Як відбувається загальна мобілізація. Кого покличуть до військоматів?

 

Як відбувається загальна мобілізація. Кого покличуть до військоматів?
 
 
Звуть служити Батьківщині зазвичай поштою, однак надворі ХХI століття, а закон був написаний в 1993 році. З тих пір світ дуже змінився, з’явилися нові засоби зв’язку.

Зараз будуть продзвонювати за телефонами, але багато приходять до військкомату самі, без всяких повісток і дзвінків.

У військкоматах кажуть, що дзвонять в основному офіцерам запасу і тим, хто буде забезпечувати збір — складати списки, шукати контакти призовників і т.д.

В іншому все як зазвичай під час призову: повістка (дзвінок) — явка — інструктаж — розподіл в частину.

У період, який в законі України «про мобілізацію» називається «особливим» або «військовим», всі державні підприємства повинні працювати на потреби оборони країни, мобілізація торкнеться не лише громадян, а й заводи, фабрики, органи влади. Всі вони будуть переведені на обслуговування армії. Приміром, фабрики з пошиття одягу почнуть шити форму, автозаводи будуть перепрофільовані для випуску військової техніки.

Можуть залучити для виконання військових замовлень і приватні підприємства. Тоді держава даватиме військові замовлення, при цьому оплачуючи їх. До слова, перед Першою світовою війною саме на цьому грунтувалося небувале економічне зростання, тоді всі підприємства постійно мали замовлення і отримували за це гроші, а робочі постійно мали роботу.

До речі, на сигаретних фабриках в разі війни (потрібно лише незначне переобладнання) можна випускати патрони. Діаметр стандартної сигарети і патрона для автомата один — 7,62 мм.

З оголошенням мобілізації можуть забрати авто чи будинок

Згідно законам, громадяни зобов’язані надавати свої автомобілі та іншій транспорт в тому випадку, якщо військові вважають, що він допоможе оборонятися державі. Крім того, можуть зайняти будинок, якщо він потрібний буде для оборони.

Також громадян можуть залучити до вуличних робіт необхідних у воєнний час, наприклад, якщо треба копати траншеї або зводити оборонні споруди. У Києві це робити вміють, досить подивитися на барикади в центрі.

Кого візьмуть в армію при загальній мобілізації

Останнім часом заявляли, що у разі проведення мобілізації — вона буде вибірковою та добровільною. Та й браку у добровольцях зараз немає, військкомати навіть скаржаться, що людей приходить багато і немає фахівців, щоб усіх записати. Влада заявляла, що брати будуть чоловіків до 27 років, хто старше цього віку, але молодше 45 років — у штаб, хто старше 45, але молодше 60 — призначать на роботу з документами і паперами.

Кого не беруть до армії при оголошенні загальної мобілізації

Підприємства можуть «забронювати» особливо важливих співробітників призовного віку, щоб вони працювали в тилу на потреби оборони, якщо в цьому є необхідність. Не підуть також і ті, хто працюють в органах влади. Можуть звільнити від служби батька, у якого п’ятеро неповнолітніх дітей. Також звільняють і за станом здоров’я, Це встановлюється на комісії.

Правда, навіть отримавши відмітку «не придатний» потрібно кожні півроку приходити заново на огляд. Наприклад, якщо потенційний солдат без ноги, то йому кожні півроку потрібно буде приходити до військкомату і доводити, що нога не відросла.

Жіноче питання при мобілізації

Жінок набирати на передову не будуть. Але ті представниці прекрасної статі, які мають близькі до військових спеціалізації (телефоністки, оператори ПК), теж можуть потрапити на службу в армії, на роботу при штабі. Також можуть взяти жінку, яка прийде проситися добровільно, тут потрібно тільки пройти комісію, багатьох беруть в медсестри.

До речі, є деталь: скрізь в українському законодавстві мобілізація згадується тільки як необхідність для захисту країни. Ніде не сказано, що можуть екстрено набирати людей в армію для відправки в інші країни на війну.

Коли в бій

У воєнний час відразу в бій щойно мобілізованих ніхто не пошле, це і зрозуміло, толку від «салаги», який тримає перший раз автомат в руках не багато. Для цього мобілізація передбачає підготовку, наскільки довгу — це залежить від обставин і чітких визначень немає.


22.07.2014 1149 2
Коментарі (2)

Дмитрий Сало 2014.07.22, 10:20
Это сколько необходимо иметь мозгов, чтобы сказать, что сигаретная фабрика может перейти на выпуск патронов? Автор явно страдает умственной отсталостью. Редакция, вы хоть читайте что пишут на ваших страницах.
Дмитрий Сало 2014.07.22, 10:29
Это сколько необходимо иметь мозгов, чтобы сказать, что сигаретная фабрика может перейти на выпуск патронов? Автор явно страдает умственной отсталостью. Редакция, вы хоть читайте что пишут на ваших страницах.
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

787
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2334
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2038
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2056
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6238 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2346 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

219

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1040

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1023

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1292
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

139
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

510
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1971
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26396
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

458
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10376 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7914
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

464
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

314
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

465
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

541
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1479