Віктор Вінтоняк презентував в Івано-Франківську резонансні історичні видання з серії "Невідома Україна мілітарна" (фото)

 

 

Сьогодні в Івано-Франківську відбулася презентація резонансних видання на історичну тему національно-визвольного руху ОУН-УПА.

 

«Генерал Павло Шандрук і антигітлерівська військова опозиція 1944-1945 рр.» Ярослава Середницького та  «Українська дивізія «Галичина» Вольфа-Дітріха Гайке вийшли у видавництв і "Мандрівець" і входять у серію "Невідома Україна мілітарна".

 

Третє видання - "Бойове мистецтво гуцулів". Його автором є наш земляк історик Євген Луців.

 

Видавництво книг відбулося за сприяння відомого українського фінансиста, мецената і кандидата у нардепи від Івано-Франківська Віктора Вінтоняка.

 

Книга «Генерал Павло Шандрук і антигітлерівська військова опозиція 1944-1945 рр.» Ярослава Середницького, як розповідає директор видавництва Богдан Фенюк, це спроба подивитися на історію України україноцентрично, з точки зору українця, а не ворога.

 

"Тематика серії на часі, як ніколи. Завжди нашу історію розглядали з точки зору ворога. Зараз же настав час це переосмислити. Головна ідея цих видань - ми маємо розглядати історію україноцентрично", - наголосив Фенюк і додав, що прочитанян цих книг дасть багато відповідей на питання, які були до цього часу не відомими широкому загалу.

 

Цікавою є книга Українська дивізія «Галичина» Вольфа-Дітріха Гайке, у якій автор - німець за походженням, описує українців з точки зору їхнього військового мистецтва. Як розповідає бренд-менеджер видавництва "Мандрівець" Ігор Аркуша, це твір-спогад про українських вояків, їхнє місце і роль у Другій світовій війні.

 

"Автор описує українців як військовиків, передає їхню етнічну складову, як військових. Примітно, що дуже не багато таких видань є", - наголосив Аркуша.

 

Щодо книги "Бойове мистецтво гуцулів", то її автор на підставі вивчених численних історичних джерел, аналізу народної творчості етнічної групи намагається передати незвичні вміння гуцулів, які свого часу стали творцями опришківського руху. Також він простежує історію участі гуцулів у різних військових формуваннях від княжих часів до Першої і Другої світових воєн.

 

"Гуцули - найбільш загадкова, войовнича і волелюбна етнічна група українців, яка завжди залишалася вірною Україні - стверджує Євген Луців. Їхнє бойове мистецтво лягло в основу опришківського руху, а згодом і УПА. Їхнє життя і побут мало досліджені".

 

У свою чергу меценат Віктор Вінтоняк стверджує, що не випадково звернув увагу саме на ці видання. Їхня головна мета, за його словами, -  популяризувати і привчити молодь до вивчення історії України.

 

"Об'єктивно, ми не розуміємо і не знаємо нашої історії, особливо це стосується часів боротьби за незалежність, бо вся наша історія в архівах СБУ і КГБ. Останнім часом, завдяки тиску громадськості, вони стають доступнішими. У нас би напевно не було таких ситуацій, які маємо зараз на Сході, якщо б загальний кульутрний рівень керівників був вищим. Незнання історії, ті інформаційні війни Росії - це все наслідок інформаційного вакууму, який маємо нині. Ці книжки дозволять знайти багато цікавих документів, знайти відповіді на багато питань", - наголосив Вінтоняк.

 

За його словами, ці видання будуть розповсюджені по бібліотеках і школах Прикарпаття, щоб якомога більша кількість людей змогла долучитися до їхнього прочитання.

 

 Директор видання "Мандрівець" Богдан Фенюк: Відрадно, що є такі люди як Віктор Вінтоняк, які хочуть долучитися до того, щоб інформаційний простір України був заповнений українським продуктом

 

Віктор Вінтоняк: Ідея перевидання цієї книги виникла у мене, коли я побачив її німецькомовний варіант

 

 

 

Євген Луців: гуцули завжди були вірними Україні

 

 

Автор працював над цією книгою 6 років. Каже, що попереду написання історії про козаків-характерників

 

 

 

А в Ярослава Середницького на часі робота над книгою про сина відомого українсього фізика Івана Пулюя, який також був військовим та служив в військовому спецпідрозділі "Пума"...

 

Читайте також:

На ковальський фестиваль до Івано-Франківська приїхали росіяни, «щоб підтримати друзів- українців»

В Івано-Франківську стартував XII Міжнародний ковальський фестиваль «Свято ковалів 2014» (фоторепортаж)

Віктор Вінтоняк: Не бачу конкурентів

Місто, в якому ми живемо, - теж наш дім

"Цинамоновий Хрущ" подарував Леонідові Кравчуку унікальний "Атляс України й сумежних країв" та запросив першого президента на Прикарпаття (фото)

Івано-Франківськ та Арлінгтон (США) стали побратимами (фото)

Національна Бібліотека Білорусі отримала в дарунок книгу від Прикарпаття

Конфлікт. Дрібні "жуліки" і негідники у владі vs юні спортсмени здатні на Вчинок (відео, документи)

Веслувальники везуть на Прикарпаття дві "бронзи" з Канади

Тринадцять нагород завоювали прикарпатські веслувальники на чемпіонаті України


13.05.2014 1013 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1329
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1674 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2474
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2306 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7549
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15270 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

326

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1046

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1113

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1903
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

288
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

664
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

904
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3131
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

925
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1957
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1011
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35161 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

275
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

488
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

635
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

952