Коломойський дихає у спину Порошенкові: як конкуренція публічної олігархії дасть українському суспільству шанс

 

Игорь Коломойский

 

На сьогодні на українській політичній шахівниці вимальовується два суб’єкта олігархічного характеру, які відкрито почали боротьбу за владу. Це Порошенко та Коломойський. Інші будуть з ними взаємодіяти стараючись не висовуватися публічно. Порошенко на даний момент ходить першим, адже вже став всеукраїнською легітимною державною особою. Другий ж дихає йому у спину, добре розраховуючи свої кроки.

 

У цій статті я менше буду концентруватися на розкладання яєць олігархами, а більше говорити про фактор суб’єктизації українського пасіонарного громадянства. Україна швидко змінюється і простого «договорняка» між олігархами вже мало. Навіть більше, при вдалій грі та ставки на суспільство, один з олігархів може власноруч отримати владу. І більш на таку цікаво гру підходить Коломойський, адже новий президент, як бачимо, вже увійшов в договір з групою РУЕ та Ренатом Ахмєтовим. Хоча прихід до влади та її отримання змінює багато чого.

 

Петро Порошенко став президентом України отримавши рекордну підтримку українців. Не маючи системної політичної платформи, але якісно граючи на ситуаціях в українському політикумі, йому вдалось отримати потужний рейтинг. Для сильного державного діяча такий збіг обставин є трампліном. Суть в тому, що при раціональній політиці, бульбашковий високий рейтинг можна перетворити у досить сталий та системний. Чи вдасться це у Порошенку? Якщо ні, то досить ймовірно, що його відсотки перекочують до іншої особи, яка вдало приміряє шапку Мономаха – Ігоря Коломойського. До речі Володимира Мономаха не просто так згадано. Адже цей шанований руський князь отримав авторитет у Киян саме ефективним управлінням і вдалою боротьбою з половецькою навалою на Південному-Сході держави. Нічого не нагадує? Історія завжди любить ходити по колу, отримуючи нову якість.

 

Серйозним кроком для втримання високого рейтингу для Петра Порошенко, може стати часткове оновлення українського політикуму. Для цього він має включити соціальні ліфти для українського громадянства. Причиною такої нагальності стали події української революції 2013-14 рр. Не можна говорити, що Майдан змінив всі правила. Але безумовно, він дав поштовх до очищення. Тобто Майдан то не вихід, але прохід у довгий коридор кардинальних змін. Хто усвідомить це, той виграє майже все.

 

Зробити такі зміни новий президент, можливо, зможе через списки своєї партії «Солідарність». І для нього це стане значним викликом. Як ми знаємо, ця людина в політичному житті зробила масу помилок. Щодо цього питання, то як зазначали американські дипломати у розкритих документах WikiLeaks , то саме Порошенко став на заваді молодим та перспективним політикам у партії «Наша Україна», наситивши її дискредитованим елементом, що і стало однієї з основних причин політичної смерті партії.

 

Хочу також констатувати, що розбавити партію громадським пасіонарним сектором — це раціональність, а не ідеалістичний крок. Це нова кров, котра не дає політикуму серйозно забруднитися, а також серйозний сигнал суспільству. Коли активна та патріотична людина може дійти високо по східцям, то такий стан значно мотивує людей і підвищує довіру до політичної еліти.

 

Але знов таки, чи зможе новий президент усвідомити важливість відкриття соціальних ліфтів? Дивлячись на вибори до Київради і на штаби Порошенка, то великого оптимізму не з’являється. Хоча як вже сказав, шалях до влади і при владі – різні по своїй суті речі. Адже позиції в такому випадку серйозно змінюються і політичний гравець отримує більші можливості для власних дій.

 

Якщо ж Порошенко залишиться президентом «договорняка», то на наше щастя йому у спину дихає Коломойський. Ця конкуренція є нашим громадянським шансом. Адже Дніпропетровський олігарх дуже прагматичний. Його кроки з призупинення виплат по кредитах військовим, вивчення української мови, створення патріотичних батальйонів не є ідеалістичні, а прагматичні. Вивірені сьогоднішньою революційною ситуацією. Тому, з великою ймовірністю можна сказати, що для отримання повноти влади, Ігор Коломойський може піти на договір з суспільством та самотужки включити соціальні ліфти.

 

Отже, хто перший не тільки усвідомить, але і втілить нагальність ставки на українське громадянське суспільство, отримає потужний і сталий рейтинг, який легко переконвертується у стійку владу. Хто ж зможе пожертвувати малим щоб отримати все? Ми це побачимо дуже скоро.

 

Валентин Краснопьоров, для "Хвилі"


29.05.2014 953 2
Коментарі (2)

vasya 2014.05.30, 12:03
Головна провина Ющенка як президента - вбита надія народу, який піднявся за кращу долю, привів до влади президента, а той знищів віру і сподівання, займаючись власним збагаченням. Тому швидко втратив довіру, голоси, і змушений був домовлятися з Януковичем за свою недоторканість - напевно, було за що "доторкати". Ця стаття по-хитрому вкладає в голови людей тезу, що долю цілого народу, який щойно зумів вигнати тирана і тепер відвойовує свою державність, залежить від домовленості двох олігархів, а не від волі і бажання мільйонів - навіть за недовгу свою історію це вже пройдено
vasya 2014.05.30, 12:04
...якісь дуже короткі спіральні цикли в української історії
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2559
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19943
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1769
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1251 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2282
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3907

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

354

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2032

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

713

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1327
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

398
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

924
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24421
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

659
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

622
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

766
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1654
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8082
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

528
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

792
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2082 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

751