Баскетбольний гурман

 

Найкращий гравець чемпіонату України 2013 року, баскетболіст івано-франківської «Говерли» Дмитро ЛИПОВЦЕВ не лише вміло володіє м’ячем на майданчику, а й є завзятим віртуозом на кухні. 

 

Життя професійного гравця - це постійні переїзди, нові міста, квартири, партнери по команді. Часто баскетболістам випадає самим піклуватися про власне харчування. Хтось надає перевагу харчуванню в різноманітних закладах або замовляє готову їжу додому. А хтось, як-от форвард івано-франківської «Говерли», бронзовий призер чемпіонату світу ФІБА 3х3, один з найкращих стрітболістів України Дмитро Липовцев, перетворює процес приготування їжі з щоденної необхідності в цікаве хобі.

 

Дмитро з радістю відповів на запитання сайту Streetball.in.ua, що стосуються його захоплення. 

 

 

- Дмитре, розкажи, коли ти почав захоплюватися приготуванням їжі?

Як тільки довелося самому жити. В 2004-му поїхав грати до Москви, от там і почав. Завжди любив смачно поїсти. А пельмені і курка-гриль рано чи пізно набридають. Купив книгу з рецептами, і пішло-поїхало... 

- Кулінарні книжки ти освоював сам? Чи були «вчителі»? 

Освоював сам. Ніхто не допомагав. Сам готував, сам їв. 

- Скільки за цей час ти змінив команд? І чи змінювалися пріоритети в їжі, залежно від місця перебування? 

Було всього п'ять команд, остання якраз івано-франківська «Говерла». Уподобання в цілому не змінювалися, я завжди найбільше любив італійську і грузинську кухні. Які саме страви? Італія для мене - це паста, піца і сир. Кавказ - це м'ясо з усілякими спеціями.

- Наскільки це все сумісне з поняттям «режим» для професійного баскетболіста? 

Дуже важко сумісне (посміхається). Оскільки здебільшого смачна їжа не надто корисна. Ну, а корисна і смачна їжа не завжди по кишені. Тобто доводиться часто балансувати між тим, що любиш, і тим, що корисне. Іноді, правда, зриваюся і їм, що захочу. Зрештою, ми для себе живемо. Та й я не професійний бодібілдер, можна і розслабитися (сміється).  

- Чи є у тебе якісь страви або продукти, які ти не їси з певних причин? 

Я так давно не їв смаженої картоплі... А так любив її в дитинстві. Намагаюся все ж відмовлятися від дуже шкідливої їжі. Те саме стосується і фаст-фуду. Він йде в хід тільки в крайньому разі. І то без особливого ентузіазму. 

- А що повинен їсти баскетболіст, щоб бути у формі? Можеш дати якісь рекомендації?

Ой, про це можна говорити дуже довго. Зрозуміло, їжа повинна бути здоровою. Це передбачає відмову від дуже багатьох звичних для наших людей продуктів. На перший погляд, правильне харчування - це складно і несмачно. Але насправді - зовсім ні. Банальні ранкові «чотири яйця і вівсянка» можна перетворити на омлет з беконом і кашу з медом та ягодами. Взагалі, на сніданок можна собі дозволити практично все. Навіть тортик або тістечко. Тому я люблю сніданки. Але чим ближче вечір, тим менше повинно бути споживання вуглеводів і більше білка. На мою думку, ідеальна вечеря - це червона риба з овочами. А взагалі, на цю тему є дуже багато літератури, і харчування можна підібрати залежно від цілей спортсмена. Зараз я всіляко намагаюся наростити суху м'язову масу. Але це страшенно важко зробити. Адже нам, баскетболістам, не можна йти «на масу», як це роблять бодібілдери. Ми не можемо просто жиріти і «ліпити» потім своє тіло. Тому доводиться бути дуже обережним та терплячим. Плюс божевільні аеробні навантаження і акцент на баскетбол (а не на тренажерний зал) посеред сезону теж не сприяють нарощуванню м'язової маси. 

- Що би ти хотів навчитися готувати і спробувати у власному виконанні? 

Навіть не знаю. В наш час в інтернеті можна знайти будь-який рецепт і проблеми дістати якісь, навіть рідкісні, рецепти чи інгредієнти не існує. Головне – бажання! 

 

 

До теми…

П'ять фірмових страв від Дмитра Липовцева 

- Для початку - грецький салат. Тут особливо вигадувати не будемо. На перше підійде мною придуманий «курячо-грибний сирно-часниковий суп-пюре». Якось так. Назви я йому ще не підібрав. На друге - спагеті з червоним курячим соусом. І на десерт на вибір: м'ясний пиріг або сирники з протеїном (між іншим, звичайним людям це теж не зашкодить). Але, якщо чесно, я не знаю, яке повинно бути чрево у людини, щоб спробувати все це відразу. Варіанти страв можуть бути різні. Ці на думку спали першими. А взагалі, найкраще харчуватися п'ять-шість разів на день маленькими порціями. І склад страви повинен бути продиктований часом доби і режимом дня.

/data/blog/57688/5a9a1f16e40e9a5ce8fe4a03fd4cd5ba.jpg/data/blog/57688/f50d29c779c3b39f53c16280d465193d.jpg

 

Розмовляв Марко БАБИК, ГК

фото зі сторінка Дмитра у ВК


21.08.2014 911 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1252
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2546
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2124
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2179
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6575 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2465 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

356

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1160

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1296

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1422
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

292
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

108
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

595
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

28
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26525
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

562
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10475 1
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

549
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

416
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

555
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

632
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1600