The Economist (Велика Британія): ЛОВЛЯЧИ КУЧМУ

Янукович мстить Кучмі? Екс-президент часто принижував чинного главу держави та відмовився застосувати силу проти «помаранчевих» у 2004 році. Якою б не була справжня причини відкриття справи проти Кучми, «за місяць від неї не залишиться і сліду», переконана Юлія Тимошенко. Не вплине справа і на корупцію, перерозподіл активів та рівень життя простих громадян – ідеться у статті в британському тижневику The Economist.

 

Жахливе вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, яке сталося 11 років тому, більше скидалося на демонстративне покарання, ніж на спробу змусити мовчати критичного журналіста, ідеться у статті. Тогочасний президент Леонід Кучма після оприлюднення таємних записів майора Мельниченка спочатку втратив свою репутацію, а згодом і посаду.

 

У 2000 році вбивство спонукало до дій учасників народного руху проти Кучми, що ніби провіщало Помаранчеву революцію. Наступний президент – Віктор Ющенко – обіцяв розкрити вбивство, однак марно. У 2005 році, йдеться далі у статті статті, колишній міністр внутрішніх справ, якого підозрювали в організації вбивства, застрелився.

 

24 березня прокуратура звинуватила Кучму у причетності до вбивства. Мало хто вірить, що наказ убивати віддавав Кучма, однак «він створив атмосферу, у якій вбивство могло статися і не бути правильно розслідуваним», зазначається у статті. Якщо українці сумніваються, чи екс-президента буде притягнуто до суду, то з тим, що Віктор Янукович порушив справу не заради справедливості, погоджується переважна більшість.

 

Лідерка опозиції Юлія Тимошенко стверджує, що арешт Кучми – це всього лиш піар-хід, спрямований на те, щоб відволікти увагу людей від економічних бід та підвищити популярність Януковича. Тимошенко переконана, що за місяць від справи не залишиться і сліду. Автор нагадує, що і проти неї, колишнього прем’єр-міністра, ведеться розслідування. Тож справа проти Кучми може бути порушена для того, щоб заперечити звинувачення у вибірковості правосуддя. «Янукович також міг керуватися бажанням помститися Кучмі за те, що той часто принижував його і відмовився застосувати зброю під час помаранчевого повстання у 2004 році», – ідеться у статті.

 

Чинний президент може «проявляти правосуддя» і для того, щоб здобути довіру Заходу, який критикує його «за узурпацію влади та утиски демократії». Захищати Кучму «не так в українських судах, як в очах західних урядів» буде Алан Дершовіц, відомий американський адвокат і гарвардський професор. Він вже заявив, що «справи, порушені для того, аби показати систему у вигідному світлі, завжди даватимуть несправедливі результати».

 

Юлія Мостова, редактор тижневика «Дзеркало Тижня», так витлумачила ситуацію: «Януковичу слід позбутися зайвої ваги, і він починає викидати деяких сторонніх людей за борт». Кучма може стати першою, але не останньою помітною жертвою, зауважується у статті.

 

Утім справа не вплине ні на корупцію, ні на перерозподіл активів, ні на низький рівень життя звичайних громадян. Більше повноважень отримають тільки спецслужби та прокуратура, що дає Януковичу і його команді ще більше підстав «залишатися при владі так довго, як вони тільки зможуть».

 

Редакційна стаття, The Economist (Велика Британія)

ІноЗМІ

11


Кількість переглядів - 3289
02.04.2011 12:11
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло
Україна і світ
Строительное оборудование купить по выгодным ценам ссылка.