У Японії створили штучну сперму

Японські вчені з біологічного центру Нагасакі навчилися вирощувати сперматозоїди в штучних умовах.

Як повідомляє MIGnews, вченим вдалося подолати стадію мейозу - момент, коли зі звичайної клітини з подвійним набором хромосом виходить сперматозоїд з одинарним набором. У попередніх експериментах, що тривали не один десяток років, клітинні культури гинули саме на цій стадії.

Нинішній цикл складався з наступних етапів: клітини незрілої тканини яєчок лабораторних мишей були поміщені у спеціальні. По закінченню кількох тижнів вони розмножилися. Половина з них перетворилася на повноцінні сперматозоїди зі здатністю до запліднення.

Наступним етапом експерименту стало отримання потомства за допомогою вирощених в пробірці сперматозоїдів. Їх з'єднали з яйцеклітинами, а потім імплантували їх сурогатним матерям. У результаті на світ з'явилися здорові мишенята.

За словами фахівців, їм вдалося домогтися успіху завдяки створенню в пробірці оптимальних умов для дозрівання сперматозоїдів. Метод, випробуваний вченими, може зробити прорив у технології репродукції, вважають його автори.

Нагадаємо, в минулому році американські вчені з Браунівського університету в Род-Айленді розробили функціонуючий штучний яєчник, який, за їхніми даними, став першою створеною тривимірною тканинною структурою з трьома клітинними лініями різних типів.


Кількість переглядів - 3476
11.04.2011 11:31
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло
Полезное и интересное для женщин http://clubkrasotki.ru