Росію чекає доля КНДР, - Навальний

 

 

США объявили о введении очередных санкций против России. Как обычно, эту тему много комментируют в СМИ и, как обычно, нормальному человеку мало что понятно в этих комментариях.

Я снова попросил Никиту Кулаченкова из отдела расследований ФБК написать коротко о санкциях в виде ликбеза для тех, кто хочет разобраться.

С первой частью его ликбеза можно ознакомиться здесь.
 
Одним из самых жестоких видов санкций стал запрет Игорю Сечину на посещение парикмахерской.
Итак, что изменилось в области санкций с 17 июля 2014 года:
 
В новых санкциях США три с половиной раздела.
 
1. Добавление новых физических лиц в “Список граждан особых категорий и лиц подлежащих блокировке” (SDN). Там теперь присутствуют Бородай, Неверов и некоторые другие люди. Что это для них значит можно увидеть в нашем апрельском постеТёща Неверова под санкции не попала.
 
2. Добавление новых юридических лиц и “образований” в список “Список граждан особых категорий и лиц подлежащих блокировке” (SDN). Там присутствуют ДНР, ЛНР и компании в области оборонки, включая Концерн “Калашников”. Любые операции с этими юрлицами запрещены, а их активы подлежат блокировке, как и рассказывается в нашем апрельскомпосте. Увы, но американский фермер уже не купит себе новую модель АК (произведенную в России). Впрочем, продать автомат, купленный ранее, он сможет.
 
3. Введение нового вида санкций - “секторальных”. Другими словами, запрета отдельных видов операций с определенными юридическими лицами. Здесь есть два подраздела:
 
Запрет на будущие операции с долгосрочными займами (90 и более дней) и операции с размещением новых акций. Фактически это запрет на привлечение какого-либо капитала из США и резкое удорожание заимствований в Европе. В этот список попали ВЭБ и Газпромбанк, и у обоих из них есть облигации, размещенные за рубежом. Вероятнее всего, новых размещений не будет, и заимствования придется делать из бюджета.
 
Запрет на будущие операции с долгосрочными займами (90 и более дней). В этот список попали Новатэк и Роснефть. Получается, что Роснефть не сможет привлечь капитал через займы и облигации, но сможет привлечь через размещение новых акций или фактически через снижение государственного над ней контроля. Здесь есть некоторая ирония.
 
Еще забавные факты.
 
Роснефть брала деньги на покупку TNK-BP у BP, т.е. если все будет плохо, то реструктуризировать долг не выйдет, и станет еще хуже.
 
Не запрещены операции с деривативами от облигаций и акций компаний из списка. Т.е. если кто-то хочет поспекулировать на новых акциях или облигациях, размещенных на площадках вне США, то это делать можно. Это смягчение, которое не сильно поможет Роснефти и другим, но учитывает интересы американских участников фондового рынка.
 
Фактически США постепенно закрывают для РФ выход на международные рынки капитала. Т.е. нам мягко отказывают в возможности пользоваться благами и прелестями цивилизации. КНДР совсем негде взять денег взаймы, мы идем в ту же сторону.
От себя добавлю:
 
а) если раньше, с моей точки зрения, негативно влияли на экономику России не санкции как таковые, а сам факт их введения, то в этот раз именно санкционные меры выглядят достаточно болезненно. Ничего катастрофического, конечно, но это всё обойдётся не меньше 1% ВВП, тут я согласен с оценкой Morgan Stanley, приведённой в конце статьи. 1% ВВП - это очень много.
Тут бытовая логика "если от рубля отнять одну копейку, то всё равно остается рубль" не работает.
 
б) как обычно, при разговоре о санкциях сейчас повылезают разные кремлёвские "аналитики" и сообщат: ну и что, что американчеги рынок капитала закрывают, мы у китайчегов займём. Ничего подобного не получится. На китайчегов где сядешь, там и слезешь. Что-то, конечно, можно будет занять и у них, но там не три, а тридцать три шкуры сдерут. На эту тему рекомендую к прочтению статью Михаила Крутихина "Санкции США толкают Россию в кабалу к китайцам".
 

uainfo.org


17.07.2014 663 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1945
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1851
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1846
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5456 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2144 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1501

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

732

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

788

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

987

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

996
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1760
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3669
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10246
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26132
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10172 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7702
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

884
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

180
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

245
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

372
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1267
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

872