Олександр Шевченко ініціював створення музею «Небесної сотні», про що повідомив Роман Бончук під час презентації однойменного полотна.
Роман Бончук відомий як автор найбільшого в Україні полотна про історію держави, створив черговий шедевр картину-ікону «Небесна сотня».
Презентація полотнища відбулась у краєзнавчому музеї Івано-Франківська.
Розміри нового творіння шість на два з половиною метри. Написана картина на деревʼяній основі із спеціальним левкасним ґрунтом, олійними та акриловими фарбами. Роман Бончук наголошує, що його робота – це ікона, адже на її написання художник отримав кардинальське благословення від Блаженійшого Любомира Гузара.
Художник намалював портрети 78-ми людей, які загинули на майдані на час початку створення картини.Першими на полотнищі зявились Вербицький, Нігоян, Жизневський. Також є і загиблі прикарпатці: Роман Гурик, Сергій Дідич, Ігор Ткачук, Ігор Дмитрів.
На досягнутому зупинятись Роман Бончук не планує і продовжить свою роботу над увіковіченням буремних подій зими 2013-2014 року. За словами художника, депутат обласної ради Олександр Шевченко ініціював створення в Івано-Франківську музею «Небесної сотні» і замовив діараму боротьби Майдану на 25 метрів.
«Ми і наші нащадки повинні пам’ятати і знати історію нашої країни, в тому числі і ці страшні сторінки зимових дів 2013-2014 року. Герої не вмирають, Небесна сотня загинула за наше з вами майбутнє, тому зараз важливо прикласти максимум зусиль, аби це все не пройшло намарно і дійсно ситуація в країні змінилася кардинально, адже ми маємо поміняти саму психологію сприйняття влади і чиновництва, викорінити хабарництво і продажність високо посадовців. Ми маємо розуміти свою відповідальність перед небесною сотнею за майбутнє України, а музей «Небесної сотні» буде нам нагадувати про становлення держави», – наголосив О.Шевченко.
Роман Бончук вже працює над цим проектом, де буде представлено історію революції від першого до останнього дня. 25 метрова діарама боротьби Майдану буде основа експозиції майбутнього музею.
Також, як розповів художник, експозиція майбутнього музею буде мобільною і її можна буде експонувати в різних містах України і світу.