Чим замінити відпочинок в Криму. ТОП-8 напрямків: країни та ціни

 

img

 

Через події в Криму цього року Херсонська та Одеські області переживатимуть туристичний бум.

 

Через події в Криму та стрімке зростання курсу валют українцям доведеться добряче подумати, як провести свій відпочинок. 

 

Аби спростити вибір напрямків, журналісти Еспресо.TV склали інфографіку з мінімальних цінових пропозицій, як в Україні, так і за кордоном.

Крім того, журналісти Еспресо.TV поспілкувалися з фахівцями зі сфери туризму, аби дізнатися яким буде цей туристичний сезон та зрештою скільки грошей доведеться викласти звичайним українцям за  такий довгоочікуваний відпочинок. 

Володимир Царук, керівник Центру туристичної інформації, розповів, де українці за кордоном та на Батьківщині зможуть знайти гарну альтернативу відпочинку в Криму за мінімальні гроші. 

-    Куди поїдуть відпочивати українці, які раніше їздили до Криму?

-    Минулого року в Криму відпочило відпочивало 5 млн. 850 тис туристів. З них 60%-70% було з України. Тобто це приблизно 4 млн людей. Росіяни склали приблизно 25%, а все інше – білоруси, поляки, турки. Частина українців все одно поїде до Криму, але інша обере інші напрямки чи навіть взагалі нікуди не поїдуть, а відпочиватимуть у родичів чи на дачі. Дуже велика кількість українців поїдуть екскурсійними турами Україною. Також частина людей поїде до Болгарії, бо за цінами вона приблизно дорівнює Криму, а рівень сервісу там набагато кращий. Крім того, Болгарія максимально спростила оформлення візи, яка буде видаватися протягом двох днів.

-    А який закордонний напрямок буде найбільш популярним?

-    Туреччина, бо співставлення ціна+якість там найкращі. Нагадаю, що минулого року там відпочило близько 700 тис українців, але цього року буде значно менше. Також буде дуже популярною Грузія. Адже, по-перше, для поїздки в цю країну не потрібні візи, по-друге, вартість проживання в Грузії менше, ніж у Криму. Крім того, туди почали літати лоукости з України.

-    Через обвал гривні та підвищення курсу валюти, турфірми якось намагаються оживити ринок? Вони роблять якісь акції, цікаві пропозиції?

-    Вони пропонують оплатити лише 10% від вартості туру. І якщо ви відмовитися від туру, то втратите лише 10%. Раніше таких варіантів не було і потрібно було повністю оплачувати тур. Крім того, якщо ви хочете потрапити в нормальний готель, а зараз грошей нема, то можна придбати тур в кредит. Скажімо, можна сплатити лише 20% від вартості туру, все інше сплачувати протягом п’яти місяців під кредит 0%. Також активно розповсюджують раннє бронювання. Можна зараз замовити відпочинок за кордоном за мінімальною ціною на літо. 

-    Як туристичний потік з України може скоротитися цього року?

-    На травневі свята він вже скоротився на 50-60%. Загалом минулого року з України виїхало відпочивати за кордон 8 млн людей. Швидше за все, ця тенденція зберігатиметься протягом всього року.

-    Якщо ж говорити про відпочинок біля моря в самій Україні, то які напрямки будуть популярними?

-    Перспективними будуть два регіони. Одеська та Херсонські області, де є два моря. Так там сервіс не найвищому рівні, але тут треба говорити про те, що є гарна альтернатива Криму.  Ті бази відпочинку, які там є, можуть прийняти багато людей, і вони не були завантажені були минулого року. 

-    Чи багато українців поїде до Західної України?

-    Через події в Криму кількість українців, які поїдуть на Захід країни збільшиться. Також туди традиційно приїде велика кількість поляків, угорців. Хоча цього року їх буде трохи менше, бо в країни негативний імідж у світі через останні події, тому в’їздний туризм переживає не найкращі часи. 

Тетяна Волинець, голова Асоціації туризму Півдня України, розповіла Еспресо.TV, як південні регіони України готуються до нового туристичного сезону та якими цінами вразять туристів. 

-    Чи зросла кількість туристів, які поїдуть відпочивати цього року у ваш регіон?

-    Взагалі політична ситуація дестабілізує кількість замовлень. Українці не поспішають заздалегідь робити предоплату, заздалегідь замовляти тури. Якщо це роблять, то скажімо буквально за тиждень до виїзду. Ситуація в країні дуже нестабільна і насправді навіть висококваліфіковані спеціалісти не дадуть точні прогнози, яким буде цей туристичний сезон.

-    Якось змінилися ціни на відпочинок в регіоні у порівнянні з минулим роком?

-    Ні. Ціни залишилися на рівні минулого року без урахування підвищення курсу валют.  У нашому регіоні стає дуже популярним окрема сплата за проживання та харчування. Зокрема мінімальна ціна вартості проживання у приватних готелях в Херсонській, Миколаївській областях становитиме від 80-100 грн протягом доби, а триразове харчування обійдеться від 150 грн. Якщо ж говорити про більш комфортні умови проживання, то там ціни стартують від  400 грн за добу. 

-    Якою була наповнюваність готелів минулого року? 

-    Минулого року в нас був доволі гарний сезон. Наші готелі були наповнені десь на 75%. Як ситуація складатиметься цього року, залежатиме від політичної ситуації, стабільності в Україні. Зокрема білоруські туристи, які в загальному потоці складали 20%, поки що бояться їхати відпочивати до нас, а українські туристи навпаки більш активно цікавлять відпочинком у нашому регіоні.

-    Що саме ви робите, аби розвивати туризм в регіоні і приваблювати більше туристів?

-    Перш за все, ми проводимо роз’яснювальну роботу в ЗМІ, розповідаємо про те, що у нашому регіоні цілком безпечно, не потрібно нічого боятися і до нас потрібно їхати відпочивати. Крім того, цього сезону відкривається Дельфінарій на Арабатскій стрілці. А в Судаку відкриється два нових готелі, ще новий готель з’явиться у Геніченську.  Якщо ж ростиме кількість туристів, попит, звісно, відкриватиметься ще більше нових готелів, розвиватиметься інфраструктура тощо.


10.04.2014 1317 1
Коментарі (1)

Александр 2014.04.10, 18:19
Написав об отдыхе в Херсонской и Николаевской областях, почему то опубликовали фото Крыма, в районе Карадага. Здесь xtour.org/kherson.html можете взять нужные фотографии. Любители путешествий особенно оценят уникальные днепровские плавни.
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1849
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1802
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1791
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5310 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2096 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1464

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

642

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

723

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

917

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

953
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1690
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3618
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10195
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26068
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10118 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7664
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

849
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1352
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

328
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1215
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

813
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1027