Преса про війну, дітей біженців, танці у Станиславові та відпускні для освітян

 

 

Огляд прикарпатської преси за період 24 - 31 липня 2014 року.

 

Галицький кореспондент

Якщо нині війна. Третю хвилю мобілізації в низці населених пунктів Прикарпаття люди зустріли в штики. Протести супроводжувалися перекриттям доріг, пікетуванням військкоматів, розгоном мобільних медкомісій і навіть спаленям призовних документів. Вимога одна - не забирати місцевих чоловіків воювати на схід. Деталі у топ-темі ГК.

 

Командир батальйону "Азов" андрій Білецький: "Наш єдиний союзник - український народ". Поспілкуватись з командиром добровольчого батальйону Андрієм Білецьким журналісту "ГК" вдалось у зоні АТО у місці дислокації батальойону на березі Азовського моря. Отож - про війну, Україну після війни і щоденння батальйону на сторінці 6 видання.

 

Що танцювали у міжвоєнному Станиславові. Загадкова каріока - танець бразильський, швидкий, спарвжня новинка 1935 року. Але насправді танцювався він просто: два кроки вперед, два кроки вбік, і  - фігура.

 

 

Репортер

Волонтерський фронт. Українці самі профінансували Майдан, а тепер фінансують і армію. Поки мужі у великих кріслах пробують/не пробують розібратись у бюрократії закупівель, небайдужі люди пакують машини до зони АТО, а вних усе - від домашніх закруток до тепловізорів. Як прикарпацті вбирають і годують своїх хлопців в АТО - сторінка 7 "Репортера".

 

Усі діти - наші. Війна на Донбасі трвиає. На Прикарпатті більшає переселенців зі Сходу. Чимало сімей з дітьми. Батьки шукають собі роботу, а чадам - місце в садоку чи школі. І якщо зі школами в Івано-Франківську проблем немає, то садки переповнені вщент... Сторінка 4.

 

Мода на українське. Світ моди змінила Україна. Наші дизайнери уже півроку посилено креативлять над тим, як неординарно поєднати у сукнях чи інших елементах гардеробу кольори українського прапора чи національну вишивку, які оригінальні патріотичн імалюнки розмістити ан футболках. Дійшла мода навіть до автівок.

 

 

Західний кур'єр

Піти чи залишитися. Станом на сьогодні, інвестиційного "голоду" в області не спостерігається. Жодне підприємство за участю іноземного капіталу не згорнуло діяльності. Разом з тим, майже всі комерсанти з-закордоння пригальмували планови йрозвиток бізнесу. Чи втримає Прикарпаття іноземних інвесторів - у топ-темі "ЗК".

 

Зцілення по-східному. В Івано-Франківську з'явився різновид альтернативної медицини - аюрведа.

 

Солодкий символ давнього Станиславова. Як усе починалося із знаменитою і легендарною цукернею Кровіцького в нинішнеьому Івано-Франіквську дізнавалися журналісти "ЗК". Сторінка 13 видання.

 

 

Коломийські ВІСТИ

Втеча з Донбасу. Усвідомлення того, що необхідно змінювати місце проживання, до Василя Угринчука, мешканця Донбасу, прийшло нелегко. Але коли перебувати на лінії вогню стало небезпечно для життя його дітей, вони з дружиною одразу спакували валізи та вирушили на Коломийщину, шукаючи притулку у своїх рідних.

Про те, з чим зіткнулася його сім’я дорогою в безпечне місце, як починатимуть нове життя і чи готові повернутися в свій покинутий будинок – читайте у топ-темі свіжого номера «Коломийських ВІСТЕЙ».

 

Виплатіть освітянам відпускні! Минулого тижня педагоги Коломиї прийшли до ратуші з єдиною вимогою – виплатити їм чесно зароблені гроші. Тоді міський голова Ігор Слюзар пообіцяв учителям, що вже до кінця липня кожен учитель міста отримає свої гроші. Як висловилася в стінах ратуші голова профспілкового комітету вчителів міста Ольга Коба, вони довго чекали, але терпець уже урвався, адже грошей на життя немає зовсім. Цією справою вже зайнялася прокуратура. Коли освітянам чекати відпускних – дізнавалися кореспонденти газети.

 

«Ми не ведемо війну, ми – захищаємось». Отець Юрій Атаманюк з Коломиї повернувся з гарячого українського сходу, де надавав духовну підтримку українським військовослужбовцям. Там священик відвідав поранених українських бійців у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону, що на Харківщині. Отець спілкувався з військовими, молився за їхнє скоріше одужання, пригощав освяченою водою, благословляв та просто спілкувався з хлопцями. Про віру, війну та українських бійців в інтерв’ю кореспондентам «Коломийських ВІСТЕЙ» розповів о. Юрій Атаманюк.


31.07.2014 595 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1271
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2564
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2131
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2195
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6594 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2475 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

368

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1182

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1305

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1440
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

303
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

167
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

601
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

69
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26534
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

568
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10484 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

68
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

100
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

423
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

570
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

638