В Івано-Франківську визначили ТОП-5 найкращих доріг (фото)

 

 

За цьогорічним загальнодержавним рейтингом найгіршими визнані дороги в Одеській, Львівській та Івано-Франківській областях.

 

В обласному центрі Прикарпаття ситуація з дорогами теж не надто втішна. Водії кажуть, що після щорічних ямкових ремонтів одних і тих же вулиць дорожнє покриття на них рівнішим не стає.

 

«Західний кур’єр» вирішив з’ясувати, які дороги у місті можна вважати найкращими.

 

Обласний центр Прикарпаття має доволі розгалужену вулично-шляхову мережу. Як повідомили у департаменті комунального господарства, транспорту і зв’язку, у місті є понад 500 вулиць, які перебувають на балансі дорожнього ремонтно-експлуатаційного управління. Загальна протяжність доріг, разом із селами, що територіально входять до Івано-Франківської міської ради, становить 323,4 кілометра загальною площею 2579,4 тисяч квадратних метрів. З них 227 км доріг мають асфальтобетонне покриття площею 1608,8 тис. кв. м Бруківка площею 68,2 тис. кв. м збереглася на 2,4 км вулиць. Ще 62,2 км доріг мають гравійне покриття площею 450,1 тис. кв. м. А у селах Івано-Франківської міськради залишається ще 31,8 км ґрунтових доріг площею 252,3 тис. кв. метра.

 


Головною проблемою івано-франківських доріг у галузевому департаменті міськвиконкому вважають те, що їхній транспортно-експлуатаційний стан та загальний стан дорожньої інфраструктури не забезпечує швидкого, комфортного, економічного і безпечного перевезення пасажирів та вантажів. А це, своєю чергою, перешкоджає прискореному соціально-економічному та екологічно збалансованому розвиткові міста, підвищенню конкурентоспроможності автомобільних доріг щодо транзитних перевезень та розвиткові автомобільного туризму й не забезпечує належної безпеки руху транспорту і пішоходів.

 


Незадовільний стан доріг – одвічна проблема і болюча тема. Кажуть, що це важкий спадок від СРСР і наслідки старих технологій будівництва та ремонту шляхів, які у ті часи часто-густо будували навіть без необхідної основи. Скажімо, основою для проїжджої частини вулиці Хіміків, як недавно з’ясувалося, було… будівельне сміття. Радянські дороги не були розраховані на сучасні навантаження, теперішню кількість транспорту й інтенсивність руху. А весь догляд за дорогами полягав у їхньому прибиранні та поточному ремонті шляхом накладання латок. Ця технологія виявилась настільки «живучою», що її інтенсивно використовували донедавна, а подекуди ще й досі використовують на малих вулицях.

 


Кожна міська влада з перемінними успіхами намагалася вирішити проблему доріг. На зорі незалежності, за часів першого міського голови Ярослава Тайліха, шляховики впровадили, як тоді вони говорили, передову технологію. Вона полягала у тому, що дефектне покриття вирубували за допомогою відбійного молотка і уже потім, в одному рівні з існуючим покриттям, перекривали новим шаром асфальту. За другого міського голови Богдана Боровича до ремонту івано-франківських доріг вперше залучили поляків з їхньою фрезою. Вони вчили наших шляховиків працювати на новій техніці за новою технологією, яка згодом набула поширення, а колишньому орендному управлінню «Автошлях» навіть вдалося придбати вживану фрезу. Команда третього міського голови Зіновія Шкутяка, як відомо, зробила акцент на реконструкції центральної частини міста, продовжила започаткований попередниками повноцінний капітальний ремонт вулиць із замінами основи доріг та комунікацій. За першої каденції теперішнього міського голови Віктора Анушкевичуса у місті теж капітально відремонтували кілька доріг з влаштуванням нової основи та заміною мереж. Але коли у 2011 більшість у міськраді отримали представники ВО «Свобода», вони вирішили змінити систему ремонту доріг і відмовитись від традиційних ямкових та поточних ремонтів на користь вибіркових капремонтів із заміною  верхнього шару покриття. На жаль, ремонтам підземних мереж належної уваги тоді не надали і відремонтовані впродовж 2011-2013 років дороги уже не раз доводилось розкопувати, щоб усувати пошкодження водогонів, газопроводів і каналізації (зараз цей недолік уже врахували і під час цьогорічних ремонтів доріг ремонтують й мережі під ними).


Останніми роками вибірковим капремонтом відремонтували чимало перехресть і вулиць. З 2012 року під час ремонтів доріг у місті почали застосовувати щебенево-мастикову асфальтобетонну суміш. У ній у півтора рази більше бітуму, є спеціальні мінеральні додатки, вона міцніша, забезпечує краще зчеплення коліс з покриттям дороги і служить довше. ЩМА потрібно укладати безперервним безшовним методом при температурі не нижчій 140 градусів за Цельсієм. Але, на жаль, і на відремонтованих ЩМА дорогах уже з’являються мілкі дефекти, тріщини і напливи. Особливо це помітно на вул. Галицькій, а також у місцях зупинок громадського транспорту і перед світлофорами.

 


Тож чи є в Івано-Франківську добрі дороги і які з них можна вважати найкращими? Думки щодо цього в автомобілістів та шляховиків різні. Відрізняється і перелік вулиць, які вони вважають кращими серед решти. Але хто краще обізнаний зі станом доріг, як не керівник дорожнього ремонтно-експлуатаційного управління, у якого вони перебувають на балансі і яке їх утримує та ремонтує? Начальник ДРЕУ Володимир Юсипів погоджується, що вулиць з хорошим дорожнім покриттям є небагато. У попередні кілька років, завдяки уже згадуваним вибірковим капремонтам, кількість рівних, без ям, доріг у місті збільшилася. Але й до того були капітально відремонтовані з дотриманням усіх необхідних технологій вулиці, які добре збереглися, хоч пройшло вже чимало літ і зим. Найкраще покриття, за словами В.Юсипіва, наразі мають вулиці Тролейбусна, Короля Данила, Орлика, Сорохтея та Франка. А на думку опитаних автомобілістів, серед кращих (окрім відремонтованих з 2012 року) можна ще згадати вулиці Матейка, Вороного, Панаса Мирного, Максимовича, частково Бандери, Шухевичів, Тарнавського, Пстрака, Миру. Варто зазначити, що всі з названих вулиць свого часу ремонтували місцеві ШРБУ-1, «Автошлях» та ДРЕУ. Так що говорити, що в Івано-Франківську не вміли ремонтувати дороги, не можна.


ТОП-5
1. вул. Тролейбусна (рем. 2012-13 рр. «Івано-Франківськавтодор»).
2. вул. Короля Данила (рем. 2006-07 рр. ДРЕУ).
3. вул. Орлика (рем. 2005-06 рр. ШРБУ-1).
4. вул. Сорохтея (рем. 2008-09 рр. ПП з Городенки).
5. вул. Франка (рем. 2001 р; 2013 р. ШРБУ-31 Облавтодору; «Івано-Франківськавтодор»). 


28.07.2014 546 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1097
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2463
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2081
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2126
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6435 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2412 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

287

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1112

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1137

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1352
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

233
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

557
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2021
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26464
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

519
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10423 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7962
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

503
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

365
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

516
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

590
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1536