Преса про кримських татар на Прикарпатті, крамниці старого Станиславова, наших у Африці і терапію березовим соком

 

 

А ще про 40 днів з часу загибелі Героїв Небесної сотні, допомогу українському війську, прогноз для України від Богдана Гаврилишина і повернення легендарних Братів Гадюкіних.

 

Огляд прикарпатської преси за період 20-27 березня 2014 року.

 

Галичина

Прикарпатські родини щиро приймають вигнанців війни. «Кримський сезон» на Прикарпатті – у топ-темі «Галичини». Сторінка 14.

 

Підполковник міліції Олег Яворський цьогорічної зими не застав. Приїхавши перед Новим роком у відпустку, офіцер із Городенки, який проходить службу в миротворчій місії ООН, у середині січня полетів літаком до Африки, де саме тривав спекторий сезон. «Африканське відрядження» прикарпатця – сторінка 8 «Галичини».

 

 

Галицький кореспондент

Вони з нами – світлі воїни Небесної сотні. Цього тижня минає 40 днів, відколи безстрашні захисники Майдану поклали свої життя за Україну. Герої не вмирають – вони вдивляються у нас із фото і відео…разом із оператором і журанлістом Русланом Ганущаком згадуємо головні дні Майдану і вшановуємо бійців Небесної сотні. «Не забути. Не зрадити» - у топ-темі «ГК».

 

Сто літрів березового соку щосезону заготовляє для своєї родини мешканець підміського села Старий Лисець василь Белей. Рекомендує його за цілющі властивості недужим. Про сособливості сокотерапії і рецепти дізнавався кореспондент «ГК». «Сила березовиці» - сторінка 17.

 

Вони повертаються. Це непросте рішення хлопці ухвалили спільно рік тому. Розмови про повернення на сцену почалися після концерту пам’яті Сергія Кузмінського у Києві «Він вернувся домів». Тоді багато друзів та шанувальників команди запропонували відродити «Гадів». Проповернення легендарного українського гурту на сторінці 21 «ГК».

 

 

Західний кур’єр

«Із Криму – до Карпат». На Прикарпатті триває масове переселення: кримські аттари поповнюють лави «бандерівців». Як приймають переселенців на Франківщині – сторінка 4 «ЗК».

 

Через напружену ситуацію в державі більшості із нас доводиться жити у постійному стресі. А всім відомо, що найкращий засіб від нервового перенапруження – це приємні покупки. Принаймін для прекрасної половини людства вони є спарвжньою панацеєю від усіх стресів. «ЗК» пропонує хоч на кілька хвилин забути про тривожне сьогодення іздійснити уявну подорож крамницями старого Станиславова.

 

Репортер

За останній тиждень Прикарпаття відмовилося від багатьох програм заради мобілізації. Бо якщо не буде держави, не буде й культури, медицини чи спорту. Звернулися навіть до мешканців, аби ті допомагали війську. Усе для фронту – у топ-темі номера.

 

Богдан Гаврилишин — один із найвідоміших  у світі українців, навчав  президентів держав і компаній. Своїм баченням майбутнього України він поділився із «Репортером».

 

Їхні кухні стояли у Києві понад сто днів, зробили чотириста тисяч порцій гарячих страв і мільйон склянок чаю. Читайте в газеті – як мальтійці на Майдані куховарили.

 

Вікна

"Виборів не буде". 26 лютого Калуська міська рада звернулася до Верховної Ради з проханням призначити дострокові вибори. Депутати вирішили позбавити себе депутатських повноважень у найменш болючий і сумнівний щодо результативності спосіб, адже наразі ВР призначила перевибори у кількох сотнях населених пунктів України, але Калуша у списку — немає. І вже не з’явиться. Але Калуш вибори таки «спіткають»: якщо не дострокові у травні, то «планові» восени. «Вікна» аналізували події та факти.

 

«Бідні» депутат. Навіть якщо вибори міської ради не відбудуться достроково — у травні, то будуть «планово» — восени. «Вікна» вирішили дізнатися про те, як депутати працювали на громаду упродовж чотирьох років. Ситуацію у свіжому числі «Вікон» вивчала Оксана Пілянська.

 

"Тут був Вася…" Минулого тижня на сесії Калуської міської ради представили нового депутата від ВО «Свобода»: Галина Клюшта, вчитель іноземної мови у ЗОШ №3, замінила голову міської організації ВО «Свобода», екс-начальника земельно-кадастрового бюро Калуської міської ради Василя Романовича, який переміг на виборах сільського голови у Копанках. Попри те, що вибори у Копанках відбулися у грудні минулого року, мешканці села появу нового сільського голову не відчули. Коментарі щодо ситуації читайте у свіжому числі друкованих «Вікон».

 

Анна Багрій малює «Інші світи». На її картинах оживають звичайні звірі, пливуть у море русалки, а жінки готуються до материнства. І такий простір сама художниця називає романтично — «Інші світи». Про першу продану картину, театр ляльок і Магадан — у публікації Марти Галкіної про художницю Анну Багрій у свіжому числі газети «Вікна»


27.03.2014 727 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

769
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

594
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1664
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2978
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2445
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2427

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

474

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

589

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1446

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1518
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

550
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

410
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

786
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

176
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

279
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26914
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

743
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

306
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

304
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

629
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

991 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

830