Коломойський дихає у спину Порошенкові: як конкуренція публічної олігархії дасть українському суспільству шанс

 

Игорь Коломойский

 

На сьогодні на українській політичній шахівниці вимальовується два суб’єкта олігархічного характеру, які відкрито почали боротьбу за владу. Це Порошенко та Коломойський. Інші будуть з ними взаємодіяти стараючись не висовуватися публічно. Порошенко на даний момент ходить першим, адже вже став всеукраїнською легітимною державною особою. Другий ж дихає йому у спину, добре розраховуючи свої кроки.

 

У цій статті я менше буду концентруватися на розкладання яєць олігархами, а більше говорити про фактор суб’єктизації українського пасіонарного громадянства. Україна швидко змінюється і простого «договорняка» між олігархами вже мало. Навіть більше, при вдалій грі та ставки на суспільство, один з олігархів може власноруч отримати владу. І більш на таку цікаво гру підходить Коломойський, адже новий президент, як бачимо, вже увійшов в договір з групою РУЕ та Ренатом Ахмєтовим. Хоча прихід до влади та її отримання змінює багато чого.

 

Петро Порошенко став президентом України отримавши рекордну підтримку українців. Не маючи системної політичної платформи, але якісно граючи на ситуаціях в українському політикумі, йому вдалось отримати потужний рейтинг. Для сильного державного діяча такий збіг обставин є трампліном. Суть в тому, що при раціональній політиці, бульбашковий високий рейтинг можна перетворити у досить сталий та системний. Чи вдасться це у Порошенку? Якщо ні, то досить ймовірно, що його відсотки перекочують до іншої особи, яка вдало приміряє шапку Мономаха – Ігоря Коломойського. До речі Володимира Мономаха не просто так згадано. Адже цей шанований руський князь отримав авторитет у Киян саме ефективним управлінням і вдалою боротьбою з половецькою навалою на Південному-Сході держави. Нічого не нагадує? Історія завжди любить ходити по колу, отримуючи нову якість.

 

Серйозним кроком для втримання високого рейтингу для Петра Порошенко, може стати часткове оновлення українського політикуму. Для цього він має включити соціальні ліфти для українського громадянства. Причиною такої нагальності стали події української революції 2013-14 рр. Не можна говорити, що Майдан змінив всі правила. Але безумовно, він дав поштовх до очищення. Тобто Майдан то не вихід, але прохід у довгий коридор кардинальних змін. Хто усвідомить це, той виграє майже все.

 

Зробити такі зміни новий президент, можливо, зможе через списки своєї партії «Солідарність». І для нього це стане значним викликом. Як ми знаємо, ця людина в політичному житті зробила масу помилок. Щодо цього питання, то як зазначали американські дипломати у розкритих документах WikiLeaks , то саме Порошенко став на заваді молодим та перспективним політикам у партії «Наша Україна», наситивши її дискредитованим елементом, що і стало однієї з основних причин політичної смерті партії.

 

Хочу також констатувати, що розбавити партію громадським пасіонарним сектором — це раціональність, а не ідеалістичний крок. Це нова кров, котра не дає політикуму серйозно забруднитися, а також серйозний сигнал суспільству. Коли активна та патріотична людина може дійти високо по східцям, то такий стан значно мотивує людей і підвищує довіру до політичної еліти.

 

Але знов таки, чи зможе новий президент усвідомити важливість відкриття соціальних ліфтів? Дивлячись на вибори до Київради і на штаби Порошенка, то великого оптимізму не з’являється. Хоча як вже сказав, шалях до влади і при владі – різні по своїй суті речі. Адже позиції в такому випадку серйозно змінюються і політичний гравець отримує більші можливості для власних дій.

 

Якщо ж Порошенко залишиться президентом «договорняка», то на наше щастя йому у спину дихає Коломойський. Ця конкуренція є нашим громадянським шансом. Адже Дніпропетровський олігарх дуже прагматичний. Його кроки з призупинення виплат по кредитах військовим, вивчення української мови, створення патріотичних батальйонів не є ідеалістичні, а прагматичні. Вивірені сьогоднішньою революційною ситуацією. Тому, з великою ймовірністю можна сказати, що для отримання повноти влади, Ігор Коломойський може піти на договір з суспільством та самотужки включити соціальні ліфти.

 

Отже, хто перший не тільки усвідомить, але і втілить нагальність ставки на українське громадянське суспільство, отримає потужний і сталий рейтинг, який легко переконвертується у стійку владу. Хто ж зможе пожертвувати малим щоб отримати все? Ми це побачимо дуже скоро.

 

Валентин Краснопьоров, для "Хвилі"


29.05.2014 932 2
Коментарі (2)

vasya 2014.05.30, 12:03
Головна провина Ющенка як президента - вбита надія народу, який піднявся за кращу долю, привів до влади президента, а той знищів віру і сподівання, займаючись власним збагаченням. Тому швидко втратив довіру, голоси, і змушений був домовлятися з Януковичем за свою недоторканість - напевно, було за що "доторкати". Ця стаття по-хитрому вкладає в голови людей тезу, що долю цілого народу, який щойно зумів вигнати тирана і тепер відвойовує свою державність, залежить від домовленості двох олігархів, а не від волі і бажання мільйонів - навіть за недовгу свою історію це вже пройдено
vasya 2014.05.30, 12:04
...якісь дуже короткі спіральні цикли в української історії
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1423 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1720 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2525
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2331 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7572
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15288 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

350

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1063

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1133

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1923
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

305
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

686
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

925
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3138
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

950
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1976
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1030
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35178 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

296
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

510
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

653
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

969