиції кожного з нас...

Наталія Сербин

громадська активістка, керівник студентського штабу спротиву Івано-Франківська
Ми, як ніколи незалежні, країна яка вже пролила кров за незалежність, ніколи не може бути залежна. Незалежність потрібно не тільки виборити, її потрібно кріпити, берегти, оберігати. Живити і завжди думати на крок вперед. Ми сьогодні, як ніколи незалежні, бо так сильно боремося проти залежності , що кращі сини і дочки України віддають за це життя. Я вільна, а Ви, хіба не вільні?! Тільки бажання зламати волю робить нас страшно вільними. Я люблю Україну в крові і болі і в бідності, бо я вільна українка, я хочу щоб всі це відчули. Незалежність крізь сльози і кров , ось таке воно 24 серпня. НЕ потрібно робити свята, шоу, воно не в не душах українців, а в пафосі чиновників.

Віталій Перевізник

громадський діяч
Україну, на жаль, ми поки не можем вважати незалежною країною. Однак, втішає той факт, що виросло молоде покоління з ясними очима і щирими помислами, яке й утвердить справжню Незалежність. З щирою молитвою і щоденною працею...

Михайло Смушак

Директор Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою
Україна - незалежна країна! І напередодні 23-ї річниці з дня проголошення її незалежності, відповідати на це питання дещо дивно. Дивно мені і вірю, що більшості громадян України. На жаль, є меншість, яка в силу певних своїх суб'єктивних обставин, причин, ще чогось там, вважає інакше. Україна - незалежна країна! І вся біда, що є ота меншість, яка за 23 роки так і не зуміла скинути зі своїх рук, ніг, голови ярмо раба. Раба, який служить вождю, рублю, москалю, собі, дияволу... Раби не можуть будувати незалежну країну! А, знову ж таки, на жаль, керманичі нашої держави у своїй більшості були і досі є рабами! Але з кожним роком, з кожним днем, в Україні вільних людей стає все більше. Меншість, навіть за підтримки танків і градів вже не може керувати незалежною Україною, незалежними людьми. І вірю, що вже ніколи не зможе! Вірю у світле майбутнє і процвітання України! Вірю в Україну! Вірю силі і духу незалежного українця! З Днем незалежності України! Слава Україні!

Кількість переглядів - 19468
22.08.2014 11:09
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло
Україна і світ