В Івано-Франківську відбудеться Велика Водяна Війна

У понеділок, 25 квітня, посеред Вічевого майдану відбудеться Велика Водяна Війна, або ж святкування Поливаного понеділка.

«Бойові дії» будуть вестися за певними етичними правилами  та «військовими» маневрами на чітко  окресленій території. Учасники дійства ділитимуться на 2 команди та змагатимуться хто більше намочить стяг ворожої команди. 


Обливати когось або самого себе водою на Великодньому тижні — це стародавні звичай, що стоїть у зв'язку з весняним очищенням водою.Цей звичай існує і в інших европейських народів. Так, серби у Великодню суботу обливавать водою свої домівки, вірячи, що цим вони виганяють «нечисту силу». У першу п'ятницю після Великодніх свят вони обмиваються «омахом» — водою з-під млинового колеса; у цю воду кладуть великоднє яйце і зілля - «милодух» або ж квіти. У Боснії в цей день купаються в джерельній воді. 


Що ж до українців, то за традицією, парубки, зустрівшись з дівчатами, обливали їх водою, а за це дівчата дарували їм крашанки та писанки.Але тепер парубки переважно чують нецензурщину, замість подарунків у вигляді яєць.
Необхідні речі для війни: вода, відро, пляшка про запас.


Кількість переглядів - 2573
23.04.2011 19:19
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (2)
Вітер | 26.04.2011 12:21Міська влада і міліція мають відповісти за допущення грубого хуліганства на вулицях міста Юрек | 24.04.2011 17:23Куда там традиція... дебілізм ! якшо у інших народів майно і щось не
жива обливають, то тут людей, тварин.. брудною водою.
Нащадки свиней, в яких бурлить поклик ляпатись в багні.

Не би піти під кропидло священника, чи набрати в банку води свяченої -
то стоками обливатись будуть.
Забути давно треба про таку тупу традицію

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги