Михайло Ноняк: Робота митної служби потребує невідкладного вдосконалення

 

 

В складних умовах, які склались сьогодні у державі, доволі часто можна почути нарікання на неефективну роботу митниць. Є декілька причин, які ускладнюють функціонування митниць.

 

По-перше, це стосується їх належної роботи щодо протидії ввезенню в країну нелегальних товарів, контрабанди тощо. І це в часи, коли в країні ведуться бойові дії! Все це видно неозброєним оком, на прилавках магазинів є товари, які офіційно не імпортуються в нашу країну. Випадки, коли товари, які заходять в Україну для потреб нашої армії, десь зникають, коли гуманітарну допомогу для солдат, а це безкоштовне солдатське харчування, почали продавати, це ганебно. По-друге, самі митники зловживають службовим становищем, хабарництво вкрай розповсюджене на пропускних пунктах нашої країни.

 

Нещодавно Президентом України прийнято Указ, відповідно до якого необхідні товари для армії бронежилети, каски та інше спорядження розмитнюється за спрощеною процедурою. Митниці повинні функціонувати ефективно враховуючи ту ситуацію, що склалась у державі. Перед митниками поставлено завдання максимально і в найкоротший термін розмитнювати товари, які призначені для армії.

 

Також на складах митниць зберігається чимало конфіскованого товару. А це й товари широкого вжитку, техніка, продукти харчування, автомобілі та ін. На мою думку, багато тих речей можна було б спрямувати для потреб наших солдат. Проте, щоб такі товари відправити у зону АТО потрібне рішення Кабінету Міністрів України.

 

На сьогодні митне законодавство в нас побудоване таким чином, що воно створює, з однієї сторони, багато бюрократичних перешкод та містить безліч спеціальних процедур, які начебто створені задля того, щоб боротися з корупцією, порушеннями митних правил, контрабандою тощо, а з іншого – воно створювалося тими людьми, і під тих людей, які можуть обійти закон і поставити свої інтереси вище державних. Таким чином, коли говоримо про конфіскат для потреб АТО, то це питання вимагає багато законодавчих втручань та змін. Коли ж діло доходить до боротьби з хабарництвом, корупцією на митницях, нажаль, тут ми виявляємося зовсім без силі.

 

Переважно, проблема надто довгої процедури розмитнення полягає у людському факторі та методах роботи митників, які часто працюють за старими схемами. При цьому охочих «нажитися» на тій ситуації, яка склалася в країні, багато як зі сторони митників, так і зі сторони «нечистих на руку» підприємців.

 

Що хотів би зауважити – контроль потрібен як за митниками, так і за бізнесом. Проте ми маємо змінювати свій світогляд, щоб кожний свідомий громадянин боровся сам особисто з хабарництвом і корупцією, щоб допомагав виявляти чиновників хабарників, лише тоді ми зможемо досягти бажаного результату та покінчити з корупцією. В Україні потрібно втілювати європейські цінності: права, свободи, обов’язки та інші складові європейського суспільного устрою. Лише тоді, коли спільно та у злагоді народ і влада підуть цим шляхом зникне багато проблем, але для цього потрібен час та наполеглива праця.

 

Спілкувався Всеволод Кисілевський


19.08.2014 446 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2017
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1882
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1880
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5586 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2174 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1534

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

773

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

845

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1050

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1024
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1797
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3703
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10294
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26183
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10214 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7742
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

922
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

264
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

290
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

406
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1307
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

909