На Прикарпаття продовжують прибувати біженці з Криму. Наразі їх вже понад 250

 

/data/blog/49835/a23b4ae78539734f0119a7fa792ae05b.jpg

 

Вже кілька тижнів в Івано-Франківську діє пункт допомоги біженцям з Криму, що розташувався у НД "Просвіта" на Грушевського.

 

Саме сюди прибувають кримчани та українці з південного сходу, яким через російську окупацію та загрозу для життя довелось покинути рідну домівку. Серед "біженців" є багато дітей.

 

Для кримських родин у "Просвіті" створили "зал очікування", збирають одяг, продукти, засоби гігієни та інші необхідні речі від небайдужих прикарпатців.

 

Як розповідає один із волонтерів, пані Галина, тут завжди потрібна допомога від мешканців Франківщини.

 

"До нас приходить багато людей, що пропонують свою допомогу. На жаль, більшість з них не мають багато вільного часу і приходять до нас на годину чи дві. Цього трошки замало. Є дівчата, що сидять тут зранку до вечора. Та роботи багато, тому потрібні ще вільні руки. Тут немає ніякої складної роботи - сорутвати одяг чи записувати людей що приходять з власними пропозиціями допомоги", - зауважує волонтер.

 

На запитання, чого, крім вільних рук, потребують у Пункті допомоги, пані Галина радить звертатись конкретно у "Просвіту" чи за телефонами гарячої лінії.

 

"Бо часто в нас трапляється ситуація, що ми скажемо "нам потрібен одяг на 9 річну дитину" . А вже за годину люди несуть одяг певного розміру. Хоча потреби у великій кількості одягу однакового розміру немає. Тому краще, щоб людина, яка хоче допомогти, цікавилась потребами у той час саме тут, у нас", - вважає жінка.

 

Крім того, на думку дівчат-волонтерів, "дозована" та поступова допомога буде набагато кориснішою. Адже таким чином можна зберегти фінансовий ресурс благодійників.

 

"Ми зараз переконуємо людей залишати власні координати, щоб телефонувати їм за потребою. До прикладу, коли потрібні ще ліки чи продукти. Це краще, ніж коли тут наносять повну кімнату, а потім хвилюються, куди все пішло", - вважають волонтери.

 

За цією ініціативою волонтери завели зошит, куди люди записують пропозиції. Тобто хто і чим можуть допомогти. Їм телефонують за потребою.

 

"Тут є різні ідеї. Одні можуть транспортом раз на тиждень допомогти, інші - бавити дітей на вихідних. Ще хтось готовий молоко раз на тиждень привозити. Скільки людей - стільки ідей. Звичайно, є частина, що надають ту чи іншу разову допомогу. У всіх різні можливості", - пояснює волонтер Сніжана.

 

Загалом тут постійно потрібні засоби гігієни, продукти харчування, канцтовари для дітей, іграшки, ліки, дитячі книжки російською мовою та інше. Перелік постійно змінюється, тому варто консультуватись з Пунктом допомоги. Телефони координаційного центру Пункту допомоги: 099-311-25-15; 067-3411160; 050-37-32-207; 050-66-30-132 Крім усього вищепереліченого в просвітянському координаційному центрі діє повний соціальний супровід.

 

Разом із волонтерами працюють спеціалісти Міграційної служби, які допомагають прибулим людям із виробленням документів та взяттям на облік. Також тут працюють спеціалісти зі служби зайнятості, які готові допомогти із працевлаштуванням, та відновити (чи встановити) виплати по допомозі безробітним. Працюють тут і спеціалісти із Департаменту соціальної політики ОДА, які допомагають отримати соціальні виплати за місцем тимчасового проживання (це виплати на дітей, допомога інвалідам, пенсії), разом з спеціалістами служби зайнятості вони допомагають працевлаштуватись або ж розмістити особу яка цього потребує до інтернату. Кожна новоприбула сім’я одразу потрапляє на облік до спеціалістів вказаного департаменту.

 

До волонтерської роботи також долучилися медики і освітяни. Перші надають прибулим біженцям невідкладну медичну допомогу, виписують ліки при загостреннях чи хронічних хворобах, а кому вкрай необхідно, то того можуть влаштувати до лікарні. Освітяни ж опікуються влаштуванням дітей до дитячих садочків та шкіл. Також вони переймаються реєстрацією на зовнішнє незалежне тестування.

 

На даний момент на території області перебуває майже чверть тисячі біженців. Але ця цифра постійно змінюється. Адже одні люди приїжджають, а інші від’їжджають. Відповідно й змінюються їхні потреби. Волонтери кожних два дні обдзвонюють всіх прибулих та запитують, які у них проблеми, і вже потім намагаються їх вирішити.

 

На даний момент (26.03), окрім помічників, координаційний центр потребує спідньої білизни - чоловічих і жіночих трусів різних розмірів(спідня білизна обов’язково повинна бути новою або ж невживаною). Також в «Просвіті» потрібні шкарпетки (особливо чоловічі).

 

Прикарпатців просять поки що не приносити зубних щіток, адже їх на складі є вже достатньо. Саме тому у координаційному центрі діють вищеперелічені телефони «гарячої лінії». Адже щоб ненакопичувалось зайвих непотрібних речей, людям які прагнуть допомогти, краще телефонувати і дізнатися актуальні потреби на конкретний день.


26.03.2014 672 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1695
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

433
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14389 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1666
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

946
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6307

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

716

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1536

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1339

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1224
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

578
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

730
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1641
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

659
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

949
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5996
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13999
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

333
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

626
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

551
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

866 2