The Wall Street Journal (США): Президент України опирається Росії у питанні торгівлі

 

Геополітичний вибір чи переговорна тактика? Віктор Янукович назвав спокусливі пропозиції Москви «політичними заявами» і запропонував співпрацю у форматі «3+1» поза рамками формального членства у Митному союзі. 26 квітня до Києва приїде Дмітрій Медвєдєв і, можливо, знову обговорюватиме питання співпраці України з Митним союзом, ідеться у статті Джеймса Марсона в американському виданні The Wall Street Journal.

 

Віктор Янукович звів нанівець нещодавні спроби Москви заманити Україну до торговельного блоку, який очолює Росія, заявивши, що йому потрібні особливі умови, аби мати змогу розвивати відносини із ЄС, пише Джеймс Марсон.

 

Коментарі, що пролунали в понеділок, підкреслюють складність політики балансування України між Сходом і Заходом, якої обіцяв дотримуватися Янукович, коли прийшов до влади у 2010 році.

 

Під час свого візиту до Києва 12 квітня російський прем’єр Владімір Путін пообіцяв, що членство у Митному союзі принесе Україні щорічну вигоду обсягом у дев’ять мільярдів доларів.

 

В інтерв’ю виданню The Wall Street Journal Віктор Янукович назвав зазначені пропозиції «політичними заявами» і сказав, що «Україна не отримала жодних конкретних пропозицій».

 

Янукович заявив, що Україна спробує укласти угоду про вільну торгівлю та налагодити співпрацю із пострадянським блоком у форматі «3+1». Український міністр закордонних справ Костянтин Грищенко у п’ятницю пояснив цю формулу, як співпрацю «поза рамками формального членства».

 

Деякі оглядачі вважають, що жорстка позиція Києва може бути складовою переговорної тактики. У вівторок, у 25-ту річницю Чорнобильської катастрофи, російський президент Дмітрій Медвєдєв відвідає Україну і, вочевидь, буде обговорювати із Януковичем перспективи Митного союзу, ідеться у статті.

 

Багато хто розцінює рішення Януковича як вибір геополітичного розвитку країни. Угода з ЄС приведе до поглибленої економічної, політичної та культурної інтеграції та відкриє для України великий ринок. Тоді як вступ до Митного союзу прив’яже Україну до пострадянського блоку, пише автор.

 

Після того як президент подовжив угоду про перебування Чорноморського флоту у Севастополі в обмін на знижку на природний газ, здавалося, що Росія посилила свій контроль над Україною. Однак Янукович відмовився від ще більшого зближення, відкинувши пропозицію про злиття російського «Газпрому» та українського «Нафтогазу».

 

Джеймс Марсон відзначає, що Януковича довгий час сприймали як ставленика Москви. Утім, прийшовши до влади, він обрав стратегію балансування між Росією та Європою. Президент сподівається, що до кінця року українському уряду вдасться вирішити всі спірні питання з ЄС та укласти угоду про вільну торгівлю.

 

Лідерка опозиції Юлія Тимошенко розкритикувала Януковича за неясну позицію щодо угоди з Європою. Автор статті нагадує, що Тимошенко та ще близько десяти її соратників із попереднього уряду, перебувають під слідством. Це переслідування засуджують американські та європейські офіційні особи, які вважають його політично вмотивованим.

 

Своєю чергою, Янукович заперечує наявність політичних мотивів у переслідуванні опозиції, стверджуючи, що розслідування проти Тимошенко та її соратників ведуться в рамках антикорупційної кампанії. «Суд вирішить, чи були ті, чиї справи розслідують, винними, чи ні», – додав президент.

 

Джеймс Марсон, The Wall Street Journal (США) // 11:57 26-04-2011

ІноЗМІ


Кількість переглядів - 3089
26.04.2011 20:56
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло
Україна і світ