Благодатний вогонь зійшов у Єрусалимі

Благодатний вогонь, який вважається одним з чудес православного християнства, зійшов в суботу в храмі Гробу Господнього у Єрусалимі.

 

Священний вогонь запалав у вівтарі під час молитви патріарха Єрусалимського Теофіла, як це буває щороку напередодні православного Великодня. Свідками дива стали тисячі прочан, які цього дня з'їхалися до Єрусалима. Вважається, що вогонь з'являється у відповідь на молитви віруючих.

 

За традицією, всі свічки і світильники в храмі були згашені завчасно. Патріарх Теофіл перебував один, без будь-яких підручних засобів для отримання вогню.

 

Після сходження вогню патріарх передав його віруючим, які запалили від нього зв'язки з 33 свічок - за віком Христа. Прочани привітали подію криками радості. Лампади зі священним вогнем з Єрусалима розвезуть по різних куточках світу, ввечері в суботу благодатний вогонь прибуде й до Києва.

 

Храм Гробу Господнього був збудований у IV столітті нашої ери на місці, де завершився земний шлях Ісуса Христа. Сьогодні храм ділять кілька християнських церков. Велика частина святинь належить Єрусалимській православній церкві, є також вірменський, коптський, сирійський і францисканський боковий вівтар.

 

Найбільш священним місцем храму вважаються Кувуклії - каплиці над Гробом Господнім. Там розташоване кам'яне ложе, де покоїлося тіло Спасителя після розп'яття і до його чудесного Воскресіння. Вважається, що саме тут і з'являється Благодатний вогонь


Кількість переглядів - 2520
23.04.2011 20:28
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Аномальна правда
Душа і тіло