Смачні рецепти до Великодня: паски, м'яско та ковбаска своїми руками

 

/data/blog/51047/95e72d070c4224a675b7890a4ac0e292.jpg

 

Пропонуємо рецепти до Великоднього столу із колекції Галини Цуканової.

 

"Паска мамина"
На 1 кг борошна вищого ґатунку: 10 жовтків (бажано домашніх яєць), 2 склянки молока, 80 г свіжих дріжджів, 150 г вершкового масла чи вершкового маргарину, 150 г дрібного цукру-піску або цукрової пудри, 100 г родзинок (краще темних) та 100 г кураги, 0,5 чайної ложки солі, цедра 1 лимона, 1 пачка ванільного цукру чи ванілін на кінчику ножа.

Дріжджі розведіть у теплому молоці, додайте чайну ложку цукру, розмішайте, посипте зверху невеликою кількістю борошна і залишіть на деякий час. Розчин повинен підрости принаймні втричі. Просійте борошно. У заглибину влийте розчин, решту молока, розтерті з цукром жовтки, сіль, ванілін, цедру. Місити треба ретельно і не менше півгодини — від цього залежить якість паски. Під кінець додайте розтоплене масло чи маргарин, а також промиті у гарячій воді, підсушені й обсипані борошном родзинки. Після того, як тісто почне відставати від рук і виступатимуть пухирці, посуд з тістом прикрийте рушником і поставте в тепле місце, щоб підросло. Накладайте у змащені жиром невеликі форми на третину висоти, а коли тісто підросте до 3/4 форми, змастіть його жовтком і поставте у нагріту духовку. Випікайте паски при середній температурі не менше 40 хвилин. Ще гарячими посипте цукровою пудрою з ваніліном чи полийте помадкою, приготованою зі 150 г цукрової пудри, 2-3 столових ложок води чи яєчних білків з обов’язковим додаванням кількох крапель лимонного соку. Прикрасьте паски кольоровою посипкою.

"Паска заварна"
На 4 склянки борошна: 1 склянка молока, 50 г свіжих дріжджів, 10 жовтків курячих яєць, 200 г розтопленого маргарину чи вершкового масла, 1 склянка цукру, 1 столова ложка тертого мигдалю або кілька крапель мигдальної есенції (можна замінити 1 пакетиком ванільного цукру).

Чверть борошна заваріть склянкою гарячого молока і розітріть, щоб не було грудочок. Коли маса вистигне, додайте добре розтерті жовтки, розведені у невеликій кількості теплого молока дріжджі й поставте на деякий час у тепле місце. Після того, як опара підніметься, покладіть сіль, додайте решту борошна, добре вимішайте впродовж півгодини, влийте розтоплене масло й знову вимішуйте півгодини. Наприкінці додайте цукор (найкраще — пудру), розтертий мигдаль або есенцію і знову вимішуйте 30 хвилин. Наповніть форми до половини, відкладіть їх у тепле місце і, коли тісто підійде й майже заповнить форми по вінця, поставте в духовку на 1 годину.

"Паска чудова"
На 6 склянок просіяного борошна: 2 склянки молока, 100 г дріжджів, 2 цілих яйця, 10 жовтків, пачка вершкового масла або 200 г маргарину, 2 склянки цукру, ванільний цукор та лимонна цедра за смаком.

Розтерті жовтки змішайте з молоком, додайте борошно, добре збийте, додайте розведені в невеликій кількості теплого молока дріжджі, ще раз збийте, дайте підійти. Після цього додайте ціле яйце, розтоплене масло, цукор, сіль, ванілін, цедру, добре вимішайте і відкладіть, щоб тісто підійшло. Форми наповніть на третину. Коли тісто підніметься, поставте на 45 хвилин у добре нагріту духовку. Випікайте при середній температурі.

Буженина з м’ятою
Візьміть шматок свинини (окіст або шинку), нашпигуйте його цибулею та часником, натріть сіллю та перцем. Покладіть у каструлю, залийте маринадом з невеликою кількістю оцту або розбавленої лимонної кислоти, додавши лавровий лист, при бажанні зерна кмину, 3-5 гілочок сушеної м'яти, острогін чи готові спеції для грилю. Дайте замаринуватись у холодильнику чи в іншому прохолодному місці не менше 12-14 годин. Вийміть, покладіть у добре змащену жиром гусятницю (з лавровим листом) і смажте під кришкою на слабкому вогні. Можна спекти у фользі або у рукаві для запікання.

Домашні ковбаски
750-850 г свинини середньої жирності, 15-20 г солі, 2 г меленого чорного перцю, 1 г меленого червоного перцю (паприки), 50 г подрібненого часнику, 1-2 г товченого кмину, 1 г меленого духмяного перцю чи інших спецій; добре промиті свинячі кишки.

М’ясо промийте, наріжте на невеличкі шматки без жилок, посоліть, покладіть у миску, накрийте кришкою і залишіть у холодному місці на добу. Пропустіть половину м’яса через м’ясорубку, решту (бажано пісні шматочки) наріжте дрібними кубиками. Додайте всі спеції та часник. Старанно перемішайте — чим довше, тим краще. Наповніть масою заздалегідь приготовані добре промиті кишкові оболонки. Залишіть у холодному місці ще на 12 годин. Такі ковбаски можна смажити, варити, пекти у духовці й коптити.

Буженина по-домашньому
Візьміть свинячий окіст або шинку, гострим тонким ножем зробіть надрізи й нашпигуйте цибулею та часником. Натріть сіллю та перцем. Покладіть у каструлю, залийте маринадом з невеликою кількістю оцту (або кислим хлібним квасом "сирівцем", як це робили наші прабабусі), додавши лавровий лист, при бажанні зерна кмину, кілька листочків сушеної м'яти, острогін (естрагон), орегано чи готові спеції для грилю. Дайте замаринуватись у холодильнику чи в іншому прохолодному місці не менше доби. Але якщо немає часу — нічого страшного, просто м’ясо не буде таким рожевим. Вийміть, покладіть у змащену жиром гусятницю (з лавровим листом) і смажте під кришкою на невеликому вогні. Можна спекти у фользі або спеціальному рукаві для запікання. Подавайте буженину холодною з хріном та гірчицею.

Домашня шинка у фользі
1 кг свинини, 6-8 зубчиків часнику, 10 горошин чорного перцю, 5 горошин духмяного перцю, 3 лаврових листки, мелений мускатних горіх на кінчику ножа, сіль за смаком.
М’ясо натріть сіллю, перцем, товченим часником, мускатним горіхом, лавровим листом. Загорніть у фольгу, поклавши під низ лавровий лист та товчений духмяний перець. Дайте постояти у цьому "сухому маринаді" у холодильнику одну-дві доби. Запікайте у духовці не менше години при температурі 200 градусів. Якщо шматок шинки менший, щоб він не підгорів, через півгодини випікання зменшіть температуру до 160 градусів. Розгорніть фольгу, лише коли охолоне. Подавайте як холодну закуску, нарізавши тоненькими скибочками.

 

ogo.ua


19.04.2014 746 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1972
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1870
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1864
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5534 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2159 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1516

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

751

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

804

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1009

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1009
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1777
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3688
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10264
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26155
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10194 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7720
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

908
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

222
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

271
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

391
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1289
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

892