На Прикарпатті створять комісію з інвентаризації житлового фонду краю для родин переселенців

 

/data/blog/51658/0ec4520dd2197f1086546e69f66b87ce.jpg

 

Нині на Прикарпатті перебуває 237 осіб із АР Крим та південно-східних областей, лише в Івано-Франківську проживає 43 родини.

 

Більшість сімей мігрантів вирішили залишитися жити в нашому краю. В зв’язку з загостренням ситуації в східних областях України, збільшилася кількість дзвінків у логістично-інформаційний центр з Луганщини та Донеччини, люди запитують, на яких умовах можна приїхати на Івано-Франківщину. Тож незабаром кількість внутрішніх мігрантів в нашому краї може збільшитися.

 

Із 237 переселенців, котрі знайшли тимчасовий прихисток на Івано-Франківщині, 101 особа — це діти. Як зазначив директор департаменту освіти, науки, молоді і спорту Сергій Дерев’янко, всіх дітей забезпечують освітніми послугами згідно з їхніми потребами. 55 дошкільнятам управління освіти надало можливість влаштуватися в дитсадки, проте лише двоє з них зголосилися відвідувати ДНЗ. Із 36 дітей шкільного віку 22 ходять до школи, 14 оформляють відповідні документи. Троє випускників офіційно зареєструвалися для складання зовнішнього незалежного оцінювання. 11 одинадцятикласників, які перебувають в області, не зареєструвалися для надання освітніх послуг. Також у трьох національних ВНЗ івано-Франківська — ПНУ ім. В. Стефаника, університеті нафти й газу, медичному університеті навчається дев’ятеро студентів. 11 дорослих працевлаштовано, 16 осіб літнього віку отримують пенсії.

 

Заступник голови ОДА Сергій Адамович зазначив, що передбачено різні джерела фінансування і підтримки внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, з обласного бюджету буде виділено разову матеріальну допомогу в сумі 500 гривень на особу.

 

«Просимо у Міністерства фінансів 9,5 мільйона гривень на утримання протягом року цих людей у закладах санаторного типу. Ми передбачаємо ймовірність того, що частина людей не зможе у себе в приватних садибах чи помешканнях далі утримувати гостей і ми тоді їх переводитимемо в ці заклади, отримуючи фінансування від держави, як відшкодування за фактом витрат санаторіїв. На сьогодні в області визначено кілька таких об’єктів. Зокрема, це медичний реабілітаційний центр «Кремінці» МВС України, оздоровчий комплекс «Лімниця», дитячий санаторій «Ясень», санаторій «Перлина Карпат», — зазначив посадовець.

 

Також на часі — вирішення питання постійного проживання в області мігрантів з Криму та південно-східних областей. Для цього створено спеціальну комісію, котра має провести інвентаризацію всього житлового фонду краю, домогосподарств, які пустують. Саме ці будинки могли б стати тривалим прихистком для переселенців з неволі.

 

Співголова Івано-Франківської обласної координаційної ради з питань надання допомоги людям у період надзвичайних ситуацій Леся Аронець зазначила, що наразі визначено два райони — Снятинський та Тлумацький, в селах яких є чимало хат, де вже ніхто не живе. На перспективу планують задіяти для цього і Городенківщину.

 

...Суфіям уже два тижні зі своєю великою родиною, — дружиною та п’ятьма дітьми, — живе в Івано-Франківську в готелі. Чоловік наголошує, що наразі найболючішими питаннями для його та інших сімей переселенців є поселення на тривалий термін та працевлаштування. ідеальним варіантом для них був би будинок в Івано-Франківську чи в його околицях, адже вони сповідують іслам, а в обласному центрі на вулиці Чорновола є мечеть, де можна без проблем щоп’ятниці виконувати свої релігійні обряди.

 

— Ми хочемо на постійно тут залишитися, тому що я кримський татарин і для мене таке поняття, як Росія, неприйнятне, — наголошує Суфіям. — Починаючи з 1783 року йшов геноцид кримських татар і одна з передостанніх депортацій 1944 року. Мій батько пройшов це. Я не уявляю собі життя на території Росії. Я громадянин України і тому продовжую жити на території України.

 

Галичина


03.05.2014 529 1
Коментарі (1)

гість 2014.05.03, 18:34
ідеальним варіантом для них був би будинок в Івано-Франківську чи в його околицях, адже вони сповідують іслам, а в обласному центрі на вулиці Чорновола є мечеть, де можна без проблем щоп’ятниці виконувати свої релігійні обряди. Ого, які апетити!! може, хтось запропонує їм власну домівку, а сам поселиться під парканом?? ви в курсі, СКІЛЬКИ коштує такий будинок?? хай їм свою хатинку, хоча б одну з них, віддадуть можновладці - Сич, Соловей, Анушкевичус,Скрипничук чи інші патріоти!!СЛАБО??
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

629
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1472 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2209
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2124 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7476
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15200 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

245

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

978

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1053

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1836
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

235
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

611
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

857
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3091
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

867
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1910
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

952
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35097 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

183
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

439
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

581
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

909