Директор нацпарку «Гуцульщина» та його родина володіють чималими маєтками (відео)

 

/data/blog/51234/13e5f3548b3cc7021da1e170e6d5b4ee.jpg

 

56-літній Василь Васильович Пророчук ще з 2002 року займає посаду директора національного природного парку «Гуцульщина» на Прикарпатті – від першого дня його створення. Загалом чоловік пропрацював понад 40 років на державній роботі.

 

І вочевидь, працював добре, адже зараз його родина має чималі статки – хорошу нерухомість та дорогі іномарки.

 

Як вдалося Василю Пророчуку, працюючи на державній службі, нажити чималу кількість добра, – з’ясовували у своєму розслідуванні журналісти підпроекту «Народний контроль. Спецвідрядження» на телеканалі ZIK.

 

Нагадаємо, національний природний парк «Гуцульщина» на Косівщині Івано-Франківської області було створено у 2002 році. І, практично, від початку існування «Гуцульщину» переслідують скандали. Так, указом Президента під парк доручили вилучити понад 7 600 гектарів земель. Проти цього повстали мешканці сіл Старі Кути, Город, Пістинь, Бабин, Черганівка, які мають державні акти на землю. Та ще більше людей обурило, що у новоствореному парку регулярно ведеться вирубка дерев.

 

Лише у 2011 році на території Національного парку «Гуцульщина» екологічна інспекція та УБОЗ виявили 92 незаконно зрубані дерева на суму майже 120 тисяч гривень.

 

Директор «Гуцульщини» Василь Пророчук і не заперечує цього: справді, у нацпарку бувають самовільні вирубки. «Ви знаєте, людей вбивають, магазини грабують. Однозначно, є й рубки», – аргументував він.

 

Та, як виявилося, попри те, що у нацпарку не встигають відстежувати за незаконними вирубками, все ж, зважаючи на вигляд адміністративної частини «Гуцульщини», господарювати тут вміють. До прикладу, офіс чималий та доглянутий.

 

Родина ж директора має у селі Соколівка чимало нерухомості. Так, біля гір і річки стоять два будинки. Василь Пророчук не приховує, що садиби належать його родині. Зокрема, одна із них належить його синові – Миколі. Інший будинок, дерев’яний, – дружині директора, Катерині, яка, до речі, є бухгалтером «Гуцульщини». Її ж родич, Юрій Стефурак, заступник директора нацпарку.

 

Неподалік зводить хороми другий син Василя Пророчука – Василь. Через дорогу мешкає і сам директор нацпарку. На його подвір’ї – недешева іномарка. За словами пана Пророчука, авто належить жінці.

 

«Ми, всі родичі, «скинулися» й купили їй цю машину. Моя дружина заслуговує набагато більше, ніж «Тойота», – каже Василь Пророрчук, який донедавна їздив «Тойотою Ландкрузер».

 

Звідки взяв кошти, пояснює лаконічно – заробив! «У мене сорок років стажу. Раніше, ще за Союзу, я по п’ять разів їздив в Росію з яблуками», – стверджує Василь Пророрчук.

 

Ціковою є діяльність тещі Василя Пророчука, Катерини Стефурак, яка є засновником фірми «ПМК – 77». Саме ця компанія неодноразово вигравала чималі тендери в регіоні. До прикладу, у жовтні 2013-го – на відновлення водозахисної дамби на річці Рибниця. За це із держбюджету фірма має отримати понад 2 млн. гривень. Також ця ж фірма здобула перемогу у тендері на майже 1 млн. грн. на проведення берегоукріплення річки Східничанка, та понад 4,5 млн. грн. – на відновлення дамби на річці Прут.

 

Сам директор «Гуцульщини», за його ж словами, бізнесом ніколи не займався. Це правда: особисто на Василя Пророчука не зареєстровано жодної фірми. А от на його синів – чимало. «Народний контроль. Спецвідрядження» знайшов інформацію, що син директора Василь зареєстрований підприємцем. Серед видів діяльності вказана й оптова торгівля деревиною.

 

Також Василь Пророчук-молодший заснував будівельну компанію «Лісоруб» і фірму «Гідроенергобуд». Його внесок у статутний фонд останньої – 4 млн. гривень. Ці фірми займаються зведенням житлових і нежитлових будівель. До речі, восени 2013-го «Гідроенергобуд» в Івано-Франківську опинилася у центрі скандалу. Під час спроби звести будинок на території скверу у мікрорайоні Пасічна, проти будівельників повстали місцеві мешканці.

 

« Коли ми зробили всю документацію, отримали дозволи на будівництво, проекти, то розпочали огороджувати парканом ділянку під будівельний майданчик. Але вийшли люди, почали все валити», – розповів у телефонній розмові Василь Пророрчук-молодший.

 

Микола Пророчук – також бізнесмен, засновник інвестиційно-будівельної фірми «НІКА». Фірма добра відома в Івано-Франківську. Саме вона у 2012 році виграла тендер на суму близько 13 млн. грн. для проведення капітального ремонту місцевої вул. Т. Шевченка. А торік «НІЦІ» дісталася і перемога у тендері на майже 6 млн. грн. – на додаткові роботи на цій же вулиці. Вибухнув скандал, адже й понині вул. Шевченка до пуття так і не довели.

 

Микола Пророчук стверджує, що затримка із завершення ремонту виникла через те, що фірма й досі не отримала від міськвиконкому всіх коштів, а ще – через невідповідності в проектній документації.

 


23.04.2014 898 15
Коментарі (15)

Гість. 2014.04.23, 16:19
Старі гуцули кажуть, якщо лісником попрацював у Карпатах більше одного року, то на цього лісника можна без сумніву порушувати карну справу, але це ніхто не робить, всім треба лісу. І вони закривають очі. Курупція в Косові процвітає. Косівський район найкурумпованіший в Україні. Це відомо всім. Гроші виділені на ліквідацію повені 2008 року забрали, а об"єкти не добудовані. Контролюючі органи провіряють, виявляють порушення, але кому вони можуть це довести. Якщо вони хочуть працювати, команда від іх кирівників проста. Треба, це закрити, порушень не має! Все добре! Тут все купується, і все продається! Нам здається і цю справу до кінця не доведуть, її закриють. Це ліс, тут крутяться великі гроші! А все повирубували. Подивіться, як живе природоохорона! Такі будинкі на скромну зарплату не побудуєш і за 100 років! ХТО ЗА ЦИМ СТОЇТЬ В КОСОВІ??? ЗА ЦИМ СТОЯТЬ В ІВАНО ФРАНКІВСЬКУ І В КИЇВІ!
Другий гість 2014.04.23, 17:11
Всїх їх в КИТАЙ!!! Китайці розберуться!!! Китайці таких сотнями розтрілюють після суду!!!!!!
гість 2014.04.23, 17:34
ще треба було показати його два елітні котеджі в с.Микуличин уч.Ділок
дід Ананас 2014.04.23, 18:37
Да..! Тільки повернення в кримінальний кодекс такої статті як розстріл зможе врятувати цю країну від хабарників і крадіїв !
Костя 2014.04.23, 19:59
Перевірте кому належить фірма Ніка, яка робить роботи по вулиці Шевченка в Івано-Франківську і знову Пророчук.
Міша 2014.04.23, 21:58
В Пророчука яблуневий сад родить п"ять разів на рік, а в інших людей сад родить один раз в два роки. І тут збрехав! Відкрити кримінальне провадження і негайно накласти арешт на все майно. Перевірити всіх працівників, цього "Парку". Держава кошти виділяє, а вони щей ліс "охороняють". Но все законно із "документами". Кирівництво своя рідня. Як збагатилася його родина за короткий термін, всім відомо. А тепер, можна буде хоть, якусь частину розтрат повернути державі. Це буде справедливо!
о 2014.04.24, 00:48
посадити всiх у вязницю а також тих хто прикривае майно забрати
ксеня 2014.04.24, 12:51
А Ніку і ПМК 77 кришує фалдина є такий дядько в області.
гуцул 2014.04.24, 15:56
Такі тримають владу в Косові! Скільки було виявлено порушень, а чомусь ніхто не притягнутий до відповідальності. Тут крутяться мільйони, все схвачено. Косів, це якась друга республіка! Тут українська влада не може навести порядок!
Лікар 2014.04.24, 17:08
А це не двоюрідний брат головного санітара-хабарника області Яворського Михайла?
міша 2014.04.25, 14:32
це всьо лохотрон.
Друзі Парку. 2014.04.25, 15:03
Якби кореспондент чи телеканал справді були громадським контролем то поцікавилися б як господарюють інші лісокористувачі в районі і як виконуються природоохоронне законодавство та укази президента і хто є в районі головним нищителем природи.
Валентин 2014.04.28, 15:26
Це все роблять януковці. Вони ніяк не можуть заспокоїтись шо втратили владу і перед народом обісра… От і шукають як відвезти удар на когось. Брехуни! Наклепники! Негідники! У вас нічого не вийде!
Тамара 2014.04.28, 15:27
Шановні! Давайте не змішувати все в одну купу. Яке відношення має парк до бізнесу синів директора? Ніякого! Не шукайте кішки в темній кімнаті.
Дмитро 2014.04.28, 15:30
Хлопці з ZIKу! Не купуйтесь так дешево, бо ви ще молоді і вам треба думати про майбутнє. Ви б краще запитали у замовників матеріалу як спортивна база в Косові під Сопкою опинилась у приватній власності? Як ресторан «Водограй» прихватизований? Як колгоспна пилорама у Пістині стала Бейсюковою? Як державні стави і окремі державні лісові ділянки стали Бейсюкові і його друзів? Рано чи пізно за все вкрадене у держави і народу треба буде відповідати.
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1874
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1814
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1811
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5338 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2109 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1472

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

676

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

736

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

926

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

962
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1710
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3628
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10207
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26080
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10136 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7671
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

856
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1358
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

342
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1229
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

828
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1035