Складена карта голоду на 2011 рік

Всесвітньою продовольчою програмою ООН складено карту голоду на 2011 рік.

 

Карта складена на основі підготовленої в минулому році доповіді про ситуацію в сфері продовольчої безпеки в світі. У доповіді Всесвітньої продовольчої програми ООН вказується, що основними причинами голоду в багатьох країнах світу є природні лиха, військові конфлікти і дефіцит інфраструктури в сільському господарстві.

 

Згідно з доповіддю, в даний час в світі близько мільярда людей проживають в умовах бідності. 1 людина з 6 не отримує достатнього харчування, необхідного для здорового способу життя.

 

 

На карті, складеній Всесвітньою продовольчою програмою, рівень голоду по країнах класифікується кольоровою гамою по 5 категорій. Найвищий рівень голоду зафіксований в Гаїті, Чаді, Ефіопії, Демократичній Республіці Конго, Анголі, Малаві, Замбії та Мозамбіку. 35% населення цих країн перебувають на рівні голодування.

 

У 4-у категорію входять деякі країни Латинської Америки і Африки, а також Вірменія, Монголія, Камбоджа, Ємен, Пакистан, Індія і Таджикистан.

 

У 3-ї категорії представлені деякі країни Латинської Америки, Африки, Центральної та Південно-Східної Азії. У цю ж категорію входить Китай, що вважається другою економікою світу.

 

Бразилія, Венесуела, Туркменістан, Нігерія та інші країни з показником в 5-9% на 4-му місці. Розвинені країни світу, розфарбовані на карті блакитним кольором, розміщені в першій категорії.

 

Джерело: Азербайджанське Телебачення і Радіо

 

ООН не виключає глобального голоду

  

За відомостями Всесвітньої продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), в грудні 2010 р. ціни на продукти харчування досягли рекордних рівнів. Експерти пов'язують це з подорожчанням цукру, зернових і сировини для виробництва рослинного масла.Економіст ФАО Абдолреза Аббассіан не виключив продовження тенденції в цьому році у разі несприятливих погодних умов.

 

У листопаді ФАО попередила світове співтовариство про тяжкі наслідки у випадку, якщо виробництво зернових в світі не буде збільшено. Відповідно до прогнозу ФАО, в поточному році ціни на імпорт продовольства в глобальному масштабі зростуть на 11%, а в більшості країн, що розвиваються - на 20%.

 

Тривогу погіршує той факт, що саме ці держави відчувають зараз найбільший дефіцит продуктів харчування. У 2007-2008 роках, найбідніші країни світу, такі як Гаїті, були охоплені заворушеннями через підвищення цін на продукти харчування.


Індекс цін ФАО на продовольство включає рис, пшеницю, кукурудзу, цукор, м'ясо і ряд інших продуктів.

 

 

 Їжа вже ніколи не буде дешевою

 

Зростання цін на неї в усьому світі пов'язано у тому числі з погіршенням гідрології і зі зменшенням площі сільгоспземель.

 

Індекс цін Міжнародної урядової організації (ФАО), що включає 55 видів продовольчих товарів, в грудні 2010 року склав 214,7 пунктів. Так високо вартість їжі не злітала ще ніколи - попередній максимум відзначався в червні 2008 року і становив 213,5 пунктів.

 

У порівнянні з груднем 2009 року індекс виріс ФАО на 25%, а в цілому за рік їжа подорожчала на 24,3%. При цьому в кінці 2010 року зростання цін на продовольство прискорилося: у листопаді воно було 3,7%, в грудні - 4,3% (це близько 50% у річному вирахуванні при продовженні таких темпів росту.

 

Однак це - лише початок затяжного зростання цін на продовольство у всьому світі. ФАО на 2011 рік зробила такий прогноз: ціни на імпорт продовольства в глобальному масштабі зростуть на 11%, а в більшості країн, що розвиваються - на 20%.

 

Судячи за даними за листопад-грудень 2010 року цей прогноз напевно буде перевищений.

 

Джерело: Голос Америки


Кількість переглядів - 7739
25.04.2011 12:53
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги