Франківці захищають пам'ятку архітектури від незаконної надбудови

 

/data/blog/56595/92e1fcfff631f449de7bfdc1080060f2.jpg

 

У будинку №20 по вул. Грушевського в Івано-Франківську один із мешканців розпочав реконструкцію горища.

 

Дев’ятнадцятиквартирний будинок споруджений 1895 року і є пам'яткою архітектури місцевого значення. Всупереч законодавству будівельники вже вирізали вікно у фасаді будинку.

 

У квартирах почали тріскати стіни. Зображення 1 / 10 Використовуйте клавіші для перегляду Мешканці будинку №20 по вул Грушевського кілька місяців скаржаться на недобросовісного сусіда Володимира Свиридова у різноманітні інстанції.

 

Розповідають, що перед тим, як будувати, той обійшов майже всі квартири і просив дозволу приватизувати горище. За положенням міської ради "Про порядок реконструкції горищ під мансардні поверхи та здійснення надбудов у житлових будинках на території Івано-Франківської міської ради" надбудова чи реконструкція проводиться лише за наявності підписів усіх власників будинку. Втім, чоловік збирав підписи на чистому листку. Хтось повірив і підписав, хтось взагалі не підписував. А через деякий час розпочалися будівельні роботи.

 

Над квартирою Свиридова, на горищі, з’явився цегляний фундамент, а в стіні – вікно. Будинок обстежили працівники комунального підприємства "Єдиний розрахунковий центр" і встановили, що будівництво ведеться без відповідних дозвільних документів та погодження з іншими мешканцями будинку.

 

Тодішній директор ЄРЦ Петро Шкутяк звернувся з листом до інспекції Держархбудконтролю Івано-Франківської області з проханням вжити заходів щодо власника квартири, який розпочав надбудову. За висновками ЄРЦ, моральний знос (амортизація) будинку по вул. Грушевського, 20 становить 92% (!). Попри це, департамент містобудування і архітектури МВК 2 грудня 2013 року надав містобудівні умови і обмеження, а інспекція Держархубудконтролю 26 грудня 2013 року виписала декларацію на початок будівельних робіт. Мешканці сімох квартир, зрозумівши, що сусід їх обманув, поскаржилися в прокуратуру і відкликали свої підписи.

 

Прокуратура звернулася до міської ради з поданням усунути порушення "шляхом скасування містобудівних умов та обмежень від 2 грудня 2013 року", оскільки надбудова чи реконструкція проводиться лише за наявності підписів усіх власників будинку. До слова, міліція відкрила кримінальне провадження за фактом підробки документів.

 

1 серпня, будинок обстежила комісія у складі представників інспекції ДАБК, департаменту містобудування і архітектури МВК, відділу охорони культурної спадщини та ін. Начальник відділу охорони культурної спадщини міськвиконкому Ігор Панчишин розповів, що до нього зверталися щодо реконструкції горища, оскільки будинок є пам’яткою архітектури.

 

"Вони прорізали вікно, яке не повинно тут бути. Вони приходили за дозволом, і я їм написав, що не можна цього робити. Потім виявляється, що будується тут", – каже Панчишин.

 

Однак Ірина Свиридова, дочка Володимира, каже, що необхідні дозволи, які стосуються охорони пам’яток, надав Андрій Давидюк, який на той час очолював відділ музейної роботи й охорони культурної спадщини ОДА, і він запевнив, що цього достатньо. Директор департаменту містобудування й архітектури МВК Володимир Гайдар каже, що питання реконструкції горища на Грушевського, 20 розглядалося на двох нарадах. Перша нарада відбулася у лютому 2014 року.

 

"Ми тоді зібрали всі документи і з’ясували, що по пам’яткоохоронних питаннях були попередні погодження, але не було погодження робочого проекту, – розповідає Гайдар. – Виникло питання щодо надання первинних документів (містобудівних умов і обмежень) та згоди мешканців будинку на реконструкцію. Нам подали перелік з підписами всіх мешканців будинку на погодження реконструкції. Звичайно, ми не можемо перевірити це все, і відповідно після однієї з наших нарад було рекомендовано підтвердити ті всі підписи. Цього не було зроблено. Скаржники пішли далі і написали звернення в прокуратуру".

 

За його словами, органи місцевого самоврядування можуть скасувати рішення своїх структурних підрозділів. Питання розглянув виконком міської ради і рекомендував мешканцям вирішувати справу у суді. Щодо тріщин у будинку, головний архітектор міста радить мешканцям будинку звернутися до ліцензованої фірми.

 

"Якщо виникли тріщини, необхідно виконати обстеження несучих конструкцій будинку.На предмет того, які це тріщини, чому вони виникли і що є причиною їх виникнення, і дати рекомендації, яким чином це можна усунути або передбачити подальші дії щодо укріплення стін", – пояснює Володимир Гайдар.

 

Начальник інспекційного управління інспекції Держархбудконтролю в Івано-Франківській області Михайло Ткачук повідомив, що дозвільні документи на реконструкцію є. Втім, "на око" побачив відхилення від проекту. Обіцяв повернутися з фахівцями, все поміряти, і, якщо будуть встановлені порушення, ДАБК призупинить будівництво на горищі по вул. Грушевського, 20.

 

КУРС


02.08.2014 1584 1
Коментарі (1)

Наталка Поляк 2014.08.02, 17:06
Прізвище дочки власника кв. №15 не Свиридова(це її дівоче прізвище), а Перевозова. До речі, викладачка з Технічного університету нафти і газу.
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2017
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1882
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1881
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5589 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2175 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1534

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

774

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

845

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1050

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1024
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1797
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3703
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10294
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26184
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10215 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7742
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

922
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

268
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

292
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

407
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1307
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

909