The Wall Street Journal (США): Президент України опирається Росії у питанні торгівлі

 

Геополітичний вибір чи переговорна тактика? Віктор Янукович назвав спокусливі пропозиції Москви «політичними заявами» і запропонував співпрацю у форматі «3+1» поза рамками формального членства у Митному союзі. 26 квітня до Києва приїде Дмітрій Медвєдєв і, можливо, знову обговорюватиме питання співпраці України з Митним союзом, ідеться у статті Джеймса Марсона в американському виданні The Wall Street Journal.

 

Віктор Янукович звів нанівець нещодавні спроби Москви заманити Україну до торговельного блоку, який очолює Росія, заявивши, що йому потрібні особливі умови, аби мати змогу розвивати відносини із ЄС, пише Джеймс Марсон.

 

Коментарі, що пролунали в понеділок, підкреслюють складність політики балансування України між Сходом і Заходом, якої обіцяв дотримуватися Янукович, коли прийшов до влади у 2010 році.

 

Під час свого візиту до Києва 12 квітня російський прем’єр Владімір Путін пообіцяв, що членство у Митному союзі принесе Україні щорічну вигоду обсягом у дев’ять мільярдів доларів.

 

В інтерв’ю виданню The Wall Street Journal Віктор Янукович назвав зазначені пропозиції «політичними заявами» і сказав, що «Україна не отримала жодних конкретних пропозицій».

 

Янукович заявив, що Україна спробує укласти угоду про вільну торгівлю та налагодити співпрацю із пострадянським блоком у форматі «3+1». Український міністр закордонних справ Костянтин Грищенко у п’ятницю пояснив цю формулу, як співпрацю «поза рамками формального членства».

 

Деякі оглядачі вважають, що жорстка позиція Києва може бути складовою переговорної тактики. У вівторок, у 25-ту річницю Чорнобильської катастрофи, російський президент Дмітрій Медвєдєв відвідає Україну і, вочевидь, буде обговорювати із Януковичем перспективи Митного союзу, ідеться у статті.

 

Багато хто розцінює рішення Януковича як вибір геополітичного розвитку країни. Угода з ЄС приведе до поглибленої економічної, політичної та культурної інтеграції та відкриє для України великий ринок. Тоді як вступ до Митного союзу прив’яже Україну до пострадянського блоку, пише автор.

 

Після того як президент подовжив угоду про перебування Чорноморського флоту у Севастополі в обмін на знижку на природний газ, здавалося, що Росія посилила свій контроль над Україною. Однак Янукович відмовився від ще більшого зближення, відкинувши пропозицію про злиття російського «Газпрому» та українського «Нафтогазу».

 

Джеймс Марсон відзначає, що Януковича довгий час сприймали як ставленика Москви. Утім, прийшовши до влади, він обрав стратегію балансування між Росією та Європою. Президент сподівається, що до кінця року українському уряду вдасться вирішити всі спірні питання з ЄС та укласти угоду про вільну торгівлю.

 

Лідерка опозиції Юлія Тимошенко розкритикувала Януковича за неясну позицію щодо угоди з Європою. Автор статті нагадує, що Тимошенко та ще близько десяти її соратників із попереднього уряду, перебувають під слідством. Це переслідування засуджують американські та європейські офіційні особи, які вважають його політично вмотивованим.

 

Своєю чергою, Янукович заперечує наявність політичних мотивів у переслідуванні опозиції, стверджуючи, що розслідування проти Тимошенко та її соратників ведуться в рамках антикорупційної кампанії. «Суд вирішить, чи були ті, чиї справи розслідують, винними, чи ні», – додав президент.

 

Джеймс Марсон, The Wall Street Journal (США) // 11:57 26-04-2011

ІноЗМІ


26.04.2011 640 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1273
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2566
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2134
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2196
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6597 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2476 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

369

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1183

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1307

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1441
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

304
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

173
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

602
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

74
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26535
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

569
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10486 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

74
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

104
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

424
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

571
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

640